Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

Ramazan Coşkusu MarkAntalya’da YaşandI

13.06.2019 - 16:31

MARKANTALYA AVM, RAMAZAN AYI BOYUNCA DÜZENLEDİĞİ BİRBİRİNDEN ÖZEL ETKİNLİKLERLE ÖZLENEN ESKİ RAMAZANLARI ANTALYALILARLA BULUŞTURDU.

Her ramazan olduğu gibi bu ramazan da birbirinden özel etkinliklerle manevi ve geleneksel ramazan ruhu yaşatan MarkAntalya AVM, özlenen eski ramazanları Antalyalılarla buluşturdu. Ramazan ayı boyunca her gün; Karagöz- Hacivat, orta oyunu, mehter, semazen, neyzen gibi manevi değerleri ziyaretçileriyle buluşturan AVM, misafirlerine ramazan şerbeti ikramında bulunmayı da ihmal etmedi.

GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARININ EN GÜZEL ÖRNEKLERİ “SANAT SOKAĞI”NDA
Ramazan ayında gün boyu süren etkinlikler gerçekleştiren MarkAntalya, ilki 2015 yılında gerçekleştirilen MarkAntalya Sanat Sokağı ile de dikkat çekiyor. Geçmiş yıllarda gördüğü yoğun ilgi üzerine bu yıl da 5. kez ziyaretçilerin beğenisine sunulan sokakta yer alan 12 ayrı stantta geleneksel Türk el sanatlarının icra edildiği atölye çalışmalarına yer veriliyor. Dileyen ziyaretçiler mesleğin sanatkârları tarafından gerçekleştirilen atölye çalışmalarına da katılabiliyor. Sanat Sokağı’nda Telkari Sanatı, Sanatsal Mozaik, Hat Sanatı, Seramik, Çarıkçılık, Kaşıkçılık, Sıcak Cam, gibi Geleneksel Türk el sanatlarının birbirinden güzel örneklerine yer veriliyor.
MarkAntalya AVM yönetimi düzenledikleri bu etkinlikle ziyaretçilerine keyifli bir Ramazan ayı yaşatmanın yanında, unutulmaya yüz tutan geleneksel sanatlarımıza da dikkat çekmeyi ve yeni nesille bu sanatları tanıştırmayı amaçladıklarını söylüyor.

rrrr

rrrrr

GGG

Yukarı