Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

MALLREPORT

Robotların dünyasını keşfettiler

17.11.2017 - 11:34

5 ve 6. sınıf öğrencileri Adana Optimum Alışveriş Merkezi’ndeki Robotik Kodlama Atölyesi’nde, robotların gizemli dünyasını keşfettiler.

Alışveriş, moda, lezzet ve eğlencenin her rengini bir arada bulunduran Adana Optimum Alışveriş Merkezi, bu kez öğrencilerle bir araya geldi. Okulun Müzik Öğretmeni Yaşar Ömür Mulgaç, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Ali Alıç, Metamatik Öğretmeni Hatice Atıcı ve  İngilizce öğretmeni Sema Nur Karabağ’ın rehberlik ettiği öğrenciler, atölye çalışması kapsamında kodlama, 3D ve robotik tasarım eğitimi aldılar.
Optimum AVM ve Maker Teknoloji işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğe katılan öğrenciler,  önce kodlamanın temel kurallarını öğrendiler, daha sonra ise kendi robotlarını tasarladılar.
Sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme ve yaratıcı düşünebilme gibi yetenekler kazandıran programlama hakkında da bilgi sahibi olan öğrenciler, robotik atölyede; elektroniğin parçalarını, devre elemanlarını, sensörleri ve motorları inceleme fırsatı buldular.
Eğlenerek öğrenmenin tadını çıkaran öğrenciler, unutamayacakları okul anıları yaşamanın yanı sıra arkadaşlarıyla birlikte kaynaşıp, hoşça vakit geçirdikleri bu eğlenceli günü topluca çektirdikleri anı fotoğrafıyla ölümsüzleştirdiler.

ds

Yukarı