Ana içeriğe atla

nara

Ops!Franchise ile ilk günden kazanma fırsatı! / Opportunity to win from day one with Ops!Franchise

15.11.2016 - 17:21

Ops!Co. Entertainment Yönetim Kurulu Başkanı Koray Dilmaç: “Bizim için girişimcilik, paylaşımcı ruh ve vizyon sahibi olmak, yatırım gücü sahibi olmaktan çok daha fazla anlam ifade ediyor” dedi. 

“Entrepreneurship, having a participative spirit and vision means much more than having the power to invest for us,” said Ops!Co. Entertainment Chairman Koray Dilmac. 

Ops!Playkids’in franchising koşullarınızdan kısaca bahseder misiniz?
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yatırımcı seçerken çok titiz davranıyoruz, çünkü bizim için girişimcilik, paylaşımcı ruh ve vizyon sahibi olmak, yatırım gücü sahibi olmaktan çok daha fazla anlam ifade ediyor. Aslında kısa sürede Türkiye’nin en değerli 15 farklı noktasında ve 10 farklı güzide şehrinde yer alabilmemizin altında bu kararlılığımız yatıyor. 
Bizler ile ticari hayatlarını devam ettirmeyi düşünen potansiyel yatırımcılarımız şunu bilmeliler ki; “Başında duramadığın iş senin değildir!” Bu nedenle biz yatırımcımızın yapmış olduğu işe birebir müdahil olmasını istiyoruz. Çünkü yatırımcımızın bu şekilde ticarete daha hakim olabileceğine, yapmış olduğu işi tüm detaylarına kadar inceleyerek öğrenme fırsatını yakalayabileceğine ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktaya çekebilmek adına mağazamızda etkin rol alabileceğine inanıyoruz. Diğer bir husus ise, belirlenen proje lokasyonuna göre oluşacak proje maliyetlerini finanse edebilmek için gerekli olan yatırım gücüne sahip olabilmek. Projelendirmeden başlayarak ürün tedariğine ve ardından açılışa kadar devam eden tüm süreci kendi bünyemizde sonuçlandırıyoruz ve yatırımcı mağaza açılışının yapıldığı ilk günden itibaren kazanç sağlamaya başlıyor. Aslında biz yatırımcılarımıza daha ilk günden kazanmaya başlayacakları, Ops!Playkids merkez yönetim tarafından her saniye destek alabilecekleri, finansal anlamda minimum risk alarak maksimum kazanç sağlayabilecekleri bir fırsat sunuyoruz.
Yatırımcılarımız Ops!Franchise ile yollarına devam etme kararını aldıklarında, belirlemiş olduğumuz ideal, “ticari riski az, kazanç öngörüsü yüksek” noktaları kendilerine sunuyoruz. Lokasyon belirlenimi ardından mağaza açılışı ile beraber her şubemizin metrekarelerine göre ciro üzerinden yüzde 3-4/ay royalty fee bedeli talep ediyoruz ve oluşturulan bu kaynak ile beraber markamıza artı değer kazandıracak, marka bilinirliğimizi üst seviyelere taşıyacak Türkiye genelinde reklam ve tanıtım faaliyetlerini sürdürüyoruz.      

Peki, Ops!Playkids franchiselere ne gibi  avantajlar sunuyor? Franchise adayı neden sizi seçmeli?
Çünkü doğru bir ticarette olması gereken tüm bileşenleri bünyemizde barındırıyoruz. İlk olarak, sektörel anlamda dünyanın en kısa sürede geri dönüş sağlayan, yatırımını kısa sürede amorti eden ve sürekliliği olan bir sektörde hizmet veriyoruz. İkincisi, Ops!Playkids,  eğlence sektöründe Türkiye’de franchising altyapısını en önce oluşturmuş, bu konuda profesyonel ekipleri bünyesinde barındıran, sektörde ikili ilişkileri çok sağlam, kendi ithalatını kendisi yapan, ithalatını yaptığı ve kullandığı ürünlerin Türkiye’de yasal distribütörü olan dolayısıyla proje maliyetleri daha uygun ve mağaza açılışı ile beraber alanında uzman bir kadronun tüm desteğini sırtınızda hissedeceğiniz bir markadır. 
Ops!Playkids olarak biz sadece AVM’lerde faaliyet gösteriyoruz, bundaki temel amacımız ise değişen dünya alışveriş trendine ayak uydurmak ve bize itimat eden yatırımcılarımızın ticari anlamda yüklendikleri riskleri minimize etmektir. Günümüzde hızla gelişen AVM sektörü ve sayısı her geçen gün artan AVM’lerimiz bu prensibimizi destekleyen en büyük kanıtımız… 

