Ana içeriğe atla

nara

Çocukkent’te eğlence tek taraflı değil

06.10.2017 - 14:54

Eğlencenin tek taraflı değil, aynı zamanda eğlendirirken spor yapma imkanı sağlamasına ve geliştirici faaliyetlerde olmasına dikkat ederek stratejiler belirlediklerini belirten Çocukkent Fungooo Eğlence Merkezleri Şirket Sahibi Ertuğrul Gümüş, iyi bir işletmede olması gerekenler hakkında bilgiler verdi.

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz?
Dünyada eğlence sektöründe gelinen noktada çok fazla değişim söz konusu. Özellikle video oyunlar ve soft oyun alanları başı çekiyor. Eğlence sektörü, bizlere üstün çaba ve emek gerektiren misyonlar yüklemektedir. Çağa ayak uydurmak, yapılmamışı yani benzersiz olmayı gerektiriyor. Tabii ki bu sürecin yapı taşları olan kadrolaşmayı da unutmamak gerekir. Bunun yanında eğlencenin tek taraflı değil, aynı zaman da eğlendirirken spor yapma imkanı da sunmasına, eğitici ve geliştirici faaliyetlerde olmasına dikkat ederek stratejiler belirliyoruz.

Franchise sistemiyle büyüme yöntemini tercih etme nedeniniz nedir? Sistemin franchise alan firmaya sağladığı katkılar neler?
Öncelikle iyi bir işletme için neler gerekli olduğunu sizlere biraz bahsedeyim;
Gelişmiş Planlama: Alanının en uzman ve en başarılı firması olarak projelerinizde sizlere sektörel olarak geniş planlama sunmaktayız.
Proje Yönetimi: Yapılacak projelerde uygulama ve fikir alanında geniş bir destek ve baştan sona projenin yönetimini sağlıyoruz.
Tecrübeli Kadro: Uzun yıllar eğlence merkezi konusunda çalışmalar yapmış, tecrübeli yönetici ve personel kadrosuna sahibiz.
Kaliteli Sistem: Proje kapsamında cihazlarımız ve teknolojik altyapımız ile tam kontrol ve güvenlik tamamen sizin elinizde.
Bu dört ana başlıkla beraber hali hazırda faaliyet gösteren şubelerimiz yatırımcılara büyük referans olma niteliğindedir. Çocukkent Funfooo Eğlence Merkezleri, dekor ve konsept olarak diğer alışveriş merkezli kira kontratlarında işletmenize yönelik avantajlar sunarak, yapacağınız anlaşmalarda bir yıl kirasız dönem anlaşmaları yapmanız söz konusu olacaktır.

Yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Neler planlanıyor?
2018 yılı içerisinde yurt içinde en az iki büyük projemiz olacak. Yurt dışı projelerimiz için hazırlıklar ve görüşmelerimiz devam ediyor. İlk yurt dışı franchise anlaşmamız Almanya’da olacak.

Son olarak firmanızın franchise koşullarından bahseder misiniz? Girişimcilerden beklentileriniz neler?
Girişimcilerin sektörü inceledikleri zaman hem dekor hem de kurgu anlamında rakiplerimizle aramızdaki farkı net olarak gözlemleyeceklerine eminim. Sağladığımız olanakları kısaca anlatmak gerekirse; bir kere en doğru ve güncel makina parkuruna sahip olacaklar. Biz onlar için bu seçimi yapıyor olacağız. Dekor tabela maliyetleri piyasa ederlerinin altında rakamlarda… Yıllardır edindiğimiz tüm tecrübelerden ve işbirliği yaptığımız firmaların bize sunduğu avantajlardan yararlanabilecekler.

nara

Yukarı