Ana içeriğe atla

S

 

VERİMLİLİK ODAKLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR DOĞRU PROJELER İLE FARK YARATIYORUZ!

20.11.2018 - 15:27

VERİMLİLİĞİ ÖLÇÜLEBİLİR VE DEVAMLILIĞI OLAN ETKİLİ PROJELER İLE HİZMET VERDİĞİMİZ MARKALARIN HEM TİCARİ HEDEFLERİNE ULAŞMASINI SAĞLIYOR HEM DE ZİYARETÇİLERİNİN YÜZLERİNİ GÜLDÜRMEYİ BAŞARIYORUZ.

Argiza Grup’tan bahsedebilir misiniz?

Argiza Grup, kurum ve markalara özel stratejik planlama, dijital PR ve iletişim danışmanlığı, etkinlik planlama ve yönetimi, animasyon ve karakter tasarımı, 360 derece reklam hizmetleri, dijital pazarlama ve crm konularında faaliyet gösteren bir grup şirketidir. Ulusal ve uluslararası etkinlik planlama ve yönetimi konusunda Seyr-i Temaşa, festivaller, konserler, çocuk etkinlikleri ve özel projelerde Overdose, reklam ajansı alanında Qbig, dijital pazarlama ve crm alanında Ideabool, animasyon ve 3D karatker modelleme alanında Moonfx markalarımız ile çok geniş bir hizmet yelpazesinde projeler ve çözümler üretiyoruz.

uu

Argiza’nın hem fikir hem de görsel tasarımcısı Sabri Yıldırım’ı biraz tanıyabilir miyiz?

Fikir ve görsel tasarım, yaptığım işin birebir karşılığı oldu aslında. Argiza Grup bünyesinde hem proje fikirlerinin geliştirilmesi hem de yaratıcı süreçlerin yönetilmesinden sorumluyum. Eğitim ve çalışma hayatımda hep bu iki kol bir aradaydı. Lise yıllarımda başlayan tasarım merakım, üniversitede bilgisayar alanında başlayan eğitim dönemim, devamındaki marka yönetimi ve iş geliştirme odaklı çalışma hayatım, farklı yönlerimi kullanabilme yeteneği geliştirerek hem fikir hem de görsel tasarımcı Sabri Yıldırım olmama imkân sağladı. 2004 yılından bu yana çok sayıda marka ve projenin özellikle kreatif alandaki çalışmalarını yönettim. Bu süreçte hep önceliğim yenilikçi çözümler ile sürdürülebilir çalışmalar ortaya koymaktı. Aslında iş geliştirme ve tasarım bir arada olunca çok parçalı bir oyuncağı bir araya getirmek ve ondan en iyi, en eğlenceli, en farklı, en işlevsel oyuncağı geliştirmek gibi oluyor. Bu da bana büyük bir heyecan ve mutluluk katıyor. Aslında benim gibi düşünen insanları bir araya getiren ve misyonu bu olan Argiza ile de yollarımız bu noktada kesişti. Argiza Grup, ele aldığı tüm projelere farklı açılardan bakarak, düşünülmeyeni planlayabilen bir enerjiye sahip. Tasarım ve proje geliştirme alanlarında oldukça vizyoner ve özgür bir çalışma ortamımız var. Kreatif ekipler için oldukça önemli olan bu bakış açısı sayesinde hem besleniyor hem de daha iyisini başarabilmek için büyük bir enerji ile çalışıyoruz. Argiza Grub’u, kendi alanlarında uzmanlaşmış profesyonel markaları ile entegre şekilde çalışarak, tam hizmet veren ekiplerin ortaya çıkardığı uyum olarak tanımlayabilirim.

ıı

Sürekli yeni bir şeyler bulmaya çalışmak zor değil mi?

“Zor” göreceli bir kavram :) Kolay olan hiçbirşeyin özel ve başarılı olacağını düşünmüyorum. Bundan dolayı en iyisine ulaşabilmek için çaba göstermenin, hayatımızın devamı için nefes almaktan bir farkının olmadığına inanıyorum. Hergün farklı projeler ile uğraşmak, bir hayali yada düşünceyi elle tutulabilir bir ürün yada etkinlik olarak ortaya çıkartmak, en ince ayrıntılarına kadar konsepti planlamak oldukça keyifli bir çalışma süreci aslında. Ama en güzeli, ortaya çıkan çalışmanın müşterilerimizin yüzünde oluşturduğu tebessümü görebilmek.

Argiza Grub’u farklı kılan özellikler nelerdir?

