Ana içeriğe atla

 

AVM

ANTİMİKROBİYEL ÜRÜNLER İLE HİJYEN SAĞLANIYOR

10.04.2018 - 15:02

OYUN ALANLARININ KISA PERİYOTLARLA KONTROLLERİNİN YAPILDIĞINI SÖYLEYEN OPEN PLAY ŞİRKET YÖNETİCİSİ OSMAN ÖZEROĞLU, “KULLANDIĞIMIZ ANTİMİKROBİYEL TEKNOLOJİK ÜRÜNLER 90 GÜNE VARAN KORUMA SAĞLIYOR” DEDİ.

Eğlence merkezleri çocukların ortak kullanım alanlarından biri… Bu yüzden hijyen standartlarının üst düzeyde sağlanması gerekiyor. Peki, siz oyun alanlarının hijyenini nasıl sağlıyorsunuz? 
Open Play olarak, kurmuş olduğumuz tüm oyun alanları için hijyen ve güvenlik bizim için en önemli konu… Ürün alımında ve daha sonrasında kullanım aşamasında hijyen sağlamak için ürünlerimizi özenle seçiyoruz. Yurt içi ve yurt dışı çalıştığımız sertifikalı, güvenilirliği belgelendirilmiş firmaların ürünlerini kullanıyoruz. 

Kullanılan temizlik ürünlerinin çocukların sağlığına zarar vermemesi de önemli bir unsur. Siz bu konuda nasıl önlemler alıyorsunuz?
Çocukların özellikle oynadığı alanlar ve ürünler için profesyonel ve güvenilir çözümler olması gerekiyor. Kullanmış olduğumuz ürünler en üst standartlarda antimikrobiyel teknolojisi ile koruma sağlarken, insan ya da hayvan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen bir yapıya sahiptir. Biz bu ürünleri tercih ediyoruz. Ağır metal ve klorofenol bileşikler içermeyişi normalde su içinde çözünmüş olduğu halde yenilikçi teknoloji sayesinde uygulama yapılıp kuruma sağlandıktan sonra bir daha suda çözünmeyişi, yüzeyde gözle görülmeyen nano boyutta bir antibakteriyel koruma kalkanı oluşturması ve yüzeyin kalıcı bir parçası olması, dolayısıyla da yüzeyde kaldığından etkisinin de uzun süre devam etmesi büyük avantajlar sağlayarak uzun süre koruma sağlıyor. 

Alanların periyodik kontrolü nasıl yapılıyor? Her alanın hijyeni aynı şekilde mi sağlanıyor?
Çalışmakta olduğumuz firmaların düzenli kontrolleri ve ürünler için belirledikleri zaman aralıklarında düzenli bakım yapıyoruz. Gelişen teknoloji ve ürünlerin sürekli takibini yapıyoruz. Kullandığımız antimikrobiyel teknolojik ürünler 90 güne varan koruma sağlıyor. Laser Tag oyun alanları, kum oyun alanları ve softplay oyun alanlarında güvenle kullanıyoruz.

Eğlence alanlarında hijyenin sağlanmasının tesisin dokusunun korunmasındaki öneminden bahsedebilir misiniz? (tesisin dokusunun korunması, alanların yaşam ömürlerinin uzatılması ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi açısından…)
Kullandığımız ürünler uygulama sonrası her türlü yüzeye bağ yaptığından, dayanıklılık süresi 3 ay gibi bir süredir. Bu süre ortamın maruz kalacağı sürtünme ve kullanımına göre değişebilir. Bu sebeple daha kısa periyotlarda kontrol yapıyoruz. Bu hem ürünlerin ömrüne hem de hijyen konusunda bize geri dönüş sağlıyor. 

ASDAS

Yukarı