Ana içeriğe atla

nara

Bir Alışveriş ve Eğlence Efsanesi The Land of Legends Shopping Avenue!

06.10.2017 - 13:51

The Land of Legends projesinin çok özel bir proje ve yaklaşık 4 milyar TL’lik yatırım olduğunu belirten The Land of Legends Shopping Avenue Genel Müdürü Sertaç Yeğin, sadece Türkiye’de değil, çok daha geniş bir bölgede rakipsiz olduklarını dile getirdi. 

The Land of Legends projesi için Türkiye’nin Disneyland’ı deniliyor. Gerçekten öyle mi? Projeyi bizlere kısaca anlatır mısınız?
The Land of Legends projesi gerçekten çok özel bir proje. Bu noktada sadece Türkiye’de değil, çok geniş bir bölgede de rakipsiz. Türkiye’nin ilk entegre yaşam ve eğlence parkı olarak göz alıcı bir şekilde düzenlenmiş lüks yaşam, alışveriş ve eğlence tecrübeleri sunarak, dünyanın her yanından harika bir tatilin ötesinde deneyim arayanlar için bir çekim noktasıdır.

The Land of Legends’i diğer otel ve tema parklardan ayıran özellikleri neler?
Özellikle belirtmeliyiz ki The Land of Legends; lüks hayat tarzını ve muhteşem bir mimariyi, dünyanın en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Gayrimenkul PJSC‘nin alışveriş merkezi yönetimi konusundaki deneyimi ve eğlence dünyasının dahilerinden kabul edilen Franco Dragone’nin yaratıcılığı ile harmanlayacak yeni nesil bir eğlence destinasyonu olarak kurgulandı. Kendi faaliyet alanlarında dünya çapında üne sahip markaları ülkemize getirmek anlamında önemli bir görev üstlendi.
Otel, tema park, alışveriş üniteleri, su parkından çok daha fazlasını içine alan projede yer alan Kingdom Otel, Türkiye'nin çocuklara özel tasarlanmış ilk otelidir. 401 oda 1100 yatak kapasiteli otelin konsepti, The Land of Legends’taki deneyimler için ilham kaynağı olan masalları yansıtmak üzere özel olarak tasarlandı.  Tüm misafir odaları ve süitlerde farklı konseptlerin yanı sıra, Play Station'lar ve çift ekranlı LED TV'ler gibi modern hayatın kolaylıkları ve eğlence imkanları da yer aldı.
The Land of Legends'da beyaz kumsallar ve rüzgarda sallanan palmiye ağaçlarıyla yaratılan özel tropik bir ada yer alıyor. Çılgın nehir, su kaydırakları ve temalı havuzlar suya dalmak için mükemmel bir ortam sunarken, adrenalin düşkünleri için sörf havuzu, dalga havuzları ve Typhoon Coaster sonu gelmeyen maceralar sunuyor. Suda rayların üzerinde başlayan yolculuk 43 metre yüksekliğe ulaşıyor ve saatte 86 kilometre hızla 525 metre virajlı kıvrımlarla devam ediyor.
The Land of Legends, Antalya’daki yerli ve yabancı turistler için en büyük ve ilk eğlence destinasyonu olurken, tüketici deneyimini yepyeni bir düzeye taşıyor. Bunun yanı sıra seçkin uluslararası markalara, büyük mağazalara ve restoranları bulunan bir galeriye ev sahipliği yapıyor. Bu etkileyici bileşenler The Land of Legends’ın kalbinde lüksün, ihtişamın ve düş gücünün bir temsilidir.

Peki, proje için nasıl bir mağaza karması düşünüldü? Projede hangi markalar yer alıyor?
Alışveriş deneyimi büyülü bir dünyada yaşanıyor burada. Eğlence ve sürprizlerin eşlik ettiği Shopping Avenue dünyanın önde gelen alışveriş caddelerinden ilham alınarak, sihirli bir dokunuşla yeniden yaratıldı. Dünyaca ünlü markaların yer aldığı Shopping Avenue’da kanal kıyısında alışveriş yapabilir ve akşamları ücretsiz olarak dünyanın ilk müzikal bot şölenini ve müzikle dans eden suların yaşattığı görsel şölenimizi de izleyebilirseniz. Bu projede çok boyutlu bir mağaza karması planlandı. Ulusal ve uluslararası tüm ziyaretçilerin buraya geldiğinde ilgisini çekebilecek ve herkesin bütçesine de uygunluk gösteren bir mağaza karmasından bahsediyoruz. Çok yakında birçok farklı markanın açılacağı projede, hali hazırda hizmet veren markalarımız; LCW, ADL, Atasay, B&G, Beymen, Beymen Club, Brandroom, Carter’s, Colin’s, Divarese, Desa, Samsonite, Edwards, Flo, Gizia, Gorgeous, Ipekyol, Joia, Kiğılı, LTB, Moccasini, Tanca, Mudo, Nautica, Gant, Lacoste, Network, Nocturne, Ferruh Filiz, Gratis, Lydion, Eczane, Roberto Bravo, Saat&Saat, Toyzz Shop, Burger King, Popeyes, Cold Stone Creamery, Kuytu Orman, Lokanta, Nemo Restaurant, People’s Resturant, PS Lounge, Route Burger, Simit Sarayı, Tavuk Dünyası, Usta Dönerci, Yemen Kahvecisi, Aura Club Belek.

Park içerisindeki ilgi gören aktivitelerden kısaca bahseder misiniz?
Bütün park başlı başına gerçekten adı gibi efsane... Fakat üç farklı deneyimi hep hatırlayacaksınız. Bunlardan ilki; snorkelling... Vatozlar ve diğer okyanus balıklarının bulunduğu dev bir havuza dalıp onlarla yüzmeyi tecrübe ediyorsunuz. Yunuslarla buluşmak ise ayrı bir tecrübe… Eğitmenler eşliğinde yunusları sevip onlarla yüzebilirsiniz. Bir de su altı dünyasını keşfedeyim, tropikal balıkları besleyerek onlara daha yakın olayım diyorsanız, o zaman Mythical Journey olarak adlandırılan su altı yürüyüşünü deneyimleyebilirsiniz.
Ayrıca; içerisinde köpekbalıkları, vatozlar ve okyanus balıkları bulunan akvaryumu izleyerek dünya mutfağından lezzetleri de Nemo isimli akvaryum restoranda tadabilirsiniz.

Proje için ne kadar yatırım maliyeti söz konusu?
Projenin tüm etapları tamamladığında 4 milyar TL'lik bir yatırım söz konusudur. Burada önemli olan noktalardan biri de, inşai yatırımın yanı sıra, pek çok yeni özelliği barındıran The Land of Legends'ta teknolojiye, şovlara, sahne ve görsel sanat tasarımına yapılan yatırımlardır. 
Önümüzdeki sene içerisinde açılacak olan bir sonraki etap ile çok büyük bir eğlence parkı da hizmete girecek. İçerisinde çok hızlı ve aynı zamanda çok uzun bir parkura sahip Hyper Coaster’ın da olduğu dev bir eğlence alanından bahsediyoruz.

Projenin Türkiye turizmine katkıları neler? Daha çok hangi ülkelerden ziyaretçiler geliyor?
Bu projenin hayata geçirilmesinde ki amaç, ülkemizi ve yakın coğrafyamızı kapsayan bölgede yaşayan yaklaşık 3 milyar insanın eğlence ve tatil kararlarını verirken ilk tercihleri arasında yer almak. Projemize 120’den fazla ülkeden ziyaretçi gelmektedir.

nara

Yukarı