Ana içeriğe atla

 

AVM

Softplay alanlar nanoteknoloji sistemiyle temizleniyor

10.04.2018 - 16:19

Softplay alanların, yoğun kullanıma maruz kaldıkları için farklı bir sistem olan Antimic nano hijyen sisleme uygulaması ile nanoteknoloji destekli olarak temizlenerek belli bir periyotta temiz kalmasını sağladıklarını belirten Bowlingo&Playpark Şirket Sahibi Fatih Keçebir, “Kullandığımız tüm ürünlerde mutlaka insan sağlığına zararlı olmayacağına dair sertifika ve kullanım koşullarını şart koşuyoruz” ifadelerinde bulundu.

Eğlence merkezleri çocukların ortak kullanım alanlarından biri… Bu yüzden hijyen standartlarının üst düzeyde sağlanması gerekiyor. Peki, siz oyun alanlarının hijyenini nasıl sağlıyorsunuz? 
Sizin de söylediğiniz gibi eğlence merkezlerimiz öncelikle çocukların ortak kullanım alanlarından biri, lakin bununla birlikte gençlerin ve ailelerinde zaman geçirdikleri alanlar. O sebeple sadece oyun alanları değil tüm alanı mümkün olan en üst düzeyde hijyen tutmamız gerekiyor. Bu kapsamda birkaç farklı şekilde temizlik ve hijyen konusunda önlemlerimizi alıyoruz. Öncelikle softplay alanlarımızı,  yoğun kullanıma maruz kaldığı için farklı bir sistem olan Antimic nano hijyen sisleme uygulaması ile nanoteknoloji destekli olarak hem temizliyor hem de belli bir periyotta temiz kalmasını sağlıyoruz. Bu hizmeti outsource olarak özel bir firmadan destek alarak yapıyoruz. Bu işlemi belli periyotlarda tekrarlıyoruz. Bu uygulamanın dışında yine anlaşmalı olduğumuz firmalardan temin ettiğimiz özel temizlik malzemeleri ile haftada bir tüm alanımızı kullanım alanları ve oyuncaklar dahil olmak üzere temizliyor ve koruma altına alıyoruz. Günlük olarak her sabah tüm alan ve oyuncaklarımız komple temizleniyor. Bu rutin bir ritüel ve her gün tekrarlanıyor.
Tüm bu genel temizlik ve hijyen uygulamaları dışında hem tüm alanımızın belli noktalarında hem de top havuzlarımızda bulunan temizleme jelleri ile kişisel hijyen için özellikle insan ve çocuk sağlığına zararlı olmayacak ürünler ile gerek müşterilerimizin gerekse çocuklar ile sürekli temasta olan personellerimizin kişisel temizlik standartlarına uymalarını sağlıyoruz.

Kullanılan temizlik ürünlerinin çocukların sağlığına zarar vermemesi de önemli bir unsur. Siz bu konuda nasıl önlemler alıyorsunuz? 
Her 3 kademe içinde gerek nano teknoloji ürünlerde gerekse haftalık ve günlük kullandığımız tüm ürünlerde mutlaka insan sağlığına zararlı olmayacağına dair sertifika ve kullanım koşullarını şart koşuyoruz. Bu kapsamda garanti verebilecek ve uygunluk şartlarını yerine getirebilecek firmalar ile çalışıyor ve ürünlerini kullanıyoruz.

Alanların periyodik kontrolü nasıl yapılıyor? Her alanın hijyeni aynı şekilde mi sağlanıyor? 
Bahsettiğim gibi alan kullanım yoğunluğuna göre, oyuncaklar, softplay alan ve ortak kullanım alanları gibi farklı bölümleri; günlük, haftalık ve aylık olmak üzere farklı periyotlarda hem temizliyor hem de kontrollerini takip ediyoruz.

ASDAS

Yukarı