Ana içeriğe atla

OPSCO REKLAM

sistem9

Gıda

Herkesin istediği gibi değil, sizin istediğiniz gibi…

13.06.2017 - 16:54

Lokasyon gıda sektörü için bu kadar önemliyken; lokasyonun ve açık-kapalı alanların müşteri üzerindeki etkisine, firmaların lokasyon seçerken nelere dikkat ettiğine lokasyon dosyası kapsamında bakmak istedik. Bu doğrultuda görüşlerini aldığımız Coffee Gutta Genel Müdürü Kamber Çal bizleri kırmayarak sorularımızı yanıtladı. 

YEME-İÇME ALANLARINDA LOKASYONUN ÖNEMİ

13.06.2017 - 16:47

Perakende sektöründe başarı; doğru marka, doğru ürün, doğru fiyat ve özellikle doğru lokasyon bileşeninden oluşur. Lokasyon seçimi bir mağaza ya da şubeyi başarıya ulaştıracak en önemli kriterdir. Mağaza görsel ya da konsept olarak ne kadar düzgün olursa olsun, hedef kitlesine uzaksa, başarısızlık da kaçınılmazdır. Öyle ki, mağaza/şube lokasyonu bazen marka imajının katkısını bile gölgede bırakabilir. 

“Agresif bir politika izlemiyoruz”

13.06.2017 - 16:41

“Bizim için lokasyon çok önemli, bu nedenle agresif bir franchising ile büyüme politikası izlemiyoruz” açıklamasında bulunan Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, “Uzun süre yer araştırması yapıyor ve restoranlarımızı doğru yerde konumlandırıyoruz. Bunun için ayrı bir franchising birimi dahi oluşturduk” dedi. 

Lokasyon tercihinde açık alanlar ön planda!

13.06.2017 - 16:36

Birçok AVM’nin son dönemde renovasyon sürecinden geçtiğini ve açık alanlarını büyüttüğünü belirten Big Chefs Genel Müdürü Tolga Terzi, yeni nesil AVM’lerin ilk olarak bu işi gerçekleştirdiğini dile getirdi. 

Alternatif servisler AVM’leri çekim merkezi yapabilir

13.06.2017 - 16:29

AVM’lerin alternatif servislerle çekim merkezi haline gelebileceklerini belirten Caffe Nero Türkiye Pazarlama Müdürü Ayşe Akbal, aynı zamanda bir yerde yaşamın artık mobil olduğundan ve misafirlere hayat akarken temas halinde oldukları yerlerde ulaşabilmenin öneminden bahsetti.

Mersin’den Türkiye'ye yayılan tantuni lezzeti

13.06.2017 - 16:25

Tantuni lezzetini Türkiye’ye yayma kararı alan Göksel Tantuni’nin büyüme stratejilerini ve franchise yatırımlarını Göksel Tantuni Operasyon Direktörü Şaban Yoldaş ile konuştuk. Yoldaş, 2017 sonuna kadar minimum 20 şubeye ulaşmak istediklerini ve ilerleyen dönemlerde de şube sayılarını artırmayı planladıklarını dile getirdi.

Bursa Kebap Evi Avrupa'da 2. şubesini açıyor

13.06.2017 - 16:18

Bursa'nın iskenderini ve eşsiz lezzetlerini başta Avrupa olmak üzere dünyaya tanıtmaya kararlı olan Bursa Kebap Evi, Almanya’dan sonra ikinci yurt dışı şubesini Fransa’nın Metz kentinde açıyor.

Subscribe to Gıda

OPSCO REKLAM

Yukarı