Ana içeriğe atla

dd

ÇOCUK OYUN VE EĞLENCE ALANLARI CAN SUYU İSTİYOR

10.03.2021 - 12:24

Pandemi öncesinde 6,2 milyon metrekare üzerinde faaliyet gösteren, 100 bin kişiye istihdam sağlayan ve 4 milyar TL büyüklüğe ulaşan çocuk oyun ve eğlence sektörü, pandemi sürecinden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor. Sektörün yaşadığı sorunları ve beklentilerini Tüm Eğlence, Park, Etkinlik ve Atraksiyon Derneği (TEPEA) Başkan Vekili Fatih Keçebir ile konuştuk.

EĞLENCEYİ HEM FARKLILAŞTIRARAK HEM DE GÜVENLİ ŞEKİLDE SUNMALIYIZ

12.08.2020 - 13:33

Smart Play & Funnyday Şirket Ortağı, Tmr Eğlence Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı

Uğur Kaykaç ile eğlence sektörünün geleceğini konuştuk. Kaykaç, “Bu dönemde eğlenceyi mümkün olduğu kadar farklılaştırarak aynı zamanda da güvenli olarak müşterilerimize sunmak durumundayız.” dedi.

SİNEMA, TİYATRO VE GÖSTERİ MERKEZLERİ 1 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

10.06.2020 - 09:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nda Kovid-19 salgını nedeniyle alınan yeni kararları açıkladı. Erdoğan, "Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saati 22.00'den 24.00'e uzatılmıştır. Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçebilecektir.” dedi.

DESTEKLER ÖNEMLİ AMA FİRMALAR AYAKTA KALMAK İÇİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRMELİ

09.05.2020 - 11:21

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Keçebir: “Her ülke, elindeki yeterliliğe göre KOBİ'lere destek olmaya çalışıyorlar. Ülkemizde de destekler var. Gönülden geçen ile gerçekleşen arasında elbette fark var. Ama can suyu olmak adına destekler önemli. Günün sonunda her firma kendi çabasıyla ayakta kalacak. Dijitalleşme de her firmanın özelinde öne çıkacak. Destekler ayakta kalmaya yardımcı olacak ama işin sürdürebilirliği açısından dijital dönüşüme ayak uydurmak gerekecek.”

SALGIN GÜNLERİNDE YÜKSELİŞE GEÇEN ŞİRKETLER

17.04.2020 - 10:47

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında çoğu şirket finansal olarak çok zor bir döneme girdi. Ancak satışların arttığı sektörler de var. Koronavirüs salgını ile yükselişe geçmesi beklenen şirketleri ve sektörleri derledik.

EĞLENCE SEKTÖRÜNDE ASIL KRİZ AVM'LER AÇILDIKTAN SONRA YAŞANACAK

11.04.2020 - 10:36

Bowlingo&Playpark Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Keçebir: Bu süreç bittikten sonra açık alan eğlence merkezlerinde müşteri artışı bekleniyor. Ama kapalı alanlar için tam tersi söz konusu olacak. Eğlence sektörü AVM’ler açılsa bile eski cirosunu hemen yakalayamayacak. Önümüzdeki süreç, kapalı eğlence merkezleri için çok zor olacak. Bu da kiralar açısından mücbir sebep olmasının ötesinde insani bir sebeptir.

VİRÜSÜN İLACI BULUNUR AMA RUHUN TEDAVİSİ SANATLA OLUR

09.04.2020 - 07:24

Turnagöl Tiyatrosu Sahibi Cihan Turnagöl: “Koronavirüsü tedavi edebilirsiniz, ilacını bulabilirsiniz. Ama ruhu nasıl tedavi edeceksiniz? Bu sanatsal aktivitelerle olur ancak. Sanatsal aktivitelere daha fazla sahip çıkılması gerekiyor. Çünkü ruhu bizim gibi sanatçılar tedavi edebilirler.”

DENİZALTI TEMASINDA BİR EĞLENCE DÜNYASI

12.03.2020 - 15:31

Denizaltı temalarıyla minik misafirlerine daha fazla noktada eğlenme fırsatı sunacaklarını açıklayan Ahtapot Eğlence Merkezi Kurucusu Sonel Taşan, eğlence merkezlerinin konseptleri hakkında detaylı bilgiler verdi.
 

OYUN ALANLARI “AİLE EĞLENCE MERKEZİ” HALİNE GELİYOR

12.03.2020 - 15:21

Türkiye’nin en iddialı tasarım ve konsept firması olduklarını ifade eden Trio Games Şirket Ortağı ve CEO’su Murat Eyileblebici, “Aile eğlence merkezi konseptlerini gün geçtikçe geliştiriyoruz. Amaç, çocukların oynayarak ebeveynlerin onların başında durması değil, bütün aileyi hep beraber oynatabilmek.” diyor.

Subscribe to Eğlence

ff

Yukarı