Ana içeriğe atla

S

 

OYUN ALANLARI HER GÜN 45 DAKİKA TEMİZLENİYOR

14.02.2020 - 10:13

MAGICPLAY OLARAK ANNE VE BABALAR AVM’DE VAKİT GEÇİRİRKEN ÇOCUKLARIN GÜVENLİ OLARAK EĞLENMESİNİ SAĞLADIKLARINI SÖYLEYEN ŞİRKET SAHİBİ OKAN UZUN, ÇOCUKLARIN HİJYENİK VE GÜVENİLİR ALANLARDA OYNAMALARI İÇİN OYUN ALANLARINDA YAPMIŞ OLDUKLARI HİJYEN UYGULAMALARINI ANLATTI.
 

Öncelikle MagicPlay’i tanıyabilir miyiz?
MagicPlay, 2017’nin eylül ayında kurmuş olduğumuz bir marka. 12 mağaza olarak ayrıldık, bugün itibari ile 20 mağazaya ulaştık. Amacımız anne babalar AVM’de vakit geçirirken çocukların güvenli olarak eğlenmesini sağlamak. 
 

Oyun alanlarında hijyenin önemi hakkında neler söylemek istersiniz?
Oyun alanlarımızı Sabancı Üniversitesi’nin geliştirdiği, dünyada tek tescili olan özel bir jel ile temizliyoruz. Bunu 3 aylık bir periyot içinde yapıyoruz. Tüm mağazalarımızın her ay periyodik olarak hijyenini sağlıyoruz. Avrupa standartlarına uygun bir ürün ve şu zamana kadar hiçbir çocuğun hasta olduğunu görmedim. Son günlerde domuz gribi söylentileri var ve bu nedenle aileler çocuklarını oyun alanlarına götürmek istemiyor ama tüm firmalar bu hijyeni sağlarsa hiçbir sorun olmayacağına inanıyorum. 
 

Çocukların hijyenik ve güvenilir alanlarda oynamaları için oyun alanlarınızda hijyeni nasıl sağlıyorsunuz?
Biz her sabah 45 dakika boyunca bütün oyun alanlarını temizliyoruz. Cuma akşamları ise hafta sonu yoğunluğu için 2 saat mesai yaparak haftalık özel bir temizlik yapıyoruz. Bütün topları yıkıyoruz, brandalı olan kısımları ve yerleri siliyoruz. Oyun alanlarımızı hafta sonuna hazır ve tertemiz şekilde hazırlıyoruz. 3 ayda bir de Safemic ile birlikte kötü bakterileri önlemek amacıyla oyun alanlarında iğne deliği kadar yer kalmayacak şekilde hijyenik sıvıyla temizliyoruz.
 

Hijyen uygulamasında kullanılan ürünün koruma süresi ne kadar? Her türlü virüs ve bakteride etkili oluyor mu?  
Bildiğim kadarıyla 4 ay süresi var fakat biz garanti olsun diye bazı yoğun yerlerimizi 3 ayda bir yıkıyoruz ve analizlerimize göre de hedefimizdeki kötü bakteri sayısına ulaşmış durumdayız. Tüm virüs ve bakterilerde etkili olduğuna inanıyorum. Tabii bunu Safemic daha iyi bilir. Bu işe 2010 mayıs ayında başladım ve şu ana kadar hiçbir müşteriden “Sizin oyun alanlarınızdan dolayı benim çocuğum virüs kaptı ya da hastalığa yakalandı” diye bir şikayet almadım. Şikayetvar sitesinden bakıldığında da hiçbir şikayet olmadığını görebilirsiniz. 

magıcplay

playpark

Yukarı