Ana içeriğe atla

nara

“FARKIMIZ GÖRSEL KALİTEYE VE İŞLEVE ÖNEM VERMEMİZ”

16.11.2017 - 14:32

SEKTÖRDEKİ GELİŞİM AŞAMALARINDAN BAHSEDEN FUNNİVARIUM ŞİRKET SAHİBİ MELİH AYDIN, “EN BÜYÜK FARKIMIZ GÖRSEL KALİTEYE VE İŞLEVE ÖNEM VERMEMİZDİR. HEP ÇOK RENKLİ, BOL IŞIKLI, ALBENİSİ OLAN, MÜŞTERİNİN İLGİSİNİ ÇEKEN, İŞLETMEYE DE PARA KAZANDIRAN, AZ SORUN ÇIKARTAN VE KENDİ TASARIMIMIZ OLAN MAKİNELER ÜRETİYORUZ” DİYE KONUŞTU.

Sayın Melih Aydın, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
32 yaşındayım, 4 yıllık evliyim ve 2 yaşında Aslan adında bir oğlum var. Eskişehir ve Ankara arasında ikamet ettiğim bir hayatım var. Eğitim hayatımı Eskişehir’de tamamladım. 2010 yılından itibaren işlerimden dolayı Ankara'da aktif yaşama başladım. İşlerimizin yoğunluğu nedeniyle pek sosyal hayatımız olmasa da fırsat buldukça ailece bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İşimizin de sosyal tarafı olduğu için o açığı kendi alanımızda da kapatmaya çalışıyoruz.

Firmanızın kuruluş hikayesini anlatır mısınız?
Lunapark işlerini Türkiye’de panayırcılıktan sektör haline getiren ailelerden birinin 3. kuşak temsilcisiyim. Doğduğumdan beri bu işlerin içindeyim anlayacağınız. 16 yaşından beri de aile şirketinde yetişmiş biri olarak hem şirketimizde aktif çalıştım hem de kendime göre zamanın sektör üzerinde yarattığı değişikliklere göre geleceğimi, işimi şekillendirmek adına kendim için çalışıp alt yapımı hazırladım. 22 yaşında da aile şirketinden ayrı kurduğum şirketimle açık alan lunaparkçılığını AVM'lere entegre etmek için faaliyetlere başladım. 

Funnivarium markası nasıl doğdu? Funnivarium markası bünyesinde neler barındırıyor, ne tür hizmetler sunuyor?
Funnivarium markasını 2010 yılında, açık alan lunapark işletmeciliği yaparken yaratıp patentledim. Markamızı kullanıp, kapalı alan eğlence merkezi işletmeciliğine ise 2014 yılının hemen başında başladık.
Funnivarium bünyesinde; kapalı alan eğlence merkezi işletmeciliği, eğlence merkezlerine danışmanlık, kapalı alan eğlence merkezlerine ve otel tesislerine uygun lunapark makineleri ve açık alanlarda kullanılan büyük lunapark makineleri üretiyor ve bunların yurt içi yurt dışı satışını yapıyor.  

Sektörde Funnivarium’u farklı kılan unsurlar nelerdir?
Öncelikle kendi işletmemizde özellikle benim en hassas olduğum konu temizlik bu konuda çok titiz davranıyoruz. Personellerimiz kılık kıyafeti temiz, diksiyonu düzgün, genç erkek ve kadınlardan oluşuyor. Sürekli güler yüzlü hizmet veriyoruz ve vermek zorundayız. Çünkü hitap ettiğimiz kesimin büyük çoğunluğu aileler… Güçlü teknik personellerimiz arızalanan makinelere anında müdahale ediyor, sorun çözülemiyorsa hemen yenisi geliyor. Makinelerde en büyük farkımız görsel kaliteye ve işleve önem vermemizdir. Hep çok renkli, bol ışıklı, albenisi olan, müşterinin ilgisini çeken, işletmeye de para kazandıran, az sorun çıkartan ve kendi tasarımımız olan makineler üretiyoruz. 

Funnivarium markasının gelecekteki hedefleri nelerdir ?
Funnivarium markası büyürken yalnız kalmadı ona bowling için FunniBowl yeme içme alanı için FunniFood eşlik ediyor. Bu markalarımızla makine üretmeye, eğlence alanları işletmeye ve işletme açmak isteyenlere anahtar teslim yerler hazırlamaya devam ederek, her yeni yılın getirdiği yeniliklere ayak uydurmaya çalışarak ülkede istihdam sağlamaya, ihtiyacı gidermeye katkı sağlayacağız.

nara

Yukarı