Ana içeriğe atla

ds

 

MALLREPORT

VENEZİA’DA KAMPANYA VE İNDİRİMLER YILIN 365 GÜNÜ DEVAM EDİYOR

10.09.2020 - 15:12

Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, yeni dönem kampanyaları hakkında şöyle konuştu: “Özel günler için düzenlediğimiz indirim panayırımız var. Son olarak Kurban Bayramı için İndirim Panayırı düzenledik. Ve ekstra indirimlerle AVM’mizi alışverişte daha da cazip hale getirdik. Outlet konseptimizin avantajıyla, markalarımız yılın 365 günü indirimler ve kampanyalar uyguluyorlar.”

AVM’lerin ziyaretçi sayılarında her geçen gün artış yaşanıyor. Ziyaretçilerin sağlığı için hayata geçirdiğiniz hijyen ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi verir misiniz?

COVID-19 salgınıyla mücadele sürecinde en üst düzeyde tedbirlerle 11 Mayıs’tan bu yana faaliyet gösteriyoruz. Normalleşme sürecini ilk başlatan AVM’lerden biri olarak, yeniden faaliyete geçmemizle birlikte kontrollü, güvenli ve hijyenik alışveriş için gerekli tüm önlemleri uyguluyoruz. ‘Hijyenik Alışverişin Merkezi’ sloganımız doğrultusunda aldığımız sıkı önlemlere ek olarak, alışveriş merkezimizin açık ve cadde konseptli olması, doğal temiz havası, daha çok tercih edilmemizi sağlıyor.

Hem ziyaretçi sayısı hem de ciroda artışı sağlama adına düzenlediğiniz kampanyalar nelerdir?

Özel günler için düzenlediğimiz indirim panayırımız var. Son olarak Kurban Bayramı için İndirim Panayırı düzenledik. Ve ekstra indirimlerle AVM’mizi alışverişte daha da cazip hale getirdik. Outlet konseptimizin avantajıyla, markalarımız yılın 365 günü indirimler ve kampanyalar uyguluyorlar. Bu durum ziyaretçi çekmemizi sağlıyor ve cirolara çok olumlu yansıyor. Özellikle pandemiyle birlikte yüz yüze yapılan ve insanları kalabalıklar halinde bir araya getiren etkinliklere ara verildi. Bu dönemde yazılı, görsel basında ve sosyal medyada çok aktif olarak, ziyaretçi sayılarımızı artırmayı ve bunu cirolara yansıtmayı başardık.

Bu süreçte kampanyalara beklenen ilgi gösteriliyor mu? Müşteri sadakati ya da bağlılığı açısından kampanyaların öneminden bahsedebilir misiniz?

Kampanyalara ilgi oluyor. Sadık ziyaretçi kitlemizle pandemi sürecinde ağırlıklı olarak online olarak sürekli iletişimimizi devam ettirdik. Pandemi sonrası yeni normale dair standartların belirlendiği süreçle birlikte, Venedik temalı açık havalı sokaklarda outlet alışveriş imkanı ve gondollarla su kanallarında gezinti yapılabilen özellikleriyle, İstanbulluların tercihi olduk. Hem ciroda hem de ziyaretçi sayılarında hızla, pandemi öncesi seviyelere dönmeye başladık. Cazip fırsatlar sunduğumuz İndirim Panayırlarıyla birlikte, ziyaretçi sayılarında artış yaşadık. İstanbullulara, açık havada alternatif bir deneyimle cazip alışveriş imkanı sunan AVM’mizde açık hava konseptimiz ve güçlü marka çeşitliliğimizle, alışveriş hareketliliğimiz artarak devam ediyor. Okul sezonuyla birlikte ziyaretçi sayılarında ve cirolarda yine artış bekliyoruz.

Genç, hızlı, dijital ve deneyim odaklı yeni nesil tüketiciyi çekme adına hayata geçirdiğiniz diğer uygulamalar nelerdir?

Açık havada yer alan cafe ve restoranlarımız gençler tarafından büyük ilgi görüyor. Bunun dışında teknolojiyi ve dijital çağın gerekliliklerini sıkı bir şekilde takip ediyor ve uygulamaya geçiriyoruz. Pandemi döneminde kurumsal iletişim ve pazarlama faaliyetlerimizde ağırlıklı olarak sosyal medyayı kullanmaya başladık. AVM yönetiminde yeni bir yazılım ve uygulama kullanmaya başladık. GİK adlı bu uygulama ile mağazalarımızın günlük tüm aktivitelerini ve cirolarını takip edebiliyoruz. Mağaza müdürleri ve personelleriyle anlık iletişime geçebiliyoruz. Perakende performans yönetimi adını verdiğimiz sistemle mağazaların cirolarını önceki yıllarla ve aylarla kıyaslayıp, rakip markalara göre durumlarını irdeleyip, performanslarını artırıcı ve iyileştirici yönlendirmeler yaparak cirolarını artırmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Web sayfamızı da yakın zamanda tamamen gençlerin hızlı ve aradıklarına anlık ulaşabilecekleri ve son teknolojiyle mobil uyumlu olarak yeniledik. Genç neslin önem verdiği ve takip ettiği en önemli mecra olan sosyal medya hesaplarımızı aktif olarak kullanmaktayız.

ds

Yukarı