Ana içeriğe atla

22

MALLREPORT

Sivas'ın ilk alışveriş merkezi açıldı

16.01.2017 - 14:27

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Sivas Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, AVM'de düzenlediği basın toplantısında, Primemall hakkında bilgi verdi.
Sivas Yatırım Ortaklığı ve Prime Development işbirliğinde yapılan yatırımın 250 milyon lira olduğunu belirten Yıldırım, AVM'de 120 mağaza, 8 salonlu sinema, restoran, kafe ve eğlence alanlarının bulunduğunu belirtti.
Primemall Sivas AVM'de yaklaşık bin 500 kişiye iş istihdamı sağlandığını aktaran Yıldırım, “120 iş yerimizden 70'inin açılışı yarın yapıldı. Mağazalar büyük oranda kiralandı, ancak 2017 yılının mart ayında bitirilmesi planlanan AVM'nin erken bitirilmesi nedeniyle bazı iş yerlerinin açılışı biraz gecikmeli yapılacak” dedi.
Sivas'ın önemli bir eksikliğini giderdiklerini söyleyen Yıldırım, vatandaşların alışveriş yapmak için artık il dışına gitmelerine gerek kalmayacağını ifade etti. Yıldırım, standardı yüksek bir AVM'yi kente kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirtti.
Primemall Development CEO'su Artuğ Çetin ise Sivas'a yatırım yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. Firmalarının ilk kez bir ortaklı iş yaptığını dile getiren Çetin, “Şehrin ilk ve tek AVM'sini açtık. Burada yaklaşık bin 500 kişiye iş imkanı tanınması bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.
 

ff

Yukarı