Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

OSMANİYE’NİN SİMGESİ VE MARKASI: PARK 328

12.10.2018 - 16:40

Bulundukları lokasyon ile şehrin çekim merkezi haline geldiklerini belirten Park 328 AVM Müdürü Mustafa Yalçın, “Amacımız Osmaniye için her anlamda fark yaratmaktı ve bu anlamda Park 328 AVM, Osmaniye’nin simgesi ve markası oldu.” dedi.

Park 328’i anlatmanızı istesek neler söylemek istersiniz? Nasıl bir AVM Park 328?
49 bin metrekare alan üzerine 60 milyon dolar yatırım ile gerçekleştirilen Park 328 AVM, 28 Ekim 2011 tarihinden itibaren Osmaniye’de hizmet vermektedir. Park 328 AVM, yaklaşık 21 bin metrekare kiralanabilir alanı ile bulunduğu bölgenin tek modern alışveriş merkezidir. Alışveriş merkezi olmasının yanında ayrıca eğlence, kültür, sanat, moda gibi birçok faaliyete ev sahipliği yapmakta olup, açılışından bu yana birçok sosyal sorumluluk projesi ile bölge halkıyla buluşmuştur. Alışveriş merkezimizde marka karması oluşturulurken ziyaretçilerimizin ihtiyaç ve alışveriş alışkanlıkları göz önünde bulundurulmuş ve bu bağlamda öncelikli olarak misafirlerimize en çok hitap eden markalar ile anlaşılmıştır. 
Park 328 AVM, depreme dayanaklı tekniklerle ve en son modern teknoloji ile inşa edilmiş Alışveriş merkezi olmasının yanı sıra, havalandırma-klima sistemleri, yangın algılama-söndürme ve gaz alarm sistemleri, kapılarda x-ray cihazları, otopark girişi Plaka Tanıma Sistemi(PTS), panoramik asansörleri ve yürüyen merdivenleri ile emniyet ve konfor arttıran birçok tesisat ile donatılmıştır.
 
ŞEHRİN ÇEKİM MERKEZİ

Park 328 şehrin ilk yaşam merkezi… AVM ile birlikte bölgeye ne gibi katkılarınız oldu?  
Marka karmamızla, düzenlediğimiz etkinlikler, kampanyalar, imza günleri ve kültürel organizasyonlarla ziyaretçilerimize mutlu anlar yaşattık. Park 328 AVM bünyesinde bulunan sinema, bowling salonları; düzenlenen çocuk etkinlikleri, sosyal ve kültürel faaliyetleri ile sosyalleşmek için tercih edilen bir mekan haline geldi. Park 328 AVM bulunduğu lokasyon itibari ile de şehrin çekim merkezi olmaya devam ediyor. Alışveriş merkezi çevresinde, AVM açılışından sonra artan konutlaşma, iş merkezleri ve sağladığımız iş olanakları ile de Osmaniye’de kayıtlı istihdam için de önemli bir paya sahibiz. Amacımız Osmaniye için her anlamda fark yaratmaktı ve bu anlamda Park 328 AVM, Osmaniye’nin simgesi ve markası oldu. Marka olmada en büyük katkı elbette ki çalışanlarımız, ziyaretçilerimiz ve kiracılarımıza aittir bu vesile ile herkese teşekkür ederiz. 

AVM’niz kurulduğu günden bu yana ne kadar ziyaretçi ağırladı ve bu süre içerisinde AVM nasıl bir gelişim gösterdi?
Açılıştan bu yana her yıl bir önceki yıldan farklı, müşteriye heyecan verici ve müşterinin alışverişini keyfe dönüştüren kampanyalar ve etkinlikler gerçekleştirdik. Kampanyalarımızı ve etkinliklerimizi planlarken ziyaretçilerimize uyguladığımız anketlerimizi değerlendirerek, ziyaretçi beklentileri doğrultusunda çalışmalarımıza yön verdik. 7. yılımız olması nedeni ile de önceki yıllardan farklı kampanya ve etkinlikler planlayarak hem müşteri sadakatimizi hem de kiracılarımızın memnuniyetini artıracağız. Bu yıl ziyaretçilerimizin kampanyaya ve birbirinden farklı etkinliklere doyacağı bir yıl olacaktır.
Park 328 AVM; 7 yıl boyunca moda, eğlence, lezzet ve teknolojinin kalbi olarak toplam 36 milyon ziyaretçiyi ağırlamış bulunmaktadır.7 yıl içerisinde yapmış olduğumuz etkinlikler, kampanyalar ve CRM programımızla edinmiş olduğumuz veriler ışığında hizmet ettiğimiz müşteri kitlesini daha iyi tanımaya ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya özen gösterdik. 7 yıl için koyduğumuz(ciro, ziyaretçi sayıları, araç sayıları vs.) hedeflerimizin üzerinde seyreden artışlarla birlikte, müşteri algısı üzerindeki marka değerimizi ve aidiyet duygusunu istediğimiz seviyeye getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki süreçte tüm çalışmalarımızı müşteri beklentileri ve kiracı memnuniyetine göre planlıyoruz. Bu bağlamda 2019 bizler için misafirlerimizle daha çok iletişim kurduğumuz bir yıl olacaktır. 

ŞEHRE DEĞER KATACAK ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

7. yıl dönümünüze yönelik planlanan özel çalışmalarınız (özel hediyeler, kampanyalar, indirimler… vs.) var mı? 
Ziyaretçilerimizin alışveriş merkezinde sosyal faaliyetlerimizle güzel vakit geçirmeleri ve yeni deneyimler kazanmaları açısından yıldönümümüzde planlanan kampanyalar ve özel hediyelerimiz elbette var. Alışveriş merkezimizde şehre sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda değer katacak birçok etkinlikler planlamaktayız. Her hafta sonu düzenli olarak gerçekleşen çocuk ve aile temalı atölye çalışmalarımız ile çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlıyoruz. İmza günleri ve mini konserler ile sevilen sanatçıları hayranları ile buluşturuyoruz. Önümüzdeki günlerde yine sürpriz sanatçıları ağırlamaya devam edeceğiz. Ayrıca önümüzdeki aylarda bir araç kampanyamız olacak. Özel günleri içeren temalı etkinliklere, sergilere ve sosyal sorumluluk projelerine yer vermeye devam edeceğiz. Bayanlara yönelik moda ve sanat günleri; meslek gruplarına yönelik mesleki faaliyetler; sağlık kuruluşları iş birliği ile eğitici ve faydalı etkinliklerimiz; okullarımız ile yaptığımız ortak projelerle ziyaretçilerimizi buluşturmaya devam edeceğiz. 

RTFUJ

n

Yukarı