Ana içeriğe atla

S

 

Rusya’nın En Büyük Su Parkı LetoLeto Waterpark, Tyumen’de Açıldı!

14.08.2018 - 12:00

MOSKOVA’NIN DOĞUSUNDA YER ALAN RUSYA’NIN EN BÜYÜK ŞEHRİ TYUMEN, BÖLGENİN SOSYO-EKONOMİK AÇIDAN GELİŞİMİNE VE TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK ÖNEMLİ BİR YATIRIMA İMZA ATTI. SIBINTEL HOLDİNG TARAFINDAN YAPILAN YATIRIMLA TYUMEN, ŞEHRİN VE BÖLGENİN LOKOMOTİFİ OLACAK BİR EĞLENCE MERKEZİNE SAHİP OLDU.

2018 yılının en önemli projelerinden biri olan LetoLeto Water Park, Tyumen Valisi Alexander Moore, Sibintel Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vladimir Shevchik ve proje ile yakından ilgilenen protokol ekibinin katılım gösterdiği özel bir açılış töreni ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

HER MEVSİM TROPİKAL SU PARKI…
Su parkı, misafirlerinin unutulmaz bir gün geçirmeleri için her detayı özenle seçilerek her mevsim tropikal bir bölgede tatilde gibi hissetmelerini sağlamak amacıyla tasarlandı. 8 ekstrem su kaydırağını da içeren 70’ten fazla sulu atraksiyon ile birlikte LetoLeto Water Park, büyük-küçük herkesin beklentilerini karşılayabilecek olanaklara sahip. 11 bin metrekarelik alana kurulan ve günlük 2 bin 500 kişiyi ağırlama kapasitesine sahip parkta toplam uzunluğu 1 km olan özel tasarım hızlı, dönüşlü su kaydırakları, saatte 3 km/saat akış hızına sahip 570 m3 genişliğinde tembel nehri, 4 farklı moda programlanabilen 750 metrekare genişliğindeki devasa dalga havuzu ve toplam bin 300 metrekare alana yayılan Rusya’nın en büyük çocuk oyun alanlarından biri yer alıyor. Güncel ihtiyaçları karşılamak için tüm donanıma sahip, modern tasarımlı, Tura Nehri’nin panoramik manzarasını sunan ve Rusya’nın en konforlu otellerinden biri olan 4 yıldızlı otel de misafirlere sunulan imkanlardan bir diğeri. Aynı zamanda parkın engelliler için özel tasarlanmış olması ve tüm imkanlardan faydalanabilmeleri parkın diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği. 

TESİS, POLIN WATERPARKS İMZASI TAŞIYOR
Tesisin en çok dikkat çeken bölümü olan su parkındaki tüm su kaydırakları, su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında dünya lideri olan Polin Waterparks imzası taşıyor. Polin Waterparks, LetoLeto Water Park için özel bir tasarım ve projelendirme sürecinden geçerek kapalı su parkları konusunda uzmanlığını bir kez daha kanıtlamış oldu. 
Sibintel Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vladimir Shevchik, “Üç yıl önce hayalini kurduğumuz bu projenin gerçekleşmesi sürecinde oldukça yaratıcı ve profesyonel bir ekiple çalışma ve projeyi geliştirme imkanı bulduk.” diyerek Polin Waterparks ile yürüttükleri çalışmadan dolayı memnuniyetini belirtti. 
Alexander Moore ise, “LetoLeto Water Park’ın aileler için vazgeçilmez bir eğlence merkezi olduğundan ve süreç içinde bölgesel bir merkezden ziyade turistik bir merkez olacağına eminim. Tyumen yönetimi, gelişimimizi sürdürmek için ziyaretçilerine her zaman en iyi imkanları sunar. Su parkını da bu stratejinin en önemli kanıtlarından biri olarak görüyoruz.” diyerek tesisin Tyumen ve Rusya için önemini dile getirdi. 
Polin Rus Genel Müdürü Selim Doğuoğlu, “Polin Waterparks olarak gerçekleştirdiğimiz her projeyi, ziyaretçilerin tekrar tekrar gelmek isteyecekleri ve unutamayacakları bir deneyim yaşatmak üzerine tasarlıyoruz. LetoLeto Waterpark gibi partnerlerimizin bu noktada beklentilerini karşılamak bizim için büyük bir motivasyon kaynağı. Projemize ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyuz.” şeklinde çalışmanın sonucunu belirtti. 

UUUU

n

Yukarı