Ana içeriğe atla

S

 

TÜRKİYE’DE VE AVRUPA’DA BİR İLK!

19.12.2018 - 13:48

Bilardo Akademisi, Türkiye’de ve Avrupa’da, ilk kez 3 bilardo branşını bir arada bulunduran en geniş kapsamlı bilardo spor kompleksi olarak kuruldu.

Bilardo Akademisi, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Başkanı Cemil Boz, Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Mavi Beton kurucusu Erol Baydemir, Mehmet Can Çapak, Mehmet Gören, Muhammed Leysi, Birol Uymaz, Çeka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Çelik, Kostik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şimşek katılımıyla açıldı. 

TÜM MASALAR DOLDU
Açılışta, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Başkanı Cemil Boz, Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Mavi Beton kurucusu Erol Baydemir konuşma yaptı.
Yoğun ilgi gören açılışta; gencinden yaşlısına her kesimden bilardo sever, profesyonel bilardo ekipmanlarıyla tanışma ve ücretsiz deneyimleme şansı buldu. Tüm masalar doldu. Aynı anda 10 masada 3 bant, 4 masada snooker, 8 masada pool oynandı ve aynı anda bilardo oynayan kişi sayısı 50’yi buldu. Herkesin deneme imkanı bulması için, masalar dönüşümlü olarak kullanıldı. Toplamda 900TL ödül, yüksek seri yapan 6 bilardo oyuncusuna dağıtıldı.
 
BİLARDONUN GELİŞMESİ İÇİN TURNUVALAR DÜZENLENECEK

Bilardo Akademisi kurucusu Erol Baydemir, hedeflerini şöyle belirtti: 
‘’Bilardo sporunun gelişmesi toplum sağlığında önemli bir etkendir, her yaş gurubundan insanların yapabileceği, çok yönlü, fiziksel, ruhsal, bedensel faydaları olan tek spor dalıdır. Bu sporun gelişimi için önce sağlıklı bir altyapının yani kaliteli spor tesislerinin olması inancı ile bir adım attık. Türkiye’de ve Avrupa’da da emsali olmayan, dünyada da önde gelen Bilardo Akademisi’ni Türkiye Bilardo Federasyonu’nun da katkılarıyla hayata geçirdik. Bilardonun gelişmesi için teşvik edici büyük ödüllü turnuvalar düzenlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak açılış turnuvamızı yapmaya karar verdik. Daha büyüklerini de ileriki günlerde yapacağız.’’ 

n

Yukarı