Ana içeriğe atla

S

 

ÖNEMLİ OLAN KALICI ETKİLER BIRAKMAK

10.10.2019 - 11:02

Marketing Toys Genel Müdürü Dilay Özdemir, “Organizasyonlar, katılımcıların hayatının her anında hatırlayacağı bir etki bırakmalı.” ifadesinde bulundu.

EN ÖNEMLİ AŞAMA ORGANİZASYONUN TASARIM ANI 
Bir organizasyonu düzenlerken ilk olarak nelere dikkat ediyorsunuz? 

Bir organizasyonun en önemli aşaması saha ekibi ve organizasyon anı olarak düşünülür ancak aslında en önemli süreç daha ilk fikrin oluşturulduğu ve görsellikle buluştuğu tasarım anıdır. Tasarımcının her çektiği çizgi organizasyondaki katılımcıdan personele herkesi etkiler. Bu yüzden organizasyonu tasarım aşamasından dikkatlice ele almak ve sanki o anı yaşıyormuş gibi hem katılımcı hem de personelin gözünden hayal etmek önemlidir.
Katılım sağlayan kişilerin hayatında bir iz bırakmak için nasıl organizasyonlar düzenliyorsunuz?
Katılımcının hayatında iz bırakmak için o dönemin trendlerini iyi takip etmek ve zamanına uygun etkinlikler tasarlamak gerekiyor. Her zaman son teknoloji ve çok yatırım yapmak doğru etkiyi yaratmaz. Katılımcının o dönemki deneyim ihtiyacını anlamak ve buna yönelik deneyimler gerçekleştirmek gerekir.

HAYATIN HER ANINDA HATIRLANACAK ORGANİZASYONLAR…
Organizasyonların katılımcılarda nasıl bir etki bırakmasını hedefliyorsunuz?

Eğlence, katılımcıyı mutlu eder ve keyifli bir an sunar ama geçicidir. Bir organizasyon katılımcıda 1 saat 1 gün ya da 1 yıl hatırlayacağı bir etki yarattıysa yeterli değildir. Önemli olan kalıcı bir etki yaratmaktır. Bir organizasyon katılımcısının hayatının her anında hatırlayacağı onu şaşırtmış, eğlendirmiş, duygusal bir etki bırakmalıdır.

Katılımcılarda etki bırakan organizasyon başarılı bir organizasyondur diyebilir miyiz?
Eğer ki yaratılan etki olumlu ve kalıcı bir etki ise tabii ki diyebiliriz.

playpark

Yukarı