Ana içeriğe atla

nara

Akıllara gelmeyen bir sektörde kazançlı yatırım fırsatı

06.10.2017 - 15:10

Ops!Co Group Yönetim Kurulu Başkanı Koray Dilmaç: “Sosyal hayatın ve alışverişin merkezi olan AVM’lerde tıpkı sinema, teknomarket vs. gibi rakibi olmayan bir mağaza konsepti ile hizmet vermek, yatırımcılara sunabileceğimiz en önemli olanaklardan sadece bir tanesi.”

Sürdürülebilirliğin tamamen kar maksimizasyonu ile ilgili bir durum olduğunu dile getiren  Ops!Co Group Yönetim Kurulu Başkanı Koray Dilmaç, “Alışveriş merkezlerinde faaliyet gösteren ülkenin en büyük ve dinamik eğlence grubu Ops!Playkids olarak bizler maliyetlerimizi optimal düzeylerde tutmaya çalışarak, değişime açık bir politika izlemeye özen gösteriyoruz. Büyüme fonksiyonları gelişmiş bir kurum için kaliteyi stabil tutabilmek ayrı bir handikaptır. Ops!Playkids’in bunu fazlasıyla başarabildiğini düşünüyoruz. Yakalamış olduğumuz standartları, sahip olduğumuz büyüme stratejileri ile doğru orantılı izleyerek marka bilinirliğimizin sürdürülebilirliğini hedef alan çalışmalar yapıyoruz” dedi. 
Eğlence sektörü nezdinde sistemin franchise veren firmaya sağladığı katkılar ve firmaların neden bu sistemi tercih ettiği noktasında bilgi veren Dilmaç,  “Bu konuya çok farklı noktalardan yaklaşabiliriz, ancak sanıyorum ki en önemli faktör olarak sektörde proje maliyetlerimizin fazla olması olarak söyleyebilirim. Bu doğrultuda, oluşturduğumuz konsepti koruyabilecek ve markamızın duruşunu temsil edebilecek doğru yatırımcılarla çalışmaya özen gösteriyoruz. Vermiş olduğumuz oryantasyon eğitimleri ile işletmecilik ruhu ön planda olan yatırımcılarımıza bugüne kadar geliştirdiğimiz işletme stratejilerini anlatarak onlara ticari hayatlarında adeta eşlik ediyoruz” açıklamasını yaptı.

HER PROJE TİTİZLİKLE DEĞERLENDİRİLİYOR
Ağırlıklı olarak yurt içinde farklı lokasyonlarda fırsatları kovaladıklarını dile getiren Dilmaç, “Yurt dışı seyahatlerimizde de birçok projeyi inceleme şansımız oluyor tabii ki. Aslında, bizim için önemli olan, projenin bize neler sunabildiği ve Ops!Playkids’e artı anlamda neler katabileceği. Her projeyi bu anlamda titizlikle değerlendiriyoruz” dedi. 
Girişimcilerin Ops!Playkids’i tercih etme sebeplerini ise Dilmaç şu şekilde açıklıyor: “Öncelikle, farklı bir sektör ve keyifli kazanç sunuyoruz; sektörde bulabilecekleri en gelişmiş teknolojik altyapıyı ve teknik servisi… Bununla da kalmıyoruz, tüm marka gücümüz ile onlarla birlikte hem öğreniyoruz, hem gelişiyoruz hem de bugüne kadar belki de hiç akıllarına getirmedikleri bir sektörde yorulmadan kazanıyoruz. Sosyal hayatın ve alışverişin merkezi olan AVM’lerde tıpkı sinema, teknomarket vs. gibi rakibi olmayan bir mağaza konsepti ile hizmet vermek, sanırım onlara sunabileceğimiz en önemli olanaklardan sadece bir tanesi.”

YATIRIMCILAR KENDİLERİNİ GELİŞTİRMEYE AÇIK OLMALILAR 
Son olarak firmalarının franchise koşullarından bahseden Dilmaç, “Girişimcilerden en büyük beklentimiz, daha önce de bahsettiğim üzere kendilerinde bir işletmeci ruhunu barındırdıklarına olan inançları. Çünkü her yatırımcımız kendi şubesinde ayrı bir işletmeci ve bizle birlikte her saniye kendilerini geliştirmeye açık olmalılar. Ayrıca, bir Ops!Playkids şubesi yatırımcısı olabilmenin ilk koşulu, öngörülen lokasyonun Ops!Co Yönetimi tarafından onay verilen bir alışveriş merkezi içerisinde olması. Bağımsız cadde mağazalarına ancak proje ve konsept geliştirme desteği vermekteyiz. Diğer taraftan, franchise adaylarımızın tüm proje kapsamında gerekli finansal imkanları taşıması ve bu konuda Ops!Co Yönetimi ile samimi işbirliği çabası içerisinde ilerlemesi bizler için önemli konuların başında gelmekte. Doğru yatırımcı olduğuna inandığımız kişilerle ilerlediğimiz ve bunu titizlikle sürdürebildiğimiz için başarılı olduğumuza inanıyorum” diyerek sözlerine son verdi. 

nara

Yukarı