Ana içeriğe atla

S

 

YENİLİKLERİ TAKİP EDEREK GELECEĞE YATIRIM YAPILMALI

12.02.2019 - 11:45

DÜNYADAKİ YENİLİKLERİ TAKİP EDEREK GELECEĞE YATIRIM YAPAN ŞİRKETLERİN HER ZAMAN BİR ADIM ÖNDE OLDUĞUNU İFADE EDEN BURSAPARK FİRMA ORTAĞI RAMAZAN BELKİ, “OYUN KAMPÜSÜ MARKASI İLE DOĞRU LOKASYONLAR BULDUKÇA ŞUBE SAYIMIZI ARTIRIP BU SEKTÖRDE ADIMIZDAN SÖZ ETTİRMEK İSTİYORUZ.” DEDİ. 

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz? 
Bursapark olarak AR-GE çalışmalarımıza, dünyadaki yeni trendleri ve tüketici isteklerini göz önünde bulundurarak devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda en önemli etkenin AR-GE çalışmaları olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda yeni ürünler ve projeler ile müşterilerimizi destekleyip onların da sürdürülebilir olmasını ve farkındalık yaratmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Eğlence sektörü kolay bir sektör gibi algılansa da arkasında çok ciddi bir çalışmayı gerektiriyor. Peki, eğlence sektöründe sürdürülebilir olmak adına ne gibi adımlar atılmalıdır? 
Her sektörde olduğu gibi eğlence sektöründe de tüketici ihtiyaçları zamanla değişiyor. İşletmecilerin değişen bu ihtiyaçları iyi analiz etmesi ve sürdürülebilirlik stratejileri belirlemesi gerekiyor. Özellikle tüketicilerin uzun vadede ihtiyaçlarının öngörülmesi ve çalışmalarının bu yönde ilerlemesi gerekiyor. Dünyadaki yenilikleri takip ederek geleceğe yatırım yapan şirketler her zaman bir adım önde olmuştur.

Eğlence sektörünün büyümesinde set oluşturan sorunlar sizce neler? 
Geçmişe kıyasla son yıllarda eğlence sektörü çok büyük bir gelişim gösterdi. Fakat artan ürün maliyetleri ve AVM kiraları yatırımcılar için çok büyük bir sorun teşkil ediyor. Birçok yatırımcı artan maliyetler nedeniyle projelerini askıya almak zorunda kaldı. Eğlence sektörü AVM’lerde büyük metrekarelere ihtiyaç duyulan bir sektör olduğundan ve kiralar metrekare üzerinden fiyatlandırıldığından ortaya çok yüklü kira bedelleri çıkıyor. Bu sebeple de sektör bir yerden sonra tıkanıyor. Artık AVM’lerin olmazsa olmazı haline gelen eğlence merkezleri için kira bedelleri daha makul hale getirilirse sektör büyümeye devam edecektir. 

Bu yıl yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınızda neler planlanıyor? 
Bilindiği üzere Bursapark 2008 yılından bu yana Soft Play üretimi yapıyor ve Türkiye’nin önde gelen çocuk eğlence merkezlerine soft play tedariği sağlıyor. Üretimin yanı sıra ilk büyük çaplı eğlence merkezi yatırımımızı bu yıl ocak ayının başında Bolu Highway AVM’de Oyun Kampüsü markası ile gerçekleştirdik. 2 bin 500 metrekare kapalı alanda kurulu FEC konseptindeki mağazamızda çocuk eğlence alanları, bowling ve sinema solanları bulunuyor. Oyun Kampüsü markası ile doğru lokasyonlar buldukça şube sayımızı artırıp bu sektörde de adımızdan söz ettirmek istiyoruz.  

Son olarak ATRAX Fuarı hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz? Sektöre nasıl bir katkısı var?
ATRAX fuarı ülkemizdeki eğlence sektörünün bir araya geldiği tek fuar özelliğini taşıyor. Bu bağlamda sektördeki firmalar ile görüşüp fikir alışverişi yapabiliyoruz. Ürünlerimizi geniş kitlelere tanıtma şansı yakalıyoruz. Eğlence sektörünün ülkemizde gelişmesinde Atrax fuarının büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. 

yenilik
                                                            BURSAPARK FİRMA ORTAĞI RAMAZAN BELKİ

GGG

Yukarı