Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

NOVALAND OUTLET KALİTE VE MARKANIN UCUZA ALINABİLECEĞİ BİR AVM

13.05.2019 - 10:55

NOVALAND AVM’NİN KONYALILARIN NEFES ALABİLECEĞİ, KEYİFLİ ANLAR GEÇİREBİLECEĞİ, KALİTE VE MARKAYI UCUZA ALABİLECEĞİ BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ OLDUĞUNU SÖYLEYEN NOVALAND OUTLET ALIŞVERİŞ MERKEZİ GENEL MÜDÜRÜ SİNAN AKDEMİR, “BÖLGEYE HAS PAZARLAMA ETKİNLİKLERİ İLE ZİYARETÇİ SAYIMIZI VE CİROMUZU ARTIRMA HEDEFİNDEYİZ.” DİYOR.

Sinan Bey öncelikle Novaland Outlet AVM’nin yeni müdürü olarak sizi tanıyabilir miyiz?
Uzun yıllar gıda sektöründe üst düzey yöneticilikler yaptım. Tamek Gıda genel müdürlüğü, Ülker grubu yönetim koordinatörlüğü bunlardan bazıları. Daha sonra alışveriş merkezi yöneticiliğine başladım. İlk olarak Torunlar Grubu’nda Torium AVM’nin açılış öncesinden başlayan bir süreci yönettim. Daha sonra KDM Danışmanlık bünyesinde Kızılay AVM’nin 5 yıl genel müdürlüğünü yaptım. KDM bünyesinde yönettiğimiz AVM’lerin kontrol ve koordinasyon çalışmalarından sonra 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren de Novaland AVM’nin yönetimini üstlendik.

Novaland Outlet Konya hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir AVM yapısı var?
Novaland AVM, gördüğüm en güzel alışveriş merkezlerinden biri. 33 bin metrekare kiralanabilir alanla Konya’nın Selçuklu bölgesinde, ana yolların kavşağında kurulmuş, son derece aydınlık, 3 katlı olması nedeniyle rahatça gezilebilen, geniş terasları ve keyifli yeme-içme alanları olan, 120 ulusal markanın yer aldığı bir AVM. 

Konya’nın ilk outlet’i olmanızın ne gibi avantajları oluyor?
Novaland, outlet olmasına rağmen normal bir AVM performansındadır. Konya’nın ilk outleti olması hem bilinirliği hem de tercihleri artırmaktadır. Konya halkının beğenisini kazanmıştır. Özellikle yaz aylarında ve tatillerde yoğun ziyaretçi trafiği oluyor.

Novaland Outlet Konya’nın müşteri kesiminden bahseder misiniz? Lokasyon olarak avantajlı bir konumda mısınız?  
Konya’nın tam göbeğinde bir AVM değiliz ama Konya, Selçuklu ilçesi ile yeni Konya olarak büyümektedir. AVM,  Konya otogarına 2 kilometre mesafede, havaalanı, İstanbul, Ankara yolları kesişme noktasındadır. Karşımızda yeni yapılan 5 bin kişilik öğrenci yurdu da AVM’nin önemini artıracaktır. Müşteri kesimi Konya’nın ortalamasına uygundur. Aileler çoğunlukla tercih etmektedirler. 8 salonlu sinema,  3 ayrı toplam 3 bin metrekare çocuk oyun alanı aileleri çekmektedir. Bilinen markaları ucuza alma imkanı da bütün kesimlere cazip gelmektedir.

Marka karmanız nasıl? Müşteriler A’dan Z’ye istediği her şeye ulaşabiliyor mu?   
Marka karması en iyi olan alışveriş merkezlerinden birisiyiz. Vakko, LCW, Defacto, US polo, Flo, Ayakkabı Dünyası, Sarar, Kiğılı, IGS, Penti, Mavi, Chima, Adidas, Madam Coco, Linens, Divarese, Starbucks, Burger King, Mc Donalds, Tavuk Dünyası, Mado, Bay Döner bünyemizde bulunan markalardan bazıları. Müşteriler kadın, erkek ve çocuk her ihtiyacını aynı anda, aynı yerde karşılama imkanına sahip.

Bölge ve bölge halkına sosyal ve kültürel anlamda neler katıyorsunuz? Novaland Outlet Konya için şehrin yaşam merkezi diyebilir miyiz?
Novaland AVM, Konyalıların nefes alabileceği, keyifli anlar geçirebileceği, kalite ve markayı ucuza alabileceği bir alışveriş merkezi. Birçok sosyal etkinliğin yanı sıra okullarımızla da ortak etkinlikler yaparak çocukları burada kendi evlerinde hissettiriyoruz.

Alışveriş merkezinin kiralama ve yönetimi KDM Danışmanlık tarafından yapılmaya başlandı. Bu yönetim değişikliği ile neler değişti ve ne gibi değişimler planlanıyor?
Her yerde olduğu gibi KDM’nin kurumsal yaklaşım ve yönetim tarzını buraya da getirdik. Bölgeye has pazarlama etkinlikleri ile ziyaretçi sayımızı ve ciromuzu artırma hedefindeyiz. 

NOVALAND

playpark

Yukarı