Ana içeriğe atla

S

 

HİJYEN VE GÜVENLİK KONUSUNDA OLDUKÇA HASSASIZ

19.08.2019 - 18:16

SALONLARININ ‘RİSKLİ ALANI YOK’ SINIFINDA OLMASINA RAĞMEN HİJYEN VE GÜVENLİK KONUSUNDA HASSAS DAVRANDIKLARINI BELİRTEN ATLANTİS FUNNY CITY GENEL MÜDÜRÜ SEDAT DÖNMEZ, TEMİZLİK ALANINDA ASLA ÖDÜN VERMEDİKLERİNİ AÇIKLADI. DÖNMEZ, ‘‘HER ALANDA EKSTRA EMNİYET ÖZENİNE İHTİYAÇ OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ  VE SALONLARIN GENELİNDE CAN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN MUTLAK ÖNLEMLER ALIYORUZ.’’ SÖZLERİNİ EKLEDİ.

Eğlence merkezlerinde ürünlerin ve mekânların güvenliğini sağlarken öncelikle nelere dikkat edilmeli?
Atlantis Funny City olarak kendimize ait 6 salonumuzda, Kadıköy Salon, Moi Salon, Torium AVM, Kale Center ve Arena Park AVM salonlarımızda özellikle playground alanlarda ekstra emniyet özenine ihtiyaç olduğunun farkındayız  ve salonların genelinde can güvenliği açısından mutlak önlemler alıyoruz. Salonlarımız, ‘riskli alanı yok’ sınıfında olmasına rağmen bizim için en belirgin öncelikler hijyen ve güvenlik olduğu için bu konuda ki hassas yaklaşımımızdan asla ödün vermiyoruz.

Çalışan personeliniz için özel bir güvenlik eğitiminden geçiyor mu? Bu eğitim neleri kapsıyor?
Şirketimiz bünyesinde önemli oranda teknik donanıma sahip personel bulunduruyoruz. Tüm makinaların, bowling hatlarının, salon içindeki tüm ünitelerin genel güvenlik unsurlarını kapsayan takipleri çok düzenli yapıyorlar. Belediyenin gerekli birimlerince çok yoğun denetimlerden geçiyoruz. Gerekli belgelere sahibiz. Güncelleme ve revizeleri yakından takip ediyoruz. Eğitimlerimiz ise can güvenliği tehdidi olabilecek noktada müşterimize nazikçe uyarı yapılması üzerine oluyor.

ÖNCELİĞİMİZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Eğlence merkezi işletmecileri güvenliği üst düzeyde tutmak için hangi ek ürün ve hizmetleri almalı?

Belirttiğim üzere Atlantis Funny City salonları az tehlikeli işler sınıfında yer alıyor. Bizlere bu yönde AVM yönetimi üzerinden ya da kamu kurumları üzerinden ağır bir yaptırım olmamasına rağmen gerekli tüm tedbirleri titizlikle alıyoruz.
Sektörümüzün en önemli dinamiklerinden biri gelişen ve büyüyen trendleri takip etmek. Fakat geleneksel temizlik ve güvenlik ana başlıkları bizim her zaman birinci önceliğimiz. Bu hizmetleri kusursuz sunmadığınız sürece bizim sektörümüzde müşteri memnuniyeti ve devamlılığı oluşturmak olanaksız.

MÜŞTERİYE ÖZEL SİGORTA
Eğlence merkezlerinin açılmasından önce AVM yönetimlerinin veya kamu kurumlarının özellikle istediği tedbirler neler? Bunların yapılmaması durumunda yaptırımlar nelerdir?

Böyle bir işletme olabilmek için belediye ruhsat başvurusunda mutlaka gerekliliği olan tüm evrakları temin ediyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü’nden gerekli evrakları tedarik ediyoruz ve tabii ki yangın güvenliği sağlandığına dair belgelerimiz de bulunuyor. Emniyet Müdürlüğü’nden de edinilmesi gereken tedbir belgeleri mevcut. Tüm bu kamu kuruluşlarının belgeleri haricinde yine hiçbir yaptırım olmamasına rağmen Atlantis Funny City olarak müşterilerimizi önemsediğimiz için “Mali Mesuliyet Sigortası” yaptırıyoruz. Bu vasıtayla güvenlik önlemini şirket olarak bir basamak yukarı taşıyoruz. Olası kaza, yaralanma vs. gibi hadiseler için sorumluluğumuzun farkında olarak müşterimiz için özel sigorta yaptırıyoruz. 

ÇOCUKLAR GÜVEN ALTINDA 
Çocuk eğlence merkezlerinde ailelerin size öneriler getirdiği oldu mu?

Birden fazla oyun salonumuz olduğu için bu konuda yıllar içinde epey uzun ve soluklu bir yolculuk olması sebebiyle deneyimlerimiz sayesinde hata ya da eksik güvenlik tedbiri oranımız yok denecek kadar az. Fakat elbette müşterimizin her daim fikrine, önerisine sonsuz saygımız var ve her koşulda değerlendirmesini yapıyoruz. Yine belirtmek isterim ki gözden kaçan bir emniyet açığı olmaması için tüm yöneticilerimiz gerekli personel eğitimlerini veriyorlar ve dahası müşteri tarafında da farkındalık oluşması açısından bilgilendirme yazıları ile hatırlatmalarımızı yapıyoruz. Çocuklarının güvenliği konusunda tabii ki aileler de çok hassas, bu kritik konu salonlarımızda özenle yönetiliyor.

Eklemek istedikleriniz…
Atlantis Funny City olarak esas konu başlıklarımız; müşteri memnuniyeti, devamlılığı, sadakat sahibi müşteri, güvenli büyüme ve tabii ki günceli takip ederek tüm trendleri yakından incelemek.
Yılın son iki çeyreğinde de tüm enerjimizle yol haritamız üzerinden ilerleyeceğiz. Büyümeye devam edeceğiz. Şirket bowling turnuvaları ve doğum günü partileri eylül ayı itibari ile en önemli gündemimiz. Salonlarımızda modernizasyon çalışmalarımızı da hızlandırdık. 
Hiç durmadan yolumuza devam ediyoruz.

GGG

Yukarı