Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

Playpark 2017 müdürler toplantısı Kıbrıs’ta gerçekleşti

13.06.2017 - 16:56

Çeşitli deneyimlerin ve tecrübelerin paylaşıldığı Bowlingo&Playpark Geleneksel Müdürler Toplantısı geçtiğimiz günlerde Kıbrıs’ta gerçekleştirildi. Toplantı detaylarını aldığımız Bowlingo Şirket Sahibi M. Fatih Keçebir, “Bence sektörümüz, hizmet ve eğlence gibi unsurları bünyesinde barındırmasına bağlı olarak bu tarz toplantılara en fazla ihtiyacı olan bir sektör” dedi. 

Öncelikle şunu sormak istiyorum, pek çok sektörde yapılan ama sizin sektörünüzde alışık olmadığımız ya da duymadığımız bir etkinlik tarzı.  Peki, siz bu konuda ne söylersiniz?
Aslına bakarsanız sektörümüzde çok yaygın olmaması değil de, halihazırda sektörümüzde kapsamlı yöneticiler toplantısı yapabilecek zincir mağazalara sahip işletme sayısının fazla olmamasından dolayı diyelim. Lakin bence sektörümüz; hizmet ve eğlence gibi unsurları bünyesinde barındırmasına bağlı olarak bu tarz toplantılara en fazla ihtiyacı olan bir sektör.

Genel kapsamı ile nasıl geçti toplantınız? Tüm gün workshoplarınız mı oldu yoksa sadece gezi ve tatil amaçlı bir toplantı mıydı?
Öncelikle biz geleneksel hale getirdiğimiz bu toplantıları birer toplantıdan ziyade çalıştay olarak isimlendirmeyi daha doğru buluyoruz. Her çalıştayımızda kendi işimiz ile ilgili önemli bir konuyu seçiyor ve özellikle o konu üzerine yoğunlaşıyor, tüm yönetici arkadaşlarımızın da katılımları ve fikirleri ile konu hakkında bir rapor hazırlıyor, bu raporu tüm şubelerimiz ile paylaşıyoruz. 
Ana konu dışında şubelerimizde işleyiş esnasında karşılaştığımız anlık olayları, sorunları ve benzeri tüm durumları masaya yatırıyor ve yönetici arkadaşlarımızın da tecrübeleri ile benzer durumlarda nasıl davrandıklarını ve sonuçlarının nasıl olduğu konusunda paylaşımlarda bulunarak, ileride oluşabilecek her türlü duruma en doğru ve hazır şekilde bulunmayı planlıyoruz.
İşimiz hizmet sektörü olduğundan olaylar anlık gelişiyor ve bölgeye göre farklılık gösterebiliyor. Standart içinde bazı kurallar ile her zaman yönetimin en iyi şeklini sergileyemiyorsunuz. Bu noktada ülke genelinde tüm yöneticilerin iletişimde ve diyalogda olmasını sağlayarak, an itibariyle gerekli destek alabilmelerini ve ciddi bir bilgi alışverişi ile sürekli kendilerini güncel tutmalarını sağlıyoruz.
Tabii ki tüm zamanımızı sadece toplantı ile geçirmiyoruz. Bulunduğumuz yerin görülmesi, gereken yerlerini geziyor, birlikte eğleniyor, yemekler yiyor, sohbetler ediyoruz. İnanın toplantıdan çok daha fazla interaktif katılımlar ve ikili görüşmeler yapma şansınız oluyor.

Sanıyorum bu ikinci toplantınız yani çalıştayınız. Toplantı yerlerini nasıl belirliyorsunuz, belli bir kriteriniz var mı,  her toplantı farklı bir yerde mi olacak? 
Evet, özellikle bunu planlıyoruz. İlk toplantımızı şirketimizin merkezinin İstanbul’da olması sebebi ve pek çok yöneticimizden gelen talep üzerine İstanbul’da yaptık. 2. toplantımızı biraz daha farklı olması açısından yurt dışı seçtik ve yine bir şubemizin olduğu Kıbrıs’ta yaptık. Bir sonraki sene gerçekleşecek toplantımızı da başkentimizde yapmayı planlıyoruz.
 

ds

Yukarı