Ana içeriğe atla

d's

 

MERLİN ENTERTAINMENTS EĞLENCE MERKEZLERİNDE İNTERAKTİF EĞLENCE DENEYİMİ

13.11.2019 - 16:24

SEA LIFE İstanbul, Madame Tussauds İstanbul ve LEGOLAND® DIscovery Center aileye yönelik eğlencede Avrupa'nın 1 numaralı ve dünyanın ikinci en büyük etkinlik alanı işletmecisi Merlin EntertaInments’ın Türkiye’deki markaları arasında yer alıyor.

Aileye yönelik eğlencede Avrupa'nın 1 numaralı ve dünyanın ikinci en büyük etkinlik alanı işletmecisi olan Merlin Entertainments; 25 ülkede ve 4 kıtada 130 eğlence merkezi, 20 otel ve 6 tatil köyü işletiyor, 28 binin üzerinde çalışanıyla yılda 67 milyonun üzerinde ziyaretçiye unutulmaz eğlence deneyimleri yaşatıyor. Merlin'in dünyadaki markaları arasında The London Eye, Madame Tussauds, Sea Life, Legoland®, Legoland® Discovery Centre, Dreamworks Tours: SHREK’s Adventure, Dungeons, Gardaland, Alton Towers Resort, Warwick Castle, Thorpe Park Resort, Blackpool Tower, Heide Park Resort, Sidney Tower Eye ve Skywalk gibi pek çok eğlence merkezi bulunuyor. Merlin Entertainments’ın Türkiye’deki markaları arasında ise Sea Life İstanbul, Madame Tussauds İstanbul ve Legoland® Discovery Center yer alıyor. 

MADAME TUSSAUDS İSTANBUL
Madame Tussauds, 2007 yılında Merlin Entertainments bünyesine katıldığından bu yana tüm dünyada önemli metropollerde yılda 10 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlıyor. Merkez bugün New York’tan Şangay’a, Amsterdam’dan Sydney’e ya da Madame Tussauds’nun tarihine tanıklık eden Londra’ya 24’ün üzerinde lokasyonda hizmet veriyor. İstanbul’da 2016 yılı kasım ayında İstiklal Caddesi üzerinde açılan merkezde Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Yaşar Kemal, Mozart,  Leonardo Da Vinci, Sabiha Gökçen, Adile Naşit, Tarık Akan, Maria Sharapova, Muhammed Ali, MFÖ, Murat Boz, Zeki Müren, Müslüm Gürses, Justin Bieber, Marilyn Monroe, Brad Pitt, Angelina Jolie, Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat, Victoria Becham, Rihanna gibi Türk ve dünya yıldızları, liderler, sanatçılar ve kanaat önderleri yer alıyor. Hayranı olunan yıldızlarla yan yana gelerek interaktif bir eğlence deneyimi yaşamaya olanak sunan merkez aynı zamanda kurumsal etkinliklere, özel partilere ya da çeşitli atölye ve aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Madame Tussauds İstanbul lokal ziyaretçilerinin yanı sıra oldukça fazla sayıda turist ziyaretçiyi de ağırlıyor. Merkez ziyaretçi potansiyelini artırmak için bünyesine her yıl yeni figürler ekliyor. 2016 yılında 56 balmumu figür ile açılışı yapılan merkezin figür sayısı 2019 yılında 73’e ulaştı. Madame Tussauds İstanbul 2020 yılında da sürpriz isimlerin balmumu figürleriyle ziyaretçilerini şaşırtacak ve memnun edecek. 

