Ana içeriğe atla

S

 

OYUN ALANLARINDAKİ KONSEPTİYLE TÜRKİYE’DE TEK!

26.06.2018 - 16:18

Oyun salonlarını elektronik makinalarla entegre ederek, çocukların verimli vakit geçirmelerini sağlayan bir konseptleri olduğunu ifade eden Ahtapot Eğlence Merkezi Kurucusu Sonel Taşan, “Çocuklar buradan enerjisini atıp, motive olmuş bir şekilde ayrılıyor.” diyor.

“KÜÇÜK BİR İŞLETME OLARAK BAŞLADIK”
Ahtapot Eğlence Merkezi’nin kuruluş öyküsünden bahseder misiniz?

Ahtapot Eğlence Merkezi 2004 yılında Adana ‘da kuruldu. M1 Alışveriş Merkezi’nde ilk defa küçük bir işletme olarak başladık. İlk kurulduğu zaman burayı ek iş olarak açmıştık. Daha sonra orada en büyük kiracılardan biri olduk ve ana işimiz olarak devam ettirdik. 

Şu an hangi alışveriş merkezlerinde faaliyet gösteriyorsunuz?
İstanbul’da hem Marmara Forum hem de İstanbul Forum’da yerimiz var.  Konya’da M1 Alışveriş Merkezi’nde kurulduğumuz tarihten beri istikrarlı bir şekilde devam ediyoruz. Malatya Park AVM, Malatya Carrefoursa İstasyon, Tarsus AVM ve son olarak açtığımız Konya Novaland AVM’de de şubelerimizle faaliyet gösteriyoruz.

HAREKETLİ LOKASYONLAR TERCİH EDİLİYOR
Lokasyon seçiminde dikkat ettiğiniz unsurlar neler?

Lokasyonun çok hareketli ve doğru bir nokta olmasına dikkat ediyoruz. Ayrıca alışveriş merkezlerinde kiraların yüksek olmasından dolayı bizim için kiranın uygun olması da önemli. Çünkü biz burada VIP hizmet veriyoruz ve VIP hizmetin de ekstra bir maliyeti oluyor. Diğer eğlence merkezlerinden farklı olarak çocuklarla birebir ilgileniyoruz. Çalışan personellerimiz çocuklarla birebir oyunlar oynuyor. Çocuk burada kendisini aile ortamında gibi hissediyor. Anne ve baba da isterse çocuklarıyla aynı ortamda vakit geçirebiliyor. 

YOĞUN İLGİ VAR!
Eğlence merkezlerinize olan rağbet nasıl? 

Var olan şubelerimize çok yoğun bir talep görüyoruz. Çünkü biraz önce de söylediğim gibi burada çocuklarla birebir ilgileniyoruz. Onların sorunlarıyla ve o an ki psikolojik sorunlarıyla bile ilgileniyoruz. Çocuklar burada oyunlar oynayıp güzel vakit geçiriyorlar. Dolayısıyla bulunduğumuz her yerde de çok yoğun ilgi görüyoruz.

Oyun alanlarınızı anlatır mısınız? Çocuklar ve aileleri burada nasıl vakit geçiriyor?
Türkiye’de yalnızca bizim uyguladığımız bir konsept var. Bu konsept top havuzu dediğimiz oyun salonlarının elektronik makinalarla entegre edilmesiyle, zaman satarak ailelerin burada iyi vakit geçirmelerini sağlayan bir konsept. Bu konsepti de Türkiye’de sadece Ahtapot Eğlence Merkezi uyguluyor. Salonlarımızın içinde bulunan elektronik çocuk oyun makinelerinin tamamı free’dir. Yani herhangi bir ekstra ücretle çalışmaz. Sadece içeriye girilen timing süresi içerisinde istenildiği kadar burada oynanabiliyor. 

MÜŞTERİLER MEMNUN
Müşteri memnuniyetini ve firmanızın sürekliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Uyguladığımız konsept müşterilerimiz tarafından çok kabul görüyor. Çünkü almış olduğu timing (zamanlama) içerisinde sınırsızca elektronik oyun makinelerle oynayabiliyorlar ve müşteri de buradan çok memnun ayrılıyor. Aileler kendilerini makinelere harcadıkları paralarla kandırılmış gibi hissetmiyor. Çocuklar buradan enerjisini atıp, motive olmuş bir şekilde ayrılıyor.

İSTANBUL’DA İKİ YENİ ŞUBE PLANI…
Yeni yatırım planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

AVM’nin lokasyon durumuna ve kiraların uygunluğuna göre her yerde bulunmak istiyoruz. Şubat ayında Konya Novaland şubemizi açtık. Yıl içerisinde İstanbul’da iki şube daha açmayı planlıyoruz. 

GGG

Yukarı