Argiza Grup, müşterilerine butik hizmet veren ve alanında deneyimli ekipleri ile sürdürülebilir ve etkili projeler üreten, “sıradan yerine farklı ne yapabiliriz”in peşinde koşan bir ruh ile heyecanını işine olumlu yönde aktaran profesyonel bir ailedir. En önemli özelliğimiz, müşterilerimizi anlamak ve müşteri özelinde projeler üreterek gerçekleştirmektir. Farklı hedefleri, ilgileri ve beklentileri olan birçok müşterimiz için başarılı projelere imza atmak bizim uzmanlık alanımızdır. Markanın belirlediği pazarlama stratejisi ve hedeflerine yönelik çok yönlü düşünebilme ve düşüncelerimizi elle tutulabilir kazanımları sağlayacak projelere dönüştürebilme yeteneğimiz oldukça üst noktadadır. Kendini sürekli yenileyen bakış açımız ile güncel, ileri görüşlülüğümüz ile öncü, birçok projeye imza attık. Zaman bu kadar hızlı akıp giderken, kendimizi geliştirmeye devam etmediğimizde başarının hayal olacağının bilincindeyiz.

Son dönemde gerçekleştirdiğiniz projelerden bahsedebilir misiniz?

Geçtiğimiz hafta Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin açılış ve kapanış organizasyonlarını gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliğin başından sonuna tüm süreçleri yöneterek başarılı bir işe imza attık. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinin temel atma törenini Antalya’da gerçekleştirdik. Türkiye Girişimcilik Zirvesi, profesyonellerin bir arada olduğu, canlı yayın özellikli bir organizasyonumuzdu. Yıl içinde sürekli devam ettiğimiz, müşteri ihtiyaçlarına özel tasarlayıp hayata geçirdiğimiz birçok AVM projemiz mevcut. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Kalben Konseri ile çok ciddi bir izleyici kitlesini mutlu ederek proje bazında etkileyici bir organizasyon gerçekleştirdik. Axisler’de Yaz Konserleri, 7 ünlü sanatçı performansının gerçekleştiği güzel ve ses getiren bir konser dizisi oldu. Minik Mühendisler, birçok AVM’de gerçekleştiğimiz, yeni nesile, robot araçlar oluşturma, robot programlama ve 3D yazıcı deneyimi sunduğumuz başarılı bir etkinlik oldu. Minik Mühendisler çok kısa bir süre içinde özel bir TV programı olarak da ekran karşısındaki meraklıları için yepyeni bir dünyanın kapılarını açmaya hazırlanıyor. Hayal Kasabası, minik ziyaretçiler için rengarenk ve hayal dünyası konseptli oldukça yaratıcı bir çalışma oldu. Minik Eller Mikrofonda etkinliği ile birçok AVM’de, çocuklara özel sahnemizde orkestra eşliğinde şarkılar söyledikleri cıvıl cıvıl bir etkinlik gerçekleştirdik. Kristal Dünya konseptimiz ile buzul çağı canlandırdığımız ve VR teknolojisini çocuklara deneyimsel olarak sunduk. Yeni Bir Sen ise kadınlara yönelik profesyonel bakım ve makyaj hizmetleri ile öne çıkan başarılı diğer bir proje oldu. Bu projelerin dışında çocuk müzikalleri, kukla gösterileri, zirveler, festivaller gibi birçok çalışmamız oldu, her biri kendi alanlarında başarılı ve devamının yapılması talepleri ile başarılarını ortaya koyan çalışmalar oldu.

kk

Her dönemin farklı dinamikleri oluyor. Bu dönemde sizin proje geliştirirken yaklaşımınız ne oluyor?

Açıkçası biz her dönemi, hedef kitleleri, markaların ihtiyaçlarını, ticari hedefleri bazında ekonomik, toplumsal dinamikleri de ele alarak projeler geliştiriyoruz. Bu dönemde de daha sürdürülebilir, ticari hedeflere ulaşmaya katkı sağlayacak, verimliliği arttıracak çalışmalara öncelik veriyoruz. Bunu yaparken de bizi farklı kılan özelliğimiz olan hizmet verdiğimiz markaların pazarlama ekibinin bir parçası gibi hareket etmemiz onları da daha iyi anlamamızı sağlıyor. Böylelikle etkin, amaca uygun ve fiyat/fayda dengesi en iyi projeleri tasarlıyoruz. Projelerimizi her yönden talebi karşılayacak şekilde geliştirip gerekli tüm adımları bu bakış açısında planlıyoruz sürekliliği ve verimliliği ön planda tutuyoruz. Müşterilerimiz ve bizim aramızda çok sıkı bir bağ var ve bu bağ, her yeni projede güçleniyor, daha üst seviyeye ulaşmamızı sağlıyor. Bu da bizi daha yaratıcı ve başarılı kılıyor.

hh

 

MİNİK MÜHENDİSLER, ROBOT KODLAMA, 3D TASARIM VE MODELLEME, 3D YAZICI, 3D KALEM, GRAFİK TABLET TASARIM ATÖLYESİ GİBİ BİRBİRİNDEN FARKLI VE TEKNOLOJİK İÇERİĞİ İLE ZİYARETÇİLER TARAFINDA EN POPÜLER ETKİNLİKLERİMİZ ARASINDA YER ALMAKTADIR.

n

Yukarı