Ana içeriğe atla

nara

Bowlingo&Playpark çalışanları bowling eğitiminde

06.10.2017 - 13:48

Dışardan eğitmen açığını kapatmak ve kendi bünyelerinden eğitimciler çıkarmak amacında olduklarını söyleyen Bowlingo Şirket Sahibi M. Fatih Keçebir, “Öncelikle tüm bowling salonu olan işletmelerimizdeki yönetici ve teknik arkadaşlarımızı eğitime gönderdik. Akabinde tüm personellerimize benzer eğitimleri aldırma düşüncesindeyiz” dedi.

Bowlingo yine her zamanki gibi sektörde farklılıklar yaratmaya devam ediyor... Şimdi de personellerinizi sertifikalı eğitmen olmaları için bowling kursunda görüyoruz. Biraz bahseder misiniz bize nasıl gelişti ve gerçekleşti bu kurs?
Aslına bakarsanız tek başına kurs demek yanlış olur, katıldığımız Türkiye Bowling Federasyonu tarafından verilen ve sertifikalı bowling 1. derece eğitmenlik kursu. Kursun sonunda başarılı personellerimiz sertifikalarını alacaklar. 
Öncelikle bu konuda desteklerini esirgemeyen ve gerçekten Türkiye’de bu sporu bir yerlere getirme çabası sergileyen Türkiye Bowling Federasyonu’na çabalarından dolayı teşekkür ederiz. Konularında son derece tecrübeli eğitmenlerimiz, federasyon asbaşkanımız ve tüm federasyon çalışanları bizleri hiç yalnız bırakmadılar.

Kimler katıldı bu eğitime ve eğitim nasıl, nerede gerçekleşti?
Normalde tüm salonlarda gerek federasyon talimatları gereği gerekse Spor Bakanlığı’nın çıkarttığı yönetmelikler ve il spor müdürlükleri kontrolleri ile zaten birer eğitmen bulundurulması ve çalıştırılması zorunlu. Bu sebeple bizde hem bu eğitmen açığını kapatmak hem de arkadaşlarımızı konu ile ilgili daha bilgili ve birikimli hale getirmek için dışarıdan bir eğitmen arayışı yerine bu eğitimlere gönderdik. 
Bu tarz eğitimler çok sık açılmamakla birlikte,  firma olarak bizim yoğun katılım talebimiz ve diğer sektör firmalardan da bize gelen münferit ve farklı talep ve istekler doğrultusunda federasyona başvurumuzu yaptık. Görüşmelerimiz neticesinde federasyonumuzun da ciddi destek ve katkıları ile bu kurs gerçekleşmiş oldu.
Öncelikle tüm bowling salonu olan işletmelerimizdeki yönetici ve teknik arkadaşlarımızı gönderdik. Ama akabinde tüm personellerimize benzer eğitimleri aldırma düşüncesindeyiz. Sonuçta biz bu işi yapıyoruz ve bence herkes yaptığı işle ilgili eğitimleri mutlaka almalı.
Eğitimin ilk kısmı teorik ve sınıf dersleri ile tamamlandı, akabinde sınavlar yapıldı. Daha sonra salonda beceri ve teknik eğitimler verildi. Ve bunu takiben yine puanlandırma yapılarak, bir sınav ile eğitimler değerlendirildi. 

Bowlingo ve Playpark’ın bundan sonraki planı nedir eğitimler hakkında?
Yaptığımız iş ile ilgili tüm personel ve yöneticilerimizi bölümleri hakkında eğitimlere göndermeye ve gerek bireysel gerekse şirket olarak kendimizi sürekli geliştirmeye devam edeceğiz.

nara

Yukarı