Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

VADİSTANBUL ŞEHİR YAŞAMINI DOĞAYLA BULUŞTURAN KOMPLEKS BİR YAPI

12.02.2019 - 14:52

VADİSTANBUL GENEL MÜDÜRÜ ÖZGEN ÖZYURT: “GÜNÜMÜZ ZİYARETÇİ PROFİLİ HER ŞEYİ TEK BİR LOKASYONDA ÇÖZMEYİ HEDEFLİYOR.”

Yeni nesil AVM’lerde değişen alışkanlık ve ihtiyaçlara kolayca uyum sağlayabilen konseptler oluşturuluyor. AVM’nin konsepti planlanırken nelere dikkat ediliyor? 
Vadistanbul, toplam 1 milyon 350 bin metrekarelik ofis, konut, otel alanlarından oluşan dev bir karma projenin alışveriş, yaşam, kültür-sanat, moda ve gurme lezzetleri barındıran bir kompleks olarak tasarlandı.  Belgrad Ormanı’na komşu lokasyonuyla doğa ile iç içe olan Vadistanbul’un konsepti de tüm yönleriyle şehir yaşamını doğayla buluşturmayı amaçladı. Modanın öncü markaları ve dünya lezzetlerini eşsiz bir doğa manzarasında sunan kapalı alışveriş alanlarında da ziyaretçilerinin doğayla bağını kesmeyecek şekilde inşa edilen, orman manzaralı kafe ve restoranlamızla misafirlerimize keyifli bir deneyim yaşatmak üzere kurgulandı.

Müşterilerin bir AVM’den istekleri ve beklentileri neler oluyor?
Günümüz ziyaretçi profili her şeyi tek bir lokasyonda çözmeyi hedefliyor. Hepimiz yoğun şehir hayatında kısıtlı vakti olan insanlar haline geldik. Ziyaretçilerimiz, Vadistanbul’a geldiklerinde, açık ve kapalı alışveriş alanlarında modanın öncü markalarından keyifle alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılama, şehir hayatının yorgunluğunu ise doğayla iç içe atmosferlere sahip restoran ve kafelerinde atma fırsatı buluyorlar. Ayrıca  hem yetişkinler hem de çocuklar eğlenceyi Vadistanbul’da Jolly Joker, Magic World ile Gold Class Sinema salonlarında bulabiliyor.

Büyük metrekareli ve küçük metrekareli AVM’leri birbirinden ayıran farklar nelerdir? Müşteriler en çok hangisini tercih ediyor? 
Küçük metrekareli AVM’ler sadece hızlı bir alışveriş ile ihtiyaç karşılamaya yönelik düşünüldüğünde pratik olabilir. Bu tip AVM’ler daha çok mahalle aralarında, bölge sakinlerine hizmet veren yapıdadır. Oysa büyük metrekareli AVM’ler hem marka karmalarıyla alışverişte sınırsız seçeneğe sahiptir hem de farklı pek çok olanakla 7’den 70’e tüm ziyaretçilerine gün boyu vakit geçirme imkanı sunar. Bu kapsamda Vadistanbul, kapalı alışveriş alanlarının yanı sıra alışveriş caddesi konsepti ile niş markaları açık havada ziyaretçilerine sunabiliyor. Ayrıca Vadistanbul açık hava etkinlik alanı ile de şehrin yeni açık hava konser alanı olmaya aday görünüyor. 2019 yılında bu alanı tamamen etkinlik alanı olarak konumlayarak, Vadistanbul kompleksinde İstanbul için fark yaratacak bir etkinlik alanına sahip olacağız. 

AVM’lerde son dönem tasarım konsept ve trendleri neler?  
AVM’lerde son dönem açık alanların arttığına dikkat ediyoruz. Açık ve ferah alanların yanı sıra ses ve ışık oyunları, görsel şovlar ziyaretçiler tarafından çok beğeniliyor. Açık alanlarıyla dikkat çeken Vadistanbul’un Avrupa Yakası’nın en büyüğü olan gösteri havuzunda su ve alev jetleri su perdesi ile misafirlerine müzik eşliğinde gün boyu muhteşem bir görsel şölen sunuyor. Vadistanbul, aynı zamanda kapalı alışveriş alanlarında bile ferah ve nefes alan mimari yapısıyla Avrupa’nın en büyük freeform cam tavanına sahip.  

n

Yukarı