Ana içeriğe atla

S

 

EN ÜSTÜN HİJYEN KAPLAMA ÜRÜNÜ “ANTIMIC®”

14.02.2020 - 09:46

Safemıc Genel Müdürü İmat Emili: “Bugüne kadar geliştirilmiş en üstün hijyen kaplama ürünü olan, ayrıca insan ve çevre sağlığına hiçbir zararı olmayan “AntImIc®” zararlı mikroorganizmaların üremesini ve çapraz bulaşmayı 90 gün boyunca engellediğinden hastalık riskini yüzde 99,9 engelliyor."
 

Safemic hijyen servis çözümleri hakkında bilgi alabilir miyiz? 
Safemic® Nano Hijyen Servis Çözümleri olarak, Sabancı Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilen, Sağlık Bakanlığı Biosidal ruhsatlı, uygulandığı yer ve yüzeylerde 60 ila 300 gün arası aktif olarak tutunabilen Antimic markalı nano teknolojik bir ürünün satış ve uygulama distribütörüyüz.
 

Hangi yüzeylerde uygulama yapıyorsunuz? 
Antimic® kaplama malzemesi, halı, tekstil ürünleri, seramik, ahşap, cam, plastik, kağıt, sünger, deri, suni deri, ahşap, demir çelik, beton gibi hemen her türlü yüzeye (teflon hariç) uygulanabilir. 
 

Ürünün uygulaması ne şekilde yapılıyor?
Bir ürün ya da yüzeyi Antimic® ile antimikrobiyal koruma altına almak için sisleme, banyo etme, spreyleme, pedleme gibi yöntemlerden herhangi biri kullanılabilir.
 

Hijyen çözümlerinizin çocuk oyun salonları ve eğlence merkezlerinde kullanım alanları nereler?
Oyun ve eğlence merkezleri içerisinde bulunan soft play olarak isimlendirmiş olunan yumuşak oyun alanları, yine bu alanlar içerisinde bulunan plastik toplar, oyuncaklar, elektronik oyun makinaları, su vasıtası ile oynanan oyun makinalarının su haznelerinde, kum oyun alanları, bowling topları ve ayakkabıları, bilardo masaları ve ıstakaları, tuvaletler, mutfaklar servis ekipmanları, masalar ve sandalyeler…
 

Uygulama yapılmış bir yüzeye temas edildiğinde herhangi bir alerjik sorun yaşanır mı?
Kaplandığı yüzeye kovalent bağlanan Antimic® eksilmez, çözünmez, çevresine bulaşmaz, taşınmaz, buharlaşmaz ve yıkanarak çıkmaz. Cilt ile temas etmesi durumunda hiçbir alerjen bulguya rastlanmadığını gösteren Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim dalından alınmış test raporları mevcuttur.
 

Oyun salonları ve eğlence merkezlerinde Safemic hijyen çözümlerinin uygulanması neden önemli?
Günümüzde tüm alanlarda sağlıklı ve temiz bir ortam sağlamak amacı ile temizlik firmalarına geleneksel temizlik malzemeleri   ile yaptırdığınız, günlük, haftalık ve aylık uygulamalar her ne kadar temizlenen alanı görsel olarak güzel gösterse de biliniyor ki iki temizlik arasında geçen sürede yüzeylerde bakteri üremesi temizlikten 20 dakika sonra tekrar başlar. Ayrıca yapılan temizlik gün içerisinde oluşabilecek bakteri yükünü yok edemeyeceğinden çapraz bulaşmayı kesinlikle önleyemez, dolayısı ile insanlar birçok mikroskobik ordu tarafından saldırı altında bulunurlar. Bu mikroskobik ordular bakteri, virüs, küf, mayt, mantar, akar ve diğer mikroorganizmalardan oluşmaktadır. 
Sabancı Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilen ve bugüne kadar geliştirilmiş en üstün hijyen kaplama ürünü olan, ayrıca insan ve çevre sağlığına hiçbir zararı olmayan “Antimic®” adlı  ürün ile temizlik sonrası 90 günde bir yapılan uygulamalar, sadece bakteri ve mevcut virüsleri öldürmekle kalmaz, aynı zamanda uygulama yapılan yüzey de zararlı mikroorganizmaların üremesini ve çapraz bulaşmayı 90 gün boyunca engellediğinden hastalık riskini yüzde 99,9 engeller.

safemıc

playpark

Yukarı