Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

TORUNLAR GYO OTEL YATIRIMLARINA HİLTON MARKASI İLE MALL OF İSTANBUL’DAN BAŞLIYOR

13.05.2019 - 10:44

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÖZEL GAYRİMENKUL YATIRIM ŞİRKETİ TORUNLAR GYO, TURİZM YATIRIMLARINA DÜNYACA ÜNLÜ OTEL ZİNCİRİ HİLTON MARKASI İLE BAŞLIYOR. TORUNLAR GYO TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KARMA PROJESİ MALL OF İSTANBUL İÇİNDE YER ALAN VE YAPIMI DEVAM EDEN OTEL ETABI İÇİN HİLTON İLE FRANCHİSE ANLAŞMASI İMZALANDI.

Hilton Mall of İstanbul’da, 19’u süit, 161’i standart olmak üzere toplam 180 oda bulunuyor. 366 ziyaretçi kapasiteli otelde, kongre merkezi, restaurant, executive lounge, spa, fitness center ve havuz gibi sosyal donatıların yanı sıra mağaza alanları da yer alıyor. Açıldığında yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlaması beklenen Hilton Mall of İstanbul, Torunlar GYO yüzde 100 iştiraki olan TRN Otel İşletmeciliği tarafından franchise anlaşması modeli ile işletilecek.   Mall of İstanbul Hilton Oteli franchise anlaşması imza töreni Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Hilton MENA&T Bölgesi (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye) İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser’ın katılımı ile gerçekleştirildi. 

MALL OF İSTANBUL ULUSLARARASI CAZİBESİNİ ARTIRACAK
Anlaşma töreninde konuşan Aziz Torun, “Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyada “Best of the Best” olarak tescillenen Mall of İstanbul’da, dünyanın en önemli otel markası Hilton ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Rezidanslarında 35 ayrı milletten yatırımcısı bulunan ve her yıl 2 milyonun üzerinde yabancı turist ağırlayan Mall of İstanbul, Hilton markası ile birlikte uluslararası cazibesini daha da artıracaktır.” dedi. Torun, “Arsa hariç 71 milyon USD yatırım bedeli ile hayata geçirdiğimiz Hilton Mall of İstanbul, 2020 yılının ikinci yarısında konuklarını ağırlamaya başlayacak. 5 kıtada 260’ın üzerinde şehre uçuş imkânı sunan İstanbul Yeni Havalimanı’na en yakın 5 yıldızlı otellerden biri olarak hizmet verecek.” dedi.

Önümüzdeki yıl hizmete girmesi planlanan Ataköy - İkitelli Metro hattı üzerinde yer alan Masko istasyonunun Mall of İstanbul projesi ile direkt bağlantısı olduğunu da hatırlatan Torun, “Metro sayesinde konuklarımız İstanbul’un her noktasına kolayca ulaşma imkânına da sahip olacaklar.” dedi. 

Torun, “Hilton otelimizin, 350 mağazası ile dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapan, gurme restoranları, yeme içme alanları, Avrupa’nın en büyük tematik kapalı eğlence parkı, sinemaları ve sahnesi ile Türkiye’nin en büyük alışveriş, eğlence ve yaşam merkezi Mall of İstanbul ile büyük bir sinerji oluşturacağına inanıyoruz. Hilton Mall of İstanbul, İstanbul’un giderek artan kültür, sağlık, eğitim ve alışveriş turizmine de önemli katkılar sunacaktır.” ifadelerini kullandı. Torun, “Bin 410 kişi kapasiteli konferans salonu ve farklı büyüklüklerdeki 10 adet toplantı salonu ile Hilton Mall of İstanbul, hem uluslararası hem de ulusal iş toplantılarına ev sahipliği yapacak özelliklere de sahip.” dedi. 

playpark

Yukarı