Ana içeriğe atla

nara

HOT DÖNER’DE 2021 HEDEFİ 45 YENİ ŞUBE

07.04.2021 - 14:32

Döner sektörünün önde gelen markalarından Hot Döner, pandemiye rağmen büyümeye devam ediyor. Hedefleriyle ilgili sorularımıza cevaplayan Hot Döner Genel Müdürü Ercan Yılmaz, “Şu an ayda 2 ile 3 şube açarak ilerliyoruz. Bu yıl hedefimiz 25 yeni şube açmaktı. Hedefimizi güncelleyerek 45 yeni şube olarak belirledik. Böylelikle 2021 yılını yüzde 80 büyüme ile tamamlamış olacağız.” dedi.

Türk Mutfağı'nın vazgeçilmezlerinden olan döneri, Hatay usulü sosla buluşturan Hot Döner, hem yurt içinde hem de yurt dışında emin adımlarla yoluna devam ediyor. Şu an 60’ın üzerinde şubesindeki hizmet kalitesi ve evlere paket servisiyle müşterileri memnuniyetini en üst sevide tutan Hot Döner, pandemiye rağmen büyümeye devam ediyor. “Çoğu bayimizde ciromuzu iki katına çıkardık, hatta üç katına çıkardığımız şubelerimiz dahi oldu.” diyen Hot Döner Genel Müdürü Ercan Yılmaz ile büyüme hedeflerini konuştuk. Hedeflerinin 2021 yılında 45 yeni şube açmak olduğunu belirten Yılmaz, “Böylelikle 2021 yılını yüzde 80 büyüme ile tamamlamış olacağız.” ifadesini kullandı. Yılmaz’ın sorularımıza ilişkin cevapları şöyle:

Türkiye’de döner zincirlerine baktığımızda karşımıza nasıl bir tablo çıkıyor? Sektörde nasıl bir rekabet yaşanıyor?

Döner sektöründe, düşük ürün fiyatları ile satış yaparak sürümden kazanmaya çalışan firmaların yanı sıra, kaliteli ve pahalı ürün satan başka bir kesim daha var. Biz Hot Döner olarak, kendi üretimimiz olan et ve tavuk döneri en kaliteli hali ile son tüketiciye en uygun fiyatla satışa sürdüğümüz için daha farklı bir grupta yer alıyoruz.

Bu rekabette Hot Döner’i farklı kılan hizmetler ve özellikler hakkında neler söylemek istersiniz?

35 yıllık başarılı geçmişiyle et piyasasında son derece itibarlı, kaliteyle özdeşleşmiş Oksijen Et firmasıyla aynı çatı altındayız. Kendimize özel doğal üretim tekniklerimizle, hiçbir katkı maddesi kullanmadan piyasanın en kaliteli, lezzetli ve hijyenik dönerlerini biz üretiyor ve bu tespitimizi tüketicilerimizden yoğun bir şekilde gelen geri bildirimlerle de pekiştiriyoruz.  

Şubeleşme konusunda izlediğiniz yöntemlerden bahsedebilir misiniz?

Şubeleşme konusunda çok fazla talep oluyor, çok fazla görüşme yapıyoruz, biz de daha detaylı analiz çalışmaları ile bayi adayımızı ve lokasyonu seçiyoruz. Hızlı büyüme amacında değiliz, hedefimiz daha dengeli ve sağlıklı büyümektir. Açtığımız şubelerin 10 yıldan daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak şekilde, doğru noktalara doğru kişilerle, yatırımı 18 ayda geri döndürebileceğimiz planlamalar yapıyoruz.

56

Franchise sistemiyle çalışırken şartlarınız ve kriterleriniz nelerdir?

Finansal yatırım gücünün yeterliliği ve mental olarak sektörümüze uygun olması öncelikli iki koşulumuzdur.   

Şubelerinizde ürün ve hizmet standardını nasıl sağlıyorsunuz?

Çok tecrübeli bir saha kadrosuyla çalışıyoruz. Güçlü bir Eğitim ve denetim sistemimiz var.  Ürün standartlarını tamamıyla merkez olarak biz sağlıyoruz. Merkezi tedarik ve lojistik sistemiyle çalışıyoruz. Şubelerimiz kendi inisiyatiflerini kullanarak farklı satıcılardan standart dışı ürünler almıyorlar.

Pandemi, yeme içme sektörünü derinden etkiledi. Bu süreci en az hasarla atlatma adına nasıl bir strateji izlediniz?

Hot Döner olarak pandemi sürecini zarar görerek değil, fırsata çevirerek ciddi bir başarı ile sürdürüyoruz. Cirolarımız düşmediği gibi tam aksine yükseliş gösterdi. Biz, pandemi öncesinde paket servis hizmetini başarıyla veren bir firmaydık. Şu an paket servis hizmetimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu dönemde şubelerimizi de yasaların müsaade ettiği çerçevede sürekli açık tuttuk. Kapatan veya paket servis yapamayan çok fazla restoran olduğu için çok farklı bir müşteri kitlesine kendimizi gösterme fırsatını yakaladık. Lezzetimiz ve servis kalitemizi deneyen bu yeni kitleyi elimizde tutmayı başardık. Dolayısıyla eski müşterilerimizin üzerine pandemi döneminde gelenler birleşti ve bizim yeni portföyümüzü oluşturdu. Çoğu bayimizde ciromuzu iki katına çıkardık, hatta üç katına çıkardığımız şubelerimiz dahi oldu.

2021’e ilişkin büyüme hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Hali hazırda ayda 2 ile 3 şube açarak ilerliyoruz. Bu yıl hedefimiz 25 yeni şube açmaktı, 10 şube Batı Karadeniz ve 10 şube Trakya bölgesine 2 Master Franchise anlaşması yaptık. Hedefimizi güncelleyerek 45 yeni şube olarak belirledik. Böylelikle 2021 yılını yüzde 80 büyüme ile tamamlamış olacağız.

78

nara

Yukarı