Ana içeriğe atla

S

 

PLAYPARK & BOWLINGO 2019 MÜDÜRLER TOPLANTISI ADAPAZARI’NDA GERÇEKLEŞTİ

19.08.2019 - 18:14

Playpark & Bowlingo her sene gerçekleştirdiği müdürler toplantısını bu sene Adapazarı’nda gerçekleştirdi. Toplantının ana hatları hakkında bilgi veren Playpark & Bowlingo Şirket Sahibi Fatih Keçebir, “Çalıştayda tüm yönetici arkadaşlarımızın katılımları ve fikirleri ile bir rapor hazırlıyor, tüm şubelerimiz ile paylaşıyoruz.” diye belirtti.

Eğlence sektöründe bu tür etkinliklere pek rastlanmıyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?
Sektörümüzde yöneticiler toplantısı yapabilecek çok kapsamlı zincir mağazalara sahip işletme sayısının fazla olmamasından dolayı bu tür etkinliklere alışık değiliz aslında. Sektörümüz, hizmet sektörü, eğlence sektörü ve çocuk ile alakalı bir sektör olarak bu tarz toplantılara en fazla ihtiyacı olan sektör diye düşünüyorum.

Toplantı süreci nasıl ilerliyor? Toplantı sonrası ne tür aktiviteler yapıldı?
Her çalıştayımız kendi işimiz ile ilgili önemli bir konuyu seçiyor ve özellikle o konu üzerine yoğunlaşıyor. Tüm yönetici arkadaşlarımızın katılımları ve fikirleri ile konu hakkında bir rapor hazırlıyor tüm şubelerimiz ile paylaşıyoruz. 
Örneğin; hijyen, güvenlik, müşteri ilişkileri, yeni trendler, personel iletişimleri vb. konularda tüm şube yöneticisi arkadaşlarımız ve yönetim kadromuz birebir iletişimde oluyor ve fikir alışverişi yapıyoruz. Ana konu dışında şubelerimizde işleyiş esnasında karşılaştığımız anlık olayları sorunları ve benzeri tüm durumları masaya yatırıyor ve yönetici arkadaşlarımızın da tecrübeleri ile benzer durumlarda nasıl davrandıkları ve sonuçlarının nasıl olduğu konusunda paylaşımlarda bulunarak ileride oluşabilecek her türlü duruma en doğru ve hazır şekilde bulunmayı planlıyoruz. 
Ayrıca her toplantımızda mutlaka bir ya da iki misafir katılımcı davet ediyoruz. Daha önceki toplantılarımıza, AVM yatırımcısı, AVM yöneticisi, hukuk müşaviri, insan kaynakları, halkla ilişkiler sektörlerinde konularında tecrübeli ve uzman misafirlerimizi davet ettik. Bu senede çok daha farklı bir sektör olarak AVM etkinlikleri düzenleyen bir kuruluştan değerli bir dostumuzu davet ettik. Sektöründeki deneyimleri, AVM’lerde ki etkinlikler, sektörün geleceği gibi çok geniş bir yelpazede bizimle fikir ve tecrübelerini paylaştı. 
Tüm zamanımızı sadece toplantı ile geçirmiyor, bulunduğumuz yerin görülmesi gereken yerlerini geziyor, birlikte eğleniyor, yemekler yiyiyor, sohbetler ediyoruz. Son toplantımızı bölgenin de imkanları ile daha çok açık alanda geçirdik. İnanın toplantıdan çok daha fazla interaktif katılımlar ve ikili görüşmeler yapma şansımız oldu. 

Bu düzenlediğiniz 4. toplantı. Toplantı yerlerini nasıl belirliyorsunuz, belli bir kriteriniz var mı,  her toplantı farklı bir yerde mi olacak?  
Evet, özellikle bunu planlıyoruz. Öncelikli kriterimiz mutlaka bir şubemizin olduğu şehri seçiyoruz. O şubemiz ev sahipliği yapıyor. İlk toplantımızı şirketimizin merkezinin İstanbul’da olması sebebi ile ve pek çok yöneticimizden gelen talep üzerine İstanbul’da yaptık. 2. toplantımızı biraz daha farklı olması açısından yurt dışı seçtik ve yine bir şubemizin olduğu Kıbrıs’ta yaptık. 3 toplantımızı ise başkent Ankara’da yaptık. Bu seneki toplantımızı Adapazarı şubemizin ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Seneye toplantımızı yine bir şubemizin olduğu, belki Hatay, belki Ağrı belki de Kosova’da yaparız. Bu konuda birçok alternatifimiz var.

GGG

Yukarı