LEGOLAND® DıSCOVERY CENTRE İSTANBUL
2015 yılında Merlin Entertainments bünyesinde, Bayrampaşa       Forum Alışveriş Merkezi içerisinde 3 bin metrekarelik alanda hizmete açılan Legoland® Discovery Centre İstanbul 3-10 yaş arasındaki çocuklar ve ebeveynleri için bir arada keyifli vakit geçirip, yaratıcılıklarını geliştirecekleri eğlenceli ve öğretici etkinlikler sunuyor. Merkeze 18 yaşın altındaki çocuk ya da öğrenciler ebeveynleriyle, 14 yaşın üzerindeki yetişkinler ise çocuklarıyla giriş yapabiliyor. 
Legoland® Discovery Centre yaklaşık 3 milyon LEGO® parçasından oluşuyor ve merkez içerisinde eğlenceli LEGO® gezi ve etkinlikleri, LEGO® parçalarının yapım sırrının anlatıldığı LEGO® fabrika turu,  Model Yapım Uzmanı tarafından farklı konseptlerde düzenlenen atölye çalışmaları ve yaratıcı oyunlar, sadece Legoland®’de yayınlanan LEGO® temalı filmleri özel efektlerle sunan 4D sinema, doğum günü kutlamaları ve etkinlikler için özel olarak konumlandırılan Doğum Günü Odası, temalı oyun, yarışma ve eğlence alanları, ride’lar, yıl içerisinde farklı temalarla yenilenen etkinlik alanı, İstanbul’un ve dünyanın önemli yapılarının LEGO® parçalarıyla sergilendiği ilk Miniland yer alıyor. Legoland® Discovery Centre İstanbul içerisindeki LEGO® mağazasından başka satış noktalarında bulunmayan LEGO® setleri ve gramla satılan LEGO® parçaları da satın alınabiliyor. LEGO® tutkunu ziyaretçilerine yıl boyu kapılarını açık tutan merkez yıllık üyelik avantajları ve çeşitli promosyonlarla müşteri sadakatini sağlıyor. Ziyaretçilerine yaşattığı eğlence deneyimini yıl içerisinde farklılaştırmak için merkezde yer alan etkinlik alanı içerisinde 2019 yılında LEGO® NİNJAGO®, LEGO®   Friends ve LEGO CITY® gibi farklı temalara ev sahipliği yapıldı. Eğlenerek öğrenme ve yaratıcılığı geliştirmeyi amaçlayan merkezde aynı zamanda yıl içerisinde Model Yapıl Uzmanının rehberliğinde pek çok atölye düzenlendi, her yıl yaklaşık 20 çocuktan oluşan ‘Yaratıcı Ekip’  seçen ve bu ekibin liderliğinde çeşitli projelere imza atan merkezin 2020 yılı Yaratıcı Ekibi ise yarışma ile belirlendi. Legoland® Discovery Centre, her biri LEGO® modellerin yapımı konusunda uzman olan Yaratıcı Ekibinin de eşliğinde 2020 yılında ziyaretçilere farklı deneyimler yaşatacakları pek çok aktiviteye ev sahipliği yapmayı hedefliyor. 

SEA LIFE İSTANBUL
Tüm dünyada 4 kıtadaki 51 farklı noktada yer alan, 40 yılı aşkın bilgi birikimine sahip, dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen akvaryum zinciri SEA LIFE’ın Türkiye’deki merkezi Sea Life İstanbul, Bayrampaşa Forum AVM içerisinde 8 bin metrekarelik alan üzerinde ziyaretçiyle buluşuyor. Sea Life İstanbul’da 51 adet sergi tankında, 5 milyon litre suyun içerisinde 500’ün üzerinde türden yaklaşık 15 bin deniz canlısı yaşıyor. Sea Life İstanbul’daki türler arasında kum kaplanı, zebra gibi farklı türlerde 60’ın üzerinde köpekbalığından oluşan, Türkiye’nin en geniş köpekbalığı ailesi ve en büyük 2 köpekbalığı bulunuyor. 2019 yılı içerisinde Türkiye’ye getirilen Avrupa’nın en büyük deniz kaplumbağası Iggy de Sea Life İstanbul’da ziyaretçileri karşılıyor. Merkezde ayrıca çocukların kendi balıklarını boyayıp yüzdüreceği Avrupa’nın tek Dijital Akvaryumu, çocukların uzmanlar eşliğinde bazı deniz canlılarına dokunmasına izin veren kaya havuzları, doğada yaralı halde bulunan deniz kaplumbağalarının tedavi edildiği Türkiye’nin ilk Bakanlık onaylı özel Deniz Kaplumbağası Rehabilitasyon Merkezi ve neredeyse bir futbol sahası uzunluğunda 83 metrelik Avrupa’nın en uzun okyanus tüneli bulunuyor. Yıl içerisinde LEGO® SEA Explorers, Jawsome Shark, Super Hero gibi farklı temalardaki etkinlik istasyonlarını ziyarete açan Sea Life İstanbul etkinlik alanında ise karikatür, boyama vb. atölyelerden su altı canlılarının korunması hakkında verilen eğitimlere değin pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Merkez, 2020 yılında da ziyaretçilerine eğitici ve yaratıcı eğlence deneyimleri yaşatacak farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak, Türkiye’de yine ilke imza atacağı çeşitli projelerini duyuracak. 
 

d's

Yukarı