Ana içeriğe atla

S

 

POLIN WATERPARKS DÜNYANIN İLK ŞEFFAF KOMPOZİT SU KAYDIRAĞINI SEKTÖRE SUNDU

12.02.2019 - 11:50

Sektöründe birçok ilki gerçekleştiren Polin Waterparks, başarılarına bir yenisini ekleyerek “dünyanın ilk şeffaf kompozit su kaydırağı”nı sektör ile buluşturdu.

Kurulduğu günden bugüne “daima yenilikçi” bakış açısıyla çalışmalarına yön veren ve tüm üretimini 35 bin metrekarelik, adeta bir kompozit üretim akademisi olan fabrikasında gerçekleştiren Polin Waterparks, dünya çapında 105 ülkede kendi markasıyla hayata geçirdiği 3 binden fazla proje ile dünyanın en geniş ürün çeşitliliğine sahip markası olmasının dışında Ar-Ge çalışmaları sonucunda sektör ile buluşturduğu özel tasarım ve üretim teknolojileri ile biliniyor. 2006 yılında kaydırak üretiminde son teknoloji olan ve daha önce uygulanmamış Light-Resin Transfer Molding (L-RTM) kapalı kalıp teknolojisini de sektöre kazandıran Polin, su parkı sektöründe tarihi değiştiren bu gelişmeden sonra doğal ışık efektli, özel desenli, yarı şeffaf, ses efektli ve özel tasarım kaydırak uygulamalarıyla her yıl sektöre yepyeni uygulamalar kazandırdı.

Sektöre kazandırdıklarıyla 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Dünya Su Parkları Birliği (World Waterpark Association) tarafından sektörün en prestijli ödülü olan “Leading Edge” ödülüne layık görüldü. 2010 yılında lanse ettiği ve sektörde yeni bir kilometre taşı olarak gösterilen dünyanın ilk kendinden temalı su kaydırağı olan “King Cobra” su kaydırağı, 2012’den bu yana 7 kez “Avrupa’nın En İyi Su Kaydırağı”, 2013 yılında ise Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından “Eğlence Sektöründe En İnovatif Ürün” seçilmişti. 

DÜNYANIN İLK TAMAMEN ŞEFFAF KOMPOZİT MALZEMELİ SU KAYDIRAĞI
Polin, geçtiğimiz kasım ayında dünya eğlence sektörünün tüm oyuncularını bir araya getiren, trendlerin belirlendiği, Uluslararası Eğlence Parkları ve Atraksiyonları Birliği (International Assosciation of Amusement Parks and Attractions -IAAPA-) tarafından düzenlenen sektörün en önemli fuarı IAAPA Attractions Expo’da yine sektörü sarsan bir yeniliğe imza atarak büyük ses getirdi. Dünyanın ilk tamamen şeffaf kompozit malzemeden su kaydırağını sektöre sunan Polin, sadece eğlence sektörü için değil; kompozit sektörü için de çığır açan bir uygulamayı tamamlamış oldu ve bu teknolojiyi “Glassy” adı ile sektöre sundu. Daha önceden cruise gemilerinde görmeye alışık olduğumuz akrilik malzemeden üretilen şeffaf su kaydırağı parçalarına kıyasla kalitesi, fonksiyonelliği, fiyat ve performansı açısından iyi bir alternatif olacak. 

YÜZDE 100 YERLİ SERMAYE VE İŞ GÜCÜ…
Başarılı çalışmalarından dolayı Polin Waterparks, 2017’nin ilk çeyreğinde yüzde 100 yerli sermaye ve iş gücüyle hizmet veren, su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında sektörün global lider markası olarak Türkiye’nin sayılı, sektörünün ise ilk Araştırma- Geliştirme (Ar-Ge) merkezi ünvanına sahip şirketi oldu. Türkiye 
İhracatçılar Meclisi (TİM) resmi araştırması olan “İhracatta İlk 1000” ile şirketlerin Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan verilerine dayanılarak Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250 -Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri-” araştırmasında 2014’ten beri yer almasının yanında 2017 yılında 88. sırayı aldı.

playpark

Yukarı