Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

ŞEHRE İMZAMIZI BERABER ATALIM! CADDE 54

13.11.2019 - 17:56

YU GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA MEKKİ ÖZKAN: “SAKARYA’NIN KALBİNDE, YENİ BİR ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ ANLAYIŞI İLE SAKARYA’YA İMZAMIZI ATIYORUZ. SAKARYALILARIN ÖZLEM DUYDUĞU YAŞAM ALANIYLA, SEÇKİN KAFE VE RESTORANLARIYLA, DOĞRU KONUMLANDIRILMIŞ MARKALARI İLE CADDE 54 SAKARYA’NIN YENİ ALIŞVERİŞ CADDESİ OLACAK.”  
 

Öncelikle yatırımcı grubu ve Cadde 54 projesini kısaca tanıyabilir miyiz?    
Cadde 54; 1997 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında pek çok prestijli konut, AVM, ofis, yönetim binası, iş merkezi, endüstriyel tesisleri başarıyla hayata geçirerek öncü bir kimlik kazanmış YU Group’un bir projesidir. 
YU Group proje aşamasından başlayarak ürün geliştirme, mimari yapım, üretim ve yüksek kalitede anahtar teslim pek çok proje yapan bir grup olarak sektörde öne çıkıyor. Gerek şehrin gerekse bölgenin gelişimine katkı sağlayan birçok değerli yatırımın yer aldığı, Sakarya’nın en merkezi ilçelerinden biri olan Serdivan’da hayat bulan Cadde 54, modern bir yaşam anlayışıyla tasarlanmış prestijli ofislerinden, cadde mağazalarına kadar sayısız ayrıcalığıyla ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. 

Cadde 54 projesi için neden Sakarya tercih edildi?
Büyükşehirlere ve turizm merkezlerine olan yakınlığıyla büyük bir önem taşıyan Sakarya, Sapanca’ya 20 dakika, Kartepe’ye 30 dakika, İstanbul’a 1,5 saat, Ankara’ya 2 saat mesafede yer alıyor.
Marmara Bölgesi’ni Anadolu’nun diğer bölgelerine bağlayan ana ulaşım aksı üzerinde yer alan Sakarya, gerek turizm gerekse Türk sanayisinin en önemli illerinden birisi konumunda.
Cadde 54’ün bölgenin yeni istihdam alanlarını da artıracağına inanıyoruz. Ayrıca ilk yıl 12 milyon ziyaretçiye hitap ediyor olacağız. Cadde 54, büyüklüğü ve ticari aks özelliği ile yalnızca bulunduğu ilçe ve şehre değil aynı zamanda bölgeye hitap edecek, Sakarya şehrine değer katacak bir alışveriş ve yaşam merkezi olması üzerine yola çıktık.

Cadde 54 kendi türünde Sakarya'nın en büyük projesi olarak lanse ediliyor. Projenin öne çıkan özellikleri nelerdir?  
Cadde 54 projesi Sakarya Serdivan'da 52 dönümlük arazi üzerinde hayata geçiriliyor. 45 bin metrekare kiralanabilir alanı ve mimari yapısı ile Sakarya'nın vizyon projesi olma hedefiyle yola çıkan projede 4-5 katlı bloklarda ofis, home ofis, çarşı ve cadde mağazaları yer alıyor. 79 cadde mağazası, 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis, 450 adet home ofis ve yaklaşık 1500 araçlık otopark bulunuyor. Cadde 54, mağazaları, restoranları, kafeleri, çocuk parkları, çarşısı, meydanları, 300 metre uzunluğundaki caddesi, peyzaj ve sosyal alanlarıyla bir alışveriş merkezi olmasının yanı sıra aslında bir yaşam merkezi. Alışverişin eğlence ve kültürel aktivitelerle bütünleşeceği, açık ve kapalı alanların entegre olacağı, caddesinde insanların sosyalleşeceği alanlar oluşturarak ilkleri hayata geçiriyoruz. 

Geçtiğimiz temmuz ayında gerçekleştirdiğiniz Cadde 54 lansmanına perakende sektörünün ilgisi oldukça yoğundu. Kiralama sürecinde nasıl bir yol izliyorsunuz?
Gerçekleştirdiğimiz lansmanda sektörün önde gelen perakendecilerine projemizi birebir tanıtma fırsatı bulduk. Projemizin kiralama sürecinde MDM Gayrimenkul ile beraber yol alıyoruz. Açılış öncesi üzerinde yoğun olarak çalıştığımız kiralama sürecinin sonlarındayız. LCW, Playland, Atasun, Lizay Pırlanta, Carrefour, Gülaylar, Mavi gibi sektörün önde gelen markalarının yanı sıra Huqqabaz ve Big Chefs’te ilk kez Sakaryalılarla Cadde 54’te buluşmaya hazırlanıyor. 

Cadde 54’ün açılış tarihi ne zaman? Açılışa özel nasıl bir etkinlik ya da kampanya oluşturmayı planlıyorsunuz? 
Cadde 54 Mart 2020’de ziyaretçileriyle buluşacak. Heyecanla açılışımızı bekleyen tüm ziyaretçilerimize açılışa özel gerçekleştireceğimiz sürpriz etkinlikler ve kampanyalar ile merhaba diyeceğiz. Açılış sonrasında da, kültür-sanat ve eğlence dünyasının da içinde olacağı çok yönlü etkinlikler ve kazandıran karlı kampanyalar yapacağız. 

GGG

Yukarı