Ana içeriğe atla

S

 

EĞLENCENİN BİTME LÜKSÜ YOK

07.03.2019 - 12:21

YENİ ÜRÜNLERİ UĞURLU MANTAR HAKKINDA BİLGİ VEREN VE EĞLENCE MERKEZLERİNDEKİ TRENDLERDEN BAHSEDEN FUNNIVARIUM FİRMA SAHİBİ MELİH AYDIN, TÜRKİYE’DE EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN LÜKS DİYE TABİR EDİLDİĞİNİ İFADE ETTİ. 

Atrax Fuarı’nda tanıttığınız yeni ürününüz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Yeni ürünümüz Uğurlu Mantar. Biz biliyorsunuz ki lunapark makineleri üretiyoruz. AVM ve eğlence merkezlerine lunapark teması kazandıran makineler yapıyoruz. Uğurlu Mantar da keyifli bir aile makinesi. Ebeveynlerin çocuklarıyla beraber girebilecekleri bir ürün. Çok renkli, güzel, keyifli, bol ışıklı bir ürünümüz. 

Sizce eğlence merkezlerinde şu an trend nedir? 
Eğlence merkezlerindeki trend her sene aynı tarz gibi gözükse de büyük metrekareler ve büyük makinelerin olabildiği mekanlar seviliyor. İnsanlar ailece vakit geçirebildiği yerler arıyorlar. Yeni mekanlar da hep bunun üzerine oluşturulmak zorunda. 

Ülkemizdeki eğlence sektörünü değerlendirmenizi istesek?
Bizim ülkemizde eğlence lüks gibi adlandırılsa da bu iş Avrupa’da ve Amerika’da aslında bir ihtiyaç ve zorunluluk. Çünkü insanların bir şekilde stres atması gerekiyor. Bizdeki alım gücünden kaynaklı olarak lüks diye tabir ediliyor. Ona rağmen eğlencenin bitme lüksü yok. Biz bunun üzerinde hep oynamak ve kendimizi geliştirmek zorundayız.

Peki, bu sene fuar nasıl geçti?  
Müşteri ayağı kısmında bir kırıklık vardı. Katılımcılar biraz azaldı. Ekonomik sıkıntılardan darbe yiyen çok firma oldu maalesef. Herkes ayakta durmakta zorlanıyor. Bizler için de geçerli. Ama marka bilinirliği açısından bizim buralarda olmamız önemli. Bir şekilde destek sağlamak zorundayız ve bizim durma şansımız yok. Sürekli makine üretiyoruz, işletmecilik yapıyoruz. Bunları hafifletmek, yavaşlatmak gibi bir şansımız yok. Sadece güncel durumlara göre herkes gibi pozisyon almaya çalışıyoruz. 

Planlarınız arasında yeni şube açılışları var mı?
2019’un sonbaharında niyetimiz var. Şu anda görüşmesi bitmek üzere. Aslında bu zaman yatırım zamanı değil ama dediğim gibi durma şansımız yok. Bir aksilik olmazsa yeni şubemizin açılışını sene sonuna doğru yapacağız.

GGG

Yukarı