Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

METROPOL İSTANBUL’DA HER ŞEY YAŞAM İÇİN DÜŞÜNÜLDÜ

12.02.2019 - 14:54

METROPOL İSTANBUL’UN BİRÇOK ÖZELLİĞİYLE BENZER PROJELERDEN SIYRILDIĞINI SÖYLEYEN ASSET YATIRIM YÖNETİM A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ MERVE TİMURLENK ŞENGÜL, “METROPOL İSTANBUL SIRADAN BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN ÖTESİNDE, BİR YAŞAM MERKEZİ OLARAK ÖN PLANA ÇIKIYOR.” DEDİ.

Yeni nesil AVM’lerde değişen alışkanlık ve ihtiyaçlara kolayca uyum sağlayabilen konseptler oluşturuluyor. AVM’nin konsepti planlanırken nelere dikkat ediliyor? 
Nisan ayında açılacak Metropol İstanbul AVM, birçok özelliğiyle benzer projelerden sıyrılan, sıradan bir alışveriş merkezinin ötesinde bir yaşam merkezi, şehrin yeni çekim merkezi olarak ön plana çıkıyor. Metropol İstanbul’da her şey yaşam için düşünüldü. Ziyaretçiler açık ve kapalı konseptteki cadde, meydan, avlu ve sokaklarda moda, alışveriş, lezzet, eğlence, spor, sinema, sanatın keyfini doyasıya çıkarabilecek. Metropol İstanbul, herkesin içinde olmak isteyebileceği bir AVM olacak.

Müşterilerin bir AVM’den istekleri ve beklentileri neler oluyor?
Alışveriş merkezlerinden beklentiler yaş gruplarına ya da gelir seviyelerine göre değişse de genel olarak herkesin buluştuğu ortak noktalar var. Örneğin; yeme-içme olanaklarının çeşitliliği, sevilen ve ihtiyaca yönelik markaların bir arada olması, uzun ve keyifli vakit geçirilebilecek mekanların bulunması, kültür-sanat olanakları, çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri açık alanlar, eğlence olanakları, yani;  yaşama dair her şeyi tek bir çatı altında bulabilmek.  Metropol İstanbul, tam da bu beklentileri karşılayan olanaklara sahip bir AVM olma hedefiyle yola çıktı. 

Tüketicilerin sosyal ve kültürel beklentilerine yönelik olarak DasDas Performans Merkezi ile sanatseverleri ağırlamaya başlayan Metropol İstanbul, Anadolu Yakası’nın kapalı alandaki en büyük eğlence merkezi ile hem yetişkinlere hem gençlere hem de çocuklara hitap edecek.  Ayrıca ziyaretçiler, Metropol İstanbul’un bölgeye armağanı olan dev şehir parkı ile güneşin tadını çıkarabilecek, üstü açık alanlarda bulunan sokak konseptleriyle açık havada keyifli bir alışveriş imkanı bulabilecek. 

AVM’lerde son dönem tasarım konsept ve trendleri neler?  
AVM’ler doğaya saygılı ve açık alanlarıyla doğayla iç içe konseptlere yönelmeye başladılar. Metropol İstanbul AVM, uluslararası çevre şartları ve performansını karşılamak üzere tasarlanarak inşa edilmiş; LEED GOLD sertifikasına sahiptir. Ayrıca Metropol İstanbul AVM kapsamında 1 km uzunluğunda dev bir şehir parkı bulunmaktadır. Metropol İstanbul’un bölgeye armağanı olan bu dev şehir parkının tüm yatırım ve bakımı için elimizden geleni yapıyoruz. 

Lokasyonun konsepte ve mimariye nasıl bir etkisi var?
Metropol İstanbul AVM, finans merkezine komşu. Şehrin tüm finans kuruluşlarının aynı noktada toplanacağı bu bölge, çok büyük bir iş insanı potansiyeli taşıyor. Bu nedenle Metropol İstanbul,  hem konut hem de yaşam merkezlerine olan ihtiyacı karşılayabilecek bir konsepte sahip. Türkiye’nin en yüksek kulesiyle şehrin bu bölgesindeki siluette kendine yer bulan Metropol İstanbul, bölgenin yeme – içme, kültür – sanat, sosyal ve alışveriş ihtiyaçlarına cevap olurken konut, rezidans ve otel alanlarıyla da yine bölgede yaşayan ya da iş amaçlı bölgeyi ziyaret edeceklerin hizmetinde olacak. 

METROPOL İST
                  ASSET YATIRIM YÖNETİM A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ MERVE TİMURLENK ŞENGÜL

n

Yukarı