Ana içeriğe atla

 

AVM

Teknoloji yarışında bitiş çizgisi yok!

16.11.2017 - 15:18

Teknolojinin gelişmesiyle insanların dijital oyunlara aktif olarak katıldığını belirten Enjoy Park İthalat-İhracat Müdürü ve Proje Geliştirme Yöneticisi Halil Uluğnuyan, efsane olmuş eski oyunların bile sanal gerçeklikle uyarlamasının yapıldığını söyledi.

Değişen ve dijitalleşen tüketici isteklerine göre eğlence sektörünün dünyadaki gelişimi ve Türkiye'deki yansımaları nelerdir?
Teknolojinin her geçen gün sunduğu yenilikler, insanların yaşam şekillerini ve düşüncelerini de etkiler hale geliyor. Günümüzün dijitalleşen dünyasının sunduğu bu yenilikler tüketici isteklerine de yansımaktadır. İnsanlar dijital çağın sunmuş olduğu araçlarla hem daha çabuk iletişime geçmekteler, hem de farklı roller üstlenebilmektedirler. Hayat meşguliyetinden dolayı kendine zaman ayıramayan, yapmak istediklerini yapamayan insanlar, dijital dünyada kendilerine roller seçmekte, karakterler yaratmakta ve bu sayede farklı dünyaların kapılarını açmaktadırlar.
Türkiye'de eğlence sektörü de insanların bu  dijitalleşen isteklerine göre yavaş yavaş şekil almakta ve Sanal Gerçeklik akımı 7'den 70'e her kullanıcıya hitap edebilecek farklı projelerle karşımıza çıkmaktadır.
Kimi zaman çocuklara hitap eden bir karakter, kimi zaman gençlere hitap eden bir dansçı kimi zaman da yetişkinlere hitap eden bir gezgin maceracı, sanal gerçeklik ortamında bize yeni heyecanlar yaşatmaktadır.

Teknoloji ve Sanal Gerçeklik eğlence alanlarını nasıl şekillendiriyor?
Teknolojinin gelişmesiyle insanlar dijital oyunlara aktif olarak katılır hale geldi. Özellikle 9D VR Sanal Gerçeklik modelleri oyun salonlarında bir bir yerini almaya başladı.Bazı efsane olmuş eski oyunların bile sanal gerçeklikle uyarlaması yapılarak satılmaya başlanmıştır.Bunların yanında macera parkurları, danslar, savaş simulasyonları, yarış oyunları gibi birbirinden farklı kategorilerde herkese hitap edebilecek  Sanal Gerçeklik oyunları talep görmeye başlamıştır. 
Biz de Enjoy park olarak bu yıl 3 adet Sanal Gerçeklik oyunu ithal ettik ve 2’sini İzmir'deki kendi oyun salonlarımızda kullanmaya başladık. Diğerini ise Diyarbakır'a yolladık. Ve daha birçok farklı yerden talepler aldık.

Gelecekte eğlence sektörünü sizce neler bekliyor? Sektörde daha ne gibi değişimler olabilir?
Teknoloji yarışında bitiş çizgisi olmadığı için her geçen gün bir yenilik daha bizlerle buluşacaktır.İnsanların artık zamanının çok kıymetli olduğu bir çağdayız. Bu yüzden zaman ve fayda optimizasyonunu maksimum sağlayacak yenilikler bir adım önde olacaktır. 
Enjoypark İzmir olarak biz de çalışmalarımıza hız verdik ve ocak ayından bu yana birçok yeni ürünü müşterilerimizle buluşturduk. Hem işletmeci hem de ithalatçı kimliğimiz ile her geçen gün sektörde büyümeye devam ediyoruz. Ege Park Mavişehir ve Karabağlar'daki Enjoy Park İzmir şubelerimizde ürünlerimizi hem sergiliyoruz hem de müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.Ayrıca yeniliklerimizi bu yıl katılacağımız Atrax Show'da da vitrine çıkaracağız. 

ASDAS

Yukarı