Ana içeriğe atla

S

 

ANADOLU YAKASI’NIN İLK VE TEK SU PARKI AÇILDI

12.07.2019 - 17:14

Dünyada eğlence sektörünün en önemli temsilcilerinden Polin Group, yine bir ilke imza atarak İstanbul Anadolu Yakası’nın ilk ve tek su parkını kurdu.

İstanbul’un uğrak noktalarından ViaPort Marina, içinde barındırdığı alışveriş merkezi, tema parkı, akvaryumu, aslan parkı, oyun merkezleri ve marinası ile ziyaretçilerine tüm günlerini keyifle geçirebilecekleri bir yaşam merkezi olarak yıllardır hizmet veriyordu. Ziyaretçilerin tüm günlerini ViaPort’ta geçirmek için artık bir nedenleri daha var: Marina Aquapark! 
ABM Grup tarafından yapılan 3,5 milyon Euroluk yatırım ile ViaPort Marina’da 15 bin metrekarelik bir alana kurulan su parkı, Anadolu Yakası’nın ilk ve tek su parkı olmasının yanında Türkiye ve Avrupa’da bir marina ile entegre olarak inşa edilen ilk su parkı olma özelliğini taşıyor. 

TURİZME BÜYÜK KATKISI OLACAK
Turizme büyük önemde katkı sağlayacak olan bu önemli projenin planlaması, tasarımı, mühendisliği, ürün tedarikçiliği ve montajı Polin Group Şirketleri tarafından yapıldı. Polin Design Studio tarafından tasarlanan su parkında, Polin Waterparks imzalı 10 su kaydırağı ve 1 özel temalı interaktif çocuk oyun grubu; Polin Spray Parks imzalı spray park; Polin Wave Parks imzalı bir dalga havuzu ve Futura Form imzalı parkın girişi için özel tasarlanan ikonik kubbe yer alıyor. Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir marina ile entegre olarak inşa edilen ilk su parkı olması ve Anadolu Yakası’nın ilk ve tek su parkı olmasının yanı sıra projeyi başından sonuna kadar büyük özveri ile takip eden Polin, projeyi daha da özel kılmak için parkta yer alan en adrenalinli su kaydırağı Looping Rocket’i 24,5 metre yüksekliğinde tasarlayarak Avrupa’nın en yüksek Looping Rocket’ini hem tesise hem de Türkiye’ye kazandırmış oldu. Looping Rocket, adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez kaydıraklarından biri olarak su parklarında en çok ilgi gören kaydırakların başında geliyor. Marina Aquapark için her biri özel tasarlanan kaydıraklar arasında ziyaretçilere roller coaster hissi yaşatan Navigatour, doğal ışık efekti ile özelleştirilmiş tüp kaydıraklar ve birbirinden farklı kaydırakların özel kombinasyonlarıyla hız, adrenalin ve heyecan dolu birçok kaydırak da yer alıyor. 

HER YAŞ GRUBUNDAN ZİYARETÇİYE HİTAP EDİYOR
Her yaş grubundan ziyaretçilere hitap eden birçok atraksiyonu bünyesinde bulunduran Marina Aquapark’ta çocuklar kadar yetişkinler tarafından da büyük ilgi gören özel teması ile 7 kaydıraklı interaktif su oyun grubu ve spray park da bulunuyor. Dalga havuzu ise kaydıraklarda yorulup güneşin ve “denizin” tadını çıkarmak isteyenler için doğru adres. Kıyıya vuran dalgalarıyla denizdeymiş gibi hissettiren; hem dinlendiren hem de eğlendiren dalga havuzu, ziyaretçilerin saatlerce vakit geçirebilmesi için tasarlandı. 

GGG

Yukarı