2017 yılına yönelik yeni şube yatırımlarınız olacak mı? Olacaksa bu yatırımlar hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Çok yakında İldempark (Kayseri) ve WestaLife (Zonguldak) Ops!Playkids mağazalarımızın açılışlarını yapacağız. Proje çalışmaları şu anda devam etmekte, 2016 yılsonu itibari ile tamamlanmış olacak. 2017 yılının hemen başlarında ise 2 yeni proje ile karşınızda olacağız. Ops!Playkids daha önce faaliyet göstermediği illerimizde hayata geçirilen AVM’ler ile konsept eğlence merkezlerini oluşturmaya ve yatırımcısıyla büyümeye devam edecek. Sözleşme süresi tamamlanan 4 proje ve sürecini takip ettiğimiz 2 nokta daha var gündemimizde. Bu noktalar ile de 2017 yılı içerisinde çalışmalarımızı devam ettirip önümüzdeki yıl 15 yeni lokasyon ile sözleşmelerimizi tamamlamış olmayı hedefliyoruz.

 

Can you tell us briefly about franchising requirements of Ops!Playkids?
First of all, we act very discrimanately while selecting investors because entrepreneurship, having a participative spirit and vision means much more than having the power to invest for us. As a matter of fact, our determination in this regard underlies us being at the 15 most valuable points and 10 different distinguished cities in a short time. 
Our potential investors, who think of continuing their commerical life with us should be aware of the following: “The business, you do not run is not yours!” Therefore, we want our investors to be involved in his/her business personally because we believe that our investors will be able to be in charge more and have the opportunity to learn his/her business to the tiniest detail and have an active role in our store to increase customer satisfaction to the highest level. Another issue is having the necessary investment power to finance the costs of the project, which will arise according to the determined project location. We carry out the whole process from the project design, supplying products and then to opening and the investor begins to earn money the day the store opens. Actually, we offer our investors an opportunity, where they can start earning from the first day on, receive support from Ops!Playkids head office every second and ensure maximum earnings by taking minimum financial risk.
When our investors make the decision to proceed with Ops!Franchise, we offer them the ideal points, we have determined, with “low commercial risk and high prediction.” We request 3-4 per cent/month of revenue as royalty fee, according to the square meter of every branch when the store is opened after having determined the location and carry out our advertising and publicity activities throughout Turkey, which will add value to our brand and take our brand awareness to high levels with this resource. 

What kind of advantages does Ops!Playkids offer franchisees? Why should a franchisee candidate choose you?
Because, we have all the components, correct trading should have. First, we provide service in a sector, which provides the return in the shortest time in the world in the sector, pays for the investment in a short time and is sustainable. Second, Ops!Playkids is a brand, which has created its infrastructure at the very beginning in the entertainment sector in Turkey, has professional teams in this regard, has very strong bilateral relations, imports the products itself and is the legal distributor of the products, it imports and therefore has more afordable project costs and where you will feel the whole support of an expert team in its field when the store opens. 
We, as Ops!Playkids, are active only in shopping centers and our main purpose for this is to keep pace with changing world shopping trends and to minimize the risks, our investors, who trust us, undertake commercially. Rapidly developing shopping sector and our shopping centers, whose numbers are increasing everyday, are our best proofs, which support our principle… 

Are you going to have any branch investments for 2017? If you are, can we have some information about these investments?
We will open our Ildempark (Kayseri) and WestaLife (Zonguldak) Ops!Playkids stores. Project works are in progress right now and will be completed by the end of 2016. We will be with you with 2 new projects at the very beginning of 2017. Ops!Playkids will continue to create concept entertainment centers with shopping centers, brought to life in provinces, in which we had not been active before and continue to grow with its investors. We have 4 projects, whose contract period has ended and 2 more points, whose process we are following on our agenda. We aim to continue our operations also with these points in 2017 and complete our contracts with 15 new locations.

nara

Yukarı