Ana içeriğe atla

 

AVM

Sinema en önemli sosyal aktivitelerden biri…

07.03.2018 - 10:29

Sinemia, sinema deneyimini iyileştirmek üzere kurulmuş bir teknoloji şirketi... Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz, sinema deneyimini daha kolay, daha uygun fiyatlı ve daha keyifli hale getirmek için sundukları hizmetlerden bahsetti.

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz? 

Sinemia, sinema deneyimini iyileştirmek üzere kurulmuş bir teknoloji şirketi. Türkiye, ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya’da hizmet veriyoruz. Sinemia Premium üyelerimiz, üyeliklerinin sürdüğü ay boyunca, bulundukları ülkedeki tüm sinema salonlarında dilediklerince film izleyebiliyorlar. Lokasyon bazlı seans ve film bilgilerine erişmekten ileri tarihli bilet almaya, indirimli patlamış mısırdan filmde gördüğü karakterin oyuncağını sipariş etmeye, Uber çağırmaktan indirimli restoran aramaya, sinemaya gitme kararı aldıkları ilk andan son ana kadar tüm sinema deneyimini Sinemia Mobil Uygulaması üzerinden planlayabiliyorlar. Ön gösterim ve özel organizasyonlarımıza katılabiliyorlar.

Son teknoloji ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz?

En yeni teknolojik gelişmeleri sistemimize entegre etmekte çok hızlıyız. Son olarak 2018 başında Türkiye ve ABD’de aynı anda yayına aldığımız Sinemia Mobil Uygulaması’nda, yapay zeka sayesinde tamamen kişiye özel film önerilerine erişebilme ve artırılmış gerçeklik temelli özel filtrelerle fotoğrafını renklendirerek bunları sosyal medyada paylaşabilme gibi özellikler bulunuyor. Şimdi Blockchain’i temel alan ‘Sinemiacoin’ üzerine çalışıyor, tüm sinemaya gitme deneyiminde kullanılabilen bir ödeme yöntemi sunmayı planlıyoruz.

Firmanızın sürekliliğini ve müşteri memnuniyetini nasıl sağlıyorsunuz?

Amacımız sinema deneyimini daha kolay, daha uygun fiyatlı ve daha keyifli hale getirmek. Bahsettiğim gibi, kullanıcılarımıza bu deneyimin tüm aşamalarına yönelik hizmetler sunuyoruz. Hizmetlerimizin çerçevesini sürekli genişletiyor, kullanıcılarımızın talep ve tepkileri ışığında kendimizi hiç durmadan geliştiriyoruz. İleri teknolojimiz sayesinde yeni deneyim alanları açıyoruz.

Türkiye’de eğlence sektörünün durumunu değerlendirebilir misiniz?

Türkiye’de ve tüm dünyada, spor, konser, tiyatro, festival gibi tüm biletli etkinliklerin toplamından daha fazla bilet satılan en önemli sosyal aktivite sinema. Ülkemizde bir kişinin yılda ortalama sinemaya gitme sıklığı, geçtiğimiz 10 yılda iki katına çıktı. Artan AVM sayısıyla sinemaya erişimin kolaylaşması, güçlü yerli yapımlar ve Sinemia gibi hizmetler sayesinde, bu oran giderek daha büyük bir hızla artıyor. Bu nedenle sektörün ivme kazanarak büyümeyi sürdüreceğine eminim.

ASDAS

Yukarı