Ana içeriğe atla

nara

MALLREPORT

Osmaniye Park 328 Avm Şimdi Çok Daha Güvenli!

06.10.2017 - 15:39

Açık Kart Bilgi Teknolojileri, Emniyet Genel Müdürlüğü Teknik Şartnamesi’ne yüzde 100 uyumlu ve POLNET 2016-2017 versiyonlarına entegrasyon sağlayarak, alışveriş merkezinde konumlandırılan plaka tanıma sisteminden POLNET’e online sinyal aktarımını başarıyla gerçekleştiren ilk ve tek uygulamayı Osmaniye Park 328 Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde devreye aldı.

Ülkemizde yaşanan güvenlik hassasiyetleri dikkate alınarak, 30 Aralık 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Alışveriş Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik kapsamında AVM açık ve kapalı otopark giriş çıkış noktalarına online POLNET entegrasyonlu plaka tanıma sistemi konumlandırılması zorunlu hale getirilmişti. 
Bu kapsamda, Açık Kart Bilgi Teknolojileri sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü Teknik Şartnamesi’ne yüzde 100 uyumlu ve POLNET 2016-2017 versiyonlarına entegrasyon sağlayarak, alışveriş merkezinde konumlandırılan plaka tanıma sisteminden POLNET’e online sinyal aktarımını başarıyla gerçekleştiren ilk ve tek uygulamayı Osmaniye Park 328 Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde devreye aldı.
Osmaniye Park 328 Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Açık Kart arasında Emniyet Genel Müdürlüğü nezdinde sözleşme imzalanarak kurulumu tamamlanan uygulamanın Emniyet Genel Müdürlüğü kabulü başarıyla gerçekleştirilerek, Açık Kart bu alanda da lider oldu.

“AÇIK KART’LA ÇOK VERİMLİ VE GÜZEL BİR İŞBİRLİĞİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUK”
Osmaniye Park 328 Alışveriş ve Yaşam Merkezi Müdürü Mustafa Yalçın’ın proje hakkında verdiği bilgiler ise şöyle: “Ülkemiz ve bölgemizde yaşanan güvenlik hassasiyetlerinin farkında olarak, bu konudaki duyarlılığımızla hayata geçirdiğimiz projede, hem yüzde 63 yerlilik oranına sahip bir sistem kullanmanın hem de emniyet tarafından da kabulü verilen ilk ve tek uygulamayı Osmaniye’ye, ülkemize ve alışveriş merkezimize yaraşır bir şekilde hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Projede emeği geçen Açık Kart firmasıyla çok verimli ve güzel bir işbirliği gerçekleştirmiş olduk.”
Açık Kart’ın sunduğu AVM plaka tanıma sistemi POLNET 2016-2017 son versiyon yazılımı ile yüzde 100 uyumlu olup, farklı ortam koşullarında plaka yakalama ve doğru plaka okumayı sağlıyor. Sistem gece ve gündüz sürücü eşkali görüntüleyerek, araç sınıflandırma, marka ve renk tanıma, yabancı plaka tanıma, araç ülke tanıma, - 40 derece ile + 85 derecede çalışabilme özelliklerine sahip. Yüzde 63 yerlilik oranına sahip olan ve ülkemizde üretilen kameraları kullanan sistem, CE sertifikasyonlu, TSE uyumlu ve Emniyet Teknik Şartnamesi’nde belirtilen tüm protokollere uyumlu.

nara

Yukarı