Ana içeriğe atla

S

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE PERSONEL EĞİTİMİ ÖNEMLİ BİR KRİTER

12.02.2019 - 11:43

ÖNCELİKLE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK PERSONEL EĞİTİMİNE DE AĞIRLIK VERDİKLERİNİ SÖYLEYEN ENJOY BOWLING YÖNETİM KURULU BAŞKANI HALİL KEÇEBİR, “İLK OLARAK ŞUBELERİMİZİN KALİTESİNİ ARTIRMAK VE PERSONEL EĞİTİMİ ÜZERİNDE DURUYORUZ. 2019’DAN SONRA YENİ ŞUBE GİRİŞİMLERİ PLANLIYORUZ.” DEDİ.

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?  
Sektör daralmış durumda... Öncelikle müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak personel eğitimine ağırlık veriyoruz. Diğer yandan personelimizi de mutlu etmemiz gerekiyor. Oyun gruplarının yeni aktivitelere uygun olmasını sağlıyoruz.

Eğlence sektörü kolay bir sektör gibi algılansa da arkasında çok ciddi bir çalışmayı gerektiriyor. Bu nedenle bu sektörün ciddiye alınması ve sürdürülebilir olması için farkındalık yaratılması şart! Peki, eğlence sektöründe sürdürülebilir olmak adına ne gibi adımlar atılmalıdır?  
Bizler malum AVM’lerde hayat buluyoruz. AVM işletmecileri 3 TL fark gördüklerinde yanlış işletmecilere yöneliyorlar. Daha sonra başta sektör olmak üzere, AVM’de zarar görüyor bu da sürdürülebilirliği zorlaştırıyor, haksız rekabet oluşturuyor. AVM işletmecileri küçük farklara bakmadan, hakkı ile işletmecilik yapanlarla çalışmalıdır.  

Gerçekleştirilen AVM yatırımlarıyla birlikte eğlence sektörünün de büyüdüğünü görüyoruz. Ancak hala tam anlamıyla sektör belli bir noktaya gelmiş değil. Peki, eğlence sektörünün büyümesinde set oluşturan sorunlar sizce neler? 
Bizlerin birçok ürünü ithal… Bu ürünlerin maliyetlerinin yüksek olması gerektiği gibi yatırım yapmamıza mani oluyor.

Bu yıl yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınızda neler planlanıyor?
Önümüzdeki zamanlarda ilk olarak şubelerimizin kalitesini artırmak ve personel eğitimi üzerinde duruyoruz. 2019’dan sonra yeni şube girişimleri planlıyoruz. 

Son olarak ATRAX Fuarı hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz? Sektöre nasıl bir katkısı var? 
Fuarların şüphesiz bütün sektörler için ciddi katkısı oluyor ancak her geçen sene katılımın daha da azaldığını görüyoruz. Fuar katılım maliyetlerinin düşürülmesi, bizlerin de çok uzaklara gitmeden yeni trendleri takip etmemize olanak sağlar. 

GGG

Yukarı