Ana içeriğe atla

S

 

PROJELERİMİZİN ODAĞINDA ‘MUTLULUK’ VAR

14.11.2018 - 13:59

Tureks Uluslararası Fuarcılık A.Ş. Kurucu Ortağı Nergis Aslan, 14- 16 Şubat Tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde Düzenleyecekleri ATRAX 2019 – 7. Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı Ve 14-17 Şubat Tarihlerinde Düzenleyecekleri Macera Turizmi Ve Sporları Fuarı Hakkında Detaylı Bilgiler Verdi.

Kulağa çok hoş geliyor. Bize mutluluk odaklı projenizi anlatır mısınız?
14- 16 Şubat tarihlerinde İstanbul Fuar merkezinde düzenleyeceğimiz ATRAX 2019 – 7. Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ve 14-17 Şubat tarihlerinde düzenleyeceğimiz Macera Turizmi ve Sporları Fuarı ADVENTURE TURKEY ile eş zamanlı gerçekleşerek sektörün birbiriyle bağlantılı tüm alanlarını aynı platformda buluşturuyoruz.
ATRAX fuarımızda her yıl bir tema işliyoruz.  Bu yıl ATRAX 2019 Fuar temamızı “Mutlu Şehirler” olarak belirledik. “Mutlu Şehirler” ile daha fazla sosyalleşme ve aktivite imkanı sağlayan, şehir halkının mutluluğuna odaklanmış eğlence ve rekreasyon projelerini ön plana çıkarıyoruz.

Mutlu Şehirler temanızla neyi amaçlıyorsunuz? Şehirler insanları daha mutlu yapar mı?
 “İnsanlar içinde bulunduğu şehrin bilinci ile şekilleniyor, şehrin ruhu o şehirde yaşayanların duygu durumlarını etkileyerek mutlu ya da mutsuz insanlar yaratıyor.” Bu yaklaşımdan yola çıkarak oluşturduğumuz  “Mutlu Şehirler” teması ise şehrin planlanmasından peyzaj çalışmalarına, yatırımlarından kültürel aktivitelerine kadar birçok çalışmayı bünyesinde barındırıyor.
Bu amaç doğrultusunda Rekreasyon, Spor Bilimleri, İletişim, Peyzaj Mimarları, Şehir ve Bölge Planlamacıları Bölümlerini kapsayan farklı disiplinler arası koordinasyonu sağlayarak üniversiteleri, yerel yönetimleri, üreticileri, yatırımcıları, etkinlik yöneticilerini ve hizmet alıcılarını ile bir araya getirme noktasında çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Mutlu Şehir teması ile neler yapacaksınız?
Fuarda; akademisyenler, sektör uzmanları ve yerel yönetimler ile “Kentsel mutluluk nedir? Geç kalmadan şehirleri dönüştürmek, geleceğe dair öneriler, ile “Mutlu Şehirler” İnşa Etmenin Önemi ve Gereklilikleri, Eğlence ve Rekreasyonun Şehir Halkının Mutluluğu Üzerindeki Etkileri’”  vb. konuları ele alıyor olacağız.
Aynı zamanda ATRAX Fuarı kapsamında düzenlediğimiz  “Shining Star Awards – 6. Eğlence, Rekreasyon Ödülleri yarışmamızda iki yeni kategori ekleyerek  Yılın Mutlu Şehri ve Yılın Mutlu İlçesini ödüllendiriyor olacağız.
Bunun yanı sıra Rekreasyon Araştırmaları ve Çalışmaları Derneği (REKCAD) ve Tureks Uluslararası Fuarcılık  işbirliği ile yaptığımız Üniversitelere yönelik bir yarışma var. Lisan ve Lisansüstü öğrencilere yönelik yarışmada Mutlu  Şehirler olmaya yönelik öne sürülen en iyi projeleri ödüllendiriyoruz. 

ATRAX’IN bu yıl asıl sürprizi Adventure Turkey ile birlikte yapılması diye düşünüyoruz. Sizce de öyle mi?
Kesinlikle Adventure Turkey fuarı hem bize hem de sektöre büyük bir heyecan kattı.  Firmalarımız bu eş zamanlı organizasyonu çok beğendiler ve inandılar.
 ‘Macera, rekreasyon ve eğlence bir araya geliyor, potansiyel büyüyor sloganı’ ile birlikte nasıl bir potansiyelin çıkacağına dikkat çekerek aslında birbiri ile iş yapan yada yapma potansiyeli olan sektörleri bir araya getirmiş olduk.

n

Yukarı