Ana içeriğe atla

 

AVM

3 yılda 3 kat büyüme…

13.12.2017 - 17:22

Sodexo bugün 5 kıtada, 80 ülkede 33 bin 300 hizmet noktası ve 425 bin çalışanı ile hizmet veren bir firma... 1966’da kurulan Sodexo, dünyanın en büyük 20 işvereni arasında ve sektöründe dünya lideri konumunda. Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi olarak da Türkiye’de 1992 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Ülkemizin en seçkin ve değerli kuruluşlarının yanı sıra; alışveriş merkezleri, siteler, iş merkezleri, eğitim kurumları, fabrikalar, ofisler ve hastaneler gibi ortak yaşam ve çalışma alanlarında hizmet veren Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi adına sorularımızı yanıtlayan şirketin CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, her geçen gün hizmet verdikleri alanların ve iş ortaklarının sayısını arttırdıklarından ve sektördeki yollarına emin adımlarla devam ettiklerinden söz etti.  

Sodexo Entegre, AVM’lere ne gibi hizmetler sunuyor?
Alışveriş merkezleri, alışverişin yanı sıra insanların keyifle vakit geçirmek istediği ortak yaşam alanlarının başında geliyor. Bu nedenle alışveriş merkezlerine gelen ziyaretçilerin memnun ve mutlu olmalarını, keyifli vakit geçirmelerini sağlamak en önemli sorumluluğumuz. Sodexo Entegre olarak, bu hedef doğrultusunda tüm hizmetlerimizi bir bütünlük içerisinde veriyoruz.  Alışveriş merkezlerine bütüncül yaklaşımla sunduğumuz hizmetleri; yemek hizmeti, temizlik hizmeti, teknik hizmetler, enerji yönetimi, toplantı odaları yönetimi, bahçe bakımı ve peyzaj, posta ve doküman yönetimi, resepsiyon ve santral hizmeti, çamaşırhane hizmeti, otomat hizmetleri, sözleşme yönetimi, concierge hizmetleri, personel yönetimi ve bordrolama, ilaçlama hizmeti, proje yönetimi, alan yönetimi ve taşınma hizmeti, depo yönetimi ve varlık yönetimi olarak sıralayabiliriz. 

Firmanızın müşterilerine sunduğu avantajlar ve faydadan bahseder misiniz? 
Firmalara, özellikle verimlilik ve tasarruf konusunda önemli avantajlar sunuyoruz. Sodexo Hizmet Düzeyi Sözleşmesi uygulamasıyla, verdiğimiz hizmetleri paydaşlarımızın ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına göre özel olarak belirliyoruz. Temizlik hizmetinden örnek vermek gerekirse eskiden temizlik hizmeti teklifi hazırlanırken, kullanım sıklığına bakılmaksızın tüm alanların aynı frekansta temizlenmesi üzerine teklifler sunuluyordu. Yani ofislerde az kullanılan alanlarla daha fazla kullanılan alanlar aynı sıklıkta temizleniyordu ve temizlik personeli planlamaları bu doğrultuda gerçekleştiriliyordu. Oysa, Hizmet Düzeyi Sözleşmesi (SLA) sistemi ile tüm kullanılan alanların ihtiyaç duyduğu temizlik sıklığını belirliyor, bunun sonucunda personel planlamasını yapıyoruz. Mobil ekip ve benzeri çözümler ile sabit maliyetleri azaltarak sürdürülebilir bir çevre için tasarrufu amaçlıyoruz. Bu sistem ile kurum ve kuruluşlara yüzde 3-yüzde 10 arasında verimlilik sağlıyoruz. Hizmet verdiğimiz şirketlere ve çalışanlarına yönelik araştırmalarımız ve dönemsel anket çalışmalarımızla da değerlendirme yapıyor, bu değerlendirmeler ışığında hizmet kalitemizi geliştiriyoruz.

2018’deki planlarınız neler? 
Bugüne kadar gösterdiğimiz performanstan müşterilerimizin mutlu olması bizi de mutlu ediyor. Başarımızın en önemli göstergelerinden biri de Türkiye’de 3 yılda 3 kat büyüme hedefimizi gerçekleştirmiş olmamız. Bu başarıyı, mutlu çalışanlarımıza, yüksek hizmet kalitemiz ve mutlu müşterilerimize borçluyuz. Önümüzdeki yıl, yaşam kalitesini arttırma vizyonumuzla çalışmalarımıza devam edecek, daha fazla insana ve şirkete dokunacağız. 2018’deki en önemli planlarımızdan biri de Türkiye’de şirket satın almak. Ayrıca, ülke ekonomisine katkımızın yanında istihdamı da desteklemeye devam edeceğiz. 2018 için bin kişilik istihdam hedefimiz var. 

ASDAS

Yukarı