Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Kulesite’de Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni

07.03.2018 - 15:03

Konya’nın yaşam ve eğlence merkezi Kulesite, 09-18 Şubat 2018 tarihleri arasında ‘7. Dünden Bugüne Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni’ne ev sahipliği yaptı.

Birbirinden değerli eser ve ustaların yer aldığı serginin açılış töreni 09 Şubat 2018, Cuma günü Konya Vali Yardımcısı Mehmet Usta, Ak Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Sözbir, Başkan Vekili Tahir Atila, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Korkmaz, Kulesite Alışveriş Merkezi Müdürü Mustafa Totan, Limon Ağacı yetkilisi Serpil Polat ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ EL SANATLARI KONYA HALKI İLE BULUŞTU

Konya’nın yaşam ve eğlence merkezi Kulesite 09-18 Şubat 2018 tarihleri arasında ‘7. Dünden Bugüne Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni’ne ev sahipliği yaptı. Birbirinden değerli ustaların ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk el sanatlarının incelendiği sergi Konya halkının beğenisine sunuldu.
Sergi kapsamında Kündekari, Habbablık, Hattı Gubari, Yemeni yapımı, Sedefçilik, Mütteka gibi yüzyıllar boyunca babadan oğula geçen birçok değerli el sanatı ve bu sanatların çok az sayıdaki önemli ustaları Kulesite’de Konyalılarla buluştu.

“GELENEKSEL DEĞERLERİMİZİN YAŞATILMASI ORTAK SORUMLULUĞUMUZ”

Serginin açılışında konuşan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahir Atila, İttifak Holding olarak yerli ve milli olan değerlere önem verdiklerini ve desteklediklerini söyledi. 
Geleneksel Tük El Sanatları Şöleni’ni “Dünün bugünle, bugünün yarınla olan İttifak’ı olarak tanımlayan Atila, “Tarihimiz, kültürümüz, değerlerimizle olan ittifakımızın bir göstergesi olan bu anlamlı etkinliğe yedi yıldır ev sahipliği yapıyoruz. Bu güzel organizasyonun halkımızla buluşturulmasında desteklerini esirgemeyen başta valimiz olmak üzere, odalarımızın değerli başkanlarına ve Limon Ağacı Organizasyon’a çok teşekkür ediyorum. Nitekim, geleneksel değerlerimizin yaşatılması hepimizin ortak sorumluluğu. Bu bağlamda, bu güzel organizasyonun birlikte hareket eden bu güzide kurumlarımızın birlikteliği ile meydana geldiğini ifade etmek isterim. Her birine katkılarından ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada sergilenen el emeği göz nuru nadide eserlerin meydana getirilmesini sağlayan değerli sanatçılarımıza, zanaatkarlarımıza da şükran borçluyuz. Geleneksel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması için fedakarca çalışıyorlar, yoğun emek sarf ediyorlar. Bugünün asıl kahramanları onlardır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

ASDAS

Yukarı