Ana içeriğe atla

S

 

FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN AR-GE’YE ÖNEM VERİLMELİ

12.02.2019 - 11:36

Her firmanın AR-GE’ye önem vermesi  gerektiğini söyleyen Ergin Oyun Genel Müdürü Azad Ergin, gelişen teknolojiye entegre çalışarak sektöre yenilikler katmaya devam ettiklerini ifade etti.

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?
Büyüme ve bu büyümenin sürdürebilirliği için Ergin Oyun olarak ciddi çaba harcıyoruz. Bütün enerjimizi AR-GE çalışmaları ve finansal kaynak oluşturmak için harcadık. Mevcut AVM’ler ve yeni açılacak AVM’lerle projelerimizle ilgili irtibat halindeyiz. Amacımız tüm AVM’lerde Ergin Oyun kalitesiyle hizmet verebilmek.

Eğlence sektörü kolay bir sektör gibi algılansa da arkasında çok ciddi bir çalışmayı gerektiriyor. Bu nedenle bu sektörün ciddiye alınması ve sürdürülebilir olması için farkındalık yaratılması şart! Peki, eğlence sektöründe sürdürülebilir olmak adına ne gibi adımlar atılmalıdır? 
Kolay olarak algılansa da işin mutfağında ciddi emek sarf ediliyor. Teknik ekibinizin, saha ekibinizin, yönetim ekibinizin güçlü olması şart. Bunun içinde özellikle mağazalarımızdaki çalışan arkadaşlarımıza kişisel gelişim eğitimleri, müşteri ilişkileri eğitimleri verilmekte ve çalışmaya başlamadan önce oryantasyon eğitiminden geçmektedirler.

Gerçekleştirilen AVM yatırımlarıyla birlikte eğlence sektörünün de büyüdüğünü görüyoruz. Ancak hala tam anlamıyla sektör belli bir noktaya gelmiş değil. Peki, eğlence sektörünün büyümesinde set oluşturan sorunlar sizce neler? 
Oyun-eğlence sektörü gelişen teknolojiyi tam anlamıyla takip edemiyor. Gelişen teknolojiyi takip edebilmek için her firmanın AR-GE’ye önem vermesi gerekir. Mevcut piyasada farkındalık oluşturmak ve sürdürebilirliği sağlamak bundan geçmektedir. Biz de bunun için yönetim ve teknik ekibimizle AR-GE’ye ağırlık veriyoruz. Gelişen teknolojiye entegre çalışıyoruz ve sektöre yenilikler katmaya devam ediyoruz. 

Bu yıl yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınızda neler planlanıyor? 
Yurt içi şube açılışlarımız devam ediyor. Gaziantep Prime Mall AVM’de Kids Racers ve Play Home şubelerimizi, Kozyatağı Carrefour AVM’de yine Play Home Kids Racers ve Sevimli Tren Konsept şubelerimizi hizmete açtık. Yine AVM’lerle olan görüşmelerimiz devam ediyor. Bunun yanı sıra yurt dışında; mevcut iş ortaklarımız ile çalışmalarımız ve ticari ilişkilerimiz sürüyor. Bu yıl Dubai, Katar gibi ülkelerde şubeler açarak Ortadoğu pazarında olacağız. Bir sonraki hedefimiz Avrupa’da şubeler açmak.

Son olarak ATRAX Fuarı hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz? Sektöre nasıl bir katkısı var?
ATRAX Fuarı sektörün gelişmesi ve canlanması bakımından ciddi bir fırsat. Hem sektördeki yenilikler takip edilebiliyor hem de bilgi alışverişi açısından dünyadan ve ülkemizden birçok firmanın bir araya gelerek büyük bir sinerji oluşturmasına imkan sağlıyor. 

farkındalık
Ergin Oyun Genel Müdürü Azad Ergin

GGG

Yukarı