Ana içeriğe atla

S

 

FARKLI VE DENENMEMİŞ KONSEPTLER UYGULUYORUZ

12.07.2019 - 17:19

SEKTÖRDEKİ GELİŞMELERİ SÜREKLİ TAKİP EDEREK, YENİLİKÇİ BAKIŞ AÇISI İLE OYUN ALANLARINDA FARKLI VE DENENMEMİŞ KONSEPTLER UYGULADIKLARINI SÖYLEYEN OPS!CO ŞİRKETLER GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI KORAY DİLMAÇ, “ÇOCUK MERKEZLİ DÜŞÜNÜYOR, ONLARIN GÖZÜNDEN BAKIYOR VE HAYAL EDİYORUZ.” DİYOR.

Lokasyon, konsept, müşteri potansiyeli ve yeni teknolojik ürünlerin üretildiği eğlence alanlarında müşteri beklentileri hangi seyirde devam ediyor? 
Eğlence sektörü sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir sektör. Bu bağlamda müşterilerin beklentileri de zamanla değişebiliyor. Firmaların sektördeki gelişmeleri takip edip, müşteri memnuniyetini baz alarak, onların beklentileri, talep ve önerileri doğrultusunda lokasyon seçimi yapması, farklı ve ilgi çekici konseptler uygulaması, ürün gamını belirlerken aynı zamanda müşteri profilini de iyi analiz etmesi gerekiyor. 

Çocuklarda markanıza karşı bir sadakat algısı oluşturmak için nasıl çalışmalar yapıyorsunuz?
Playkids olarak çocuk merkezli düşünüyor, onların gözünden bakıyor ve hayal ediyoruz. Onların sıkılmadan keyifli vakit geçirebilecekleri, bununla birlikte hayal dünyalarını yansıtabilecekleri, oyun oynarken hem eğlenip hem öğrenebilecekleri, sosyalleşebilecekleri ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri oyun alanları tasarlamaya özen gösteriyoruz. Sektördeki gelişmeleri sürekli takip ediyor, yenilikçi bakış açısı ile oyun alanlarımızda farklı ve denenmemiş konseptler uyguluyoruz. Bu da çocukların markamıza olan sadakatini ve ilgisini arttırıyor.

Eğlence alanlarının güvenlik ve hijyen standartları neler?   
Eğlence merkezlerinde kullanılan her türlü ekipmanın seçiminde çocuk merkezli düşünülmesi, onların sağlığını ve yaşamını riske edecek uygulamalardan kaçınılması, güvenlik ve hijyen standartlarının ön planda tutulması gerekmektedir. Bu nedenle belirli aralıklarla oyuncakların bakımlarının yapılması, oyun alanlarının düzenli olarak dezenfekte edilmesi ve temizliğinin yapılması önem arz etmektedir. 

AVM yatırımcılarının eğlence merkezlerinden nasıl beklentileri var?
AVM yatırımcılarının en büyük hedef kitlesi ailedir. Dolayısıyla eğlence merkezlerinden ilk beklentisi de aileye hitap ediyor olmasıdır. Bir eğlence merkezinin her yaş grubuna hitap ediyor olması, çocukların ve ailelerin ihtiyaç ve taleplerine karşılık veriyor olması o eğlence merkezini tercih edilebilir kılar. 
Bununla birlikte eğlence merkezlerinin klasik atari salonu mantığından ziyade daha yaratıcı ve  interaktif alanlar sunması, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayan oyun ekipmanlarını tercih etmesi, çocukların bu alanlarda efor harcarken ailelerin de keyifli vakit geçirebileceği alanlar tasarlaması beklenmektedir. Ayrıca eğlence merkezlerinin temiz olması ve güvenlik önlemlerinin alınıyor olması da avm yatırımcılarının beklentileri arasında yer almaktadır.
Eğlence merkezlerinde sunulan hizmetin kalitesi, her yaş grubuna hitap ediyor olması, ürün gruplarının doğru seçilmesi ve kalitesi gibi bir çok etken müşteri sadakatini ve devamlılığı sağlıyor, iyi bir müşteri çekim noktası yaratıyor. Buna bağlı olarak alışveriş merkezine gelen aile sayısında da artış görülüyor. Yatırımcıların hedef kitlesi olan ailelerin girişlerindeki sayıların artması hem AVM yatırımcılarının hem de genel anlamda tüm kiracıların faydasına olacağından eğlence merkezleri bu anlamda kritik rol oynuyor.

GGG

Yukarı