Ana içeriğe atla

S

 

ÇOCUK EĞLENCE MERKEZLERİNDE GÜVENLİK, HİJYEN VE GÜLER YÜZ OLMAZSA OLMAZ

14.08.2018 - 12:05

KALİTEYİ SAĞLAYAN BAZI KRİTERLERİN OLDUĞUNU, BU KRİTERLERİN UYUM İÇİNDE VE EKSİKSİZ OLARAK HAYATA GEÇİRİLMESİ İLE ARANAN MARKA OLMANIN KAÇINILMAZ OLDUĞUNU SÖYLEYEN BOWLINGO&PLAYPARK ŞİRKET SAHİBİ FATİH KEÇEBİR, “BİR EBEVEYN İÇİN ÇOCUĞUNU GETİRDİĞİ EĞLENCE MERKEZİNİN GÜVENLİ OLMASI, HİJYEN KONUSUNDA SINIFI GEÇMİŞ OLMASI VE ÇALIŞANLARIN GÜLER YÜZLÜ OLMASI ÖNCELİKLİ ŞART.” DEDİ.

Vizyonuyla, misyonuyla, kalite politikasıyla, yönetim politikasıyla, çalışma ilkeleriyle, iletişim politikasıyla, müşterilerle ve tedarikçilerle olan ilişkisiyle bütünlük arz eden şirketler müşteri tarafından aranan marka oluyor. Sizin aranan bir marka olmanızda etkili olan unsurlar neler?
Sizin de yukarıda bahsettiğiniz şekli ile kaliteyi getiren bazı kriterler var ve bunların tümü uyum içinde ve eksiksiz olarak aynı oranda başarılı bir şekilde hayata geçirilebiliyorsa aranan marka olmanız zaten kaçınılmaz. Ama tabi ki yukarıda sayılan kriterlere ek olarak her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzün de özel unsurları ve kriterleri var. Güvenlik, hijyen, güler yüz, yenilik ve istikrar gibi. Biz bunları da üzerine ekleyerek kendi sektörümüzde bir marka ve aranan bir marka olduk.

Müşteri memnuniyetini sağlamak adına neler yapıyorsunuz?
Müşteri memnuniyeti sağlamak aslında sanıldığı kadar zor bir şey değil, formül basit; müşterinin istediklerini sağlamak ve beklentilerini karşılamak hepsi bu. Bizim sektörümüz için müşterinin pek çok beklentisi var elbette ama en önde gelenleri sayarsak bir ebeveyn için çocuğunu getirdiği eğlence merkezinin güvenli olması, hijyen konusunda sınıfı geçmiş olması ve çalışanların güler yüzlü olması yeterli. Ardından fiyat politikası, dekorasyonu, oyun çeşitleri de gelecektir ama emin olun ilk isteklerin yerini asla tutamaz. Bizlerde şubelerimizde öncelikle müşteri beklentisi olan güvenlik ve hijyen konusuna önem veriyoruz. Personellerimiz müşteri ilişkileri konusunda eğitimli. Kampanyalarımız, oyun gruplarımız ve sağladığımız eğlenceli ortamlar ile de bunu bütünleyerek müşterinin tüm beklentilerini karşılıyoruz.

Eğlence merkezleriniz müşteriler tarafından neden tercih ediliyor?
Az öncede belirttiğim gibi müşterilerin tüm beklentilerini ve isteklerini şubelerimiz de karşılayabiliyoruz. Ve bizde geçirdikleri kısa süre içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşamadan bizden mutlu ayrılmalarını sağlayabiliyoruz. Şubelerimize geldiklerinde huzurlular. Çünkü onların çocukları bizim de çocuklarımız sayılır. Onlardan önce gerekli tüm önlemleri alıyor, hijyeni sağlıyor ve misafirlerimizi bekliyoruz. Bunu her gün severek yapıyoruz.

Sizi diğer firmalardan ayıran özellikler neler? 
Bu soruyu diğer firmalardan ayıran özellik olarak değil de işini doğru yapan firmaları diğer firmalardan ayıran özellik nedir diye sormak daha doğru olur. Onun cevabı da zaten bu röportajdaki soruların cevaplarında bulunuyor.

n

Yukarı