Ana içeriğe atla

S

 

EĞLENCE MERKEZLERİNDE BULAŞICI HASTALIK RİSKİ ARTIK YOK

26.12.2019 - 14:59

Oyun ve eğlence merkezlerinde uyguladıkları nano teknolojik ürünleri hakkında bilgi veren Safemic Genel Müdürü İmat Emili, insan ve çevre sağlığına hiçbir zararı olmayan “Antimic®” adlı ürünlerinin sadece bakteri ve mevcut virüsleri öldürmekle kalmayıp, aynı zamanda uygulama yapılan yüzeyde zararlı mikroorganizmaların üremesini ve çapraz bulaşmayı 90 gün boyunca engellediğini söylüyor.

Safemic Nano Hijyen Servis çözümleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Safemic® Nano Hijyen Servis Çözümleri olarak, oyun ve eğlence merkezlerinde 90 gün kalıcı hijyen konusunda Sabancı Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilen Sağlık Bakanlığı Biosidal Ruhsatlı Antimic markalı nano teknolojik bir ürün kullanmaktayız. 
Antimic®, Sabancı Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilen ve bugüne kadar geliştirilmiş en üstün hijyen kaplama ürünüdür. Ayrıca insan ve çevre sağlığına hiçbir zararı olmayan “Antimic®” adlı ürün ile temizlik sonrası 90 günde bir yapılan uygulamalar, sadece bakteri ve mevcut virüsleri öldürmekle kalmaz, aynı zamanda uygulama yapılan yüzeyde zararlı mikroorganizmaların üremesini ve çapraz bulaşmayı 90 gün boyunca engeller.  

Hangi yüzeylerde kullanılır?
Antimic® kaplama malzemesi, halı, tekstil ürünleri, seramik, ahşap, cam, plastik, demir-çelik, beton gibi hemen her türlü yüzeye uygulanabilir.

Antimic®  nasıl uygulanır?
Bir ürün ya da yüzeyi Antimic® ile antimikrobiyal koruma altına almak için sisleme, banyo etme, spreyleme, pedleme gibi yöntemlerden herhangi biri kullanılabilir.
Hangi yöntem kullanılacak olursa olsun uygulama öncesi hedef yüzeyin tozlardan temizlenmiş ve kuru olması gerekir. Antimic® uygulaması yapılan yüzey oda sıcaklığında (yaklaşık 10 dakika) kurumaya bırakılır.  Yüzey kuruduğunda “antimikrobiyal bariyer” inşa edilmiş olur ve aktif olarak çalışmaya başlar.
Uygulama sonrası:  Antimic® molekülleri yüzey ile bağlanmayı tamamlamış ve aktif olarak çalışmaya başlamıştır. Bundan sonra koşullara göre yüzey 90 günlük koruma altındadır. 

Geleneksel ürünlerden farkı nedir?

 • İş gücünden ve maliyetten tasarruf sağlar.
 • Tek kullanımla 90 gün tam koruma sağlar.
 • Kokunun kaynağını tam olarak yok eder.
 • Su bazlıdır, ağır metal içermez, çevrecidir.
 • Zararlı bakteri ve mikropları yüzde 100 yok eder.
 • Mikrobik çoğalmaya karşı kapsamlı koruma sağlar.
 • Çapraz bulaşmayı tam olarak önler.
 • Gıda ile temas eden yüzeylerde kullanılabilir.
 • Kullanıldığı alanlarda yıpranmayı önler.
 • Kullanıldığı yüzeyin yapısında bozulma yapmaz, korozyon önleyicidir.
 • Rutubete dayalı küflenmeyi önler, 

Antimic®’ in çocuk oyun salonları ve eğlence merkezlerinde kullanım alanları nereler?
Çocuk oyun salonları ve eğlence merkezlerinde; soft play oyun alanları içerisindeki toplar, suni deri ve eva kaplı tüm yumuşak yüzeyler, elektronik ve mekanik oyun makinaları, bowling topları ve ayakkabıları, bilardo topları ve ıstakalar, çuha ve ellerin temas ettiği masa kenarlarına uygulanır.

playpark

Yukarı