Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Kentin doğal bir parçası: Forum Mersin!

17.11.2017 - 12:18

Uluslararası platformlarda başarısı kanıtlanmış bir alışveriş merkezi olduklarını belirten Forum Mersin AVM Müdürü Adem Erol, “Türkiye ve dünyanın seçkin markalarına ait ürünleri tek bir çatı altında sunarak Mersinlilerin trendleri yakından takip etmesini sağlıyoruz ve bu özelliğimizle hem yerli hem yabacı turistin yoğun ilgisini çekiyoruz” diye konuştu. 

KALİTESİNİ TESCİLLEYEN AVM
AVM’niz kurulduğu günden bu yana ne kadar ziyaretçi ağırladı ve geçen süre zarfında AVM neler gerçekleştirdi? 

2007 yılında açılan ve on yıldır uluslararası platformlarda da başarısı kanıtlanmış bir alışveriş ve yaşam merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren Forum Mersin, bugüne dek Türkiye nüfusunun 2,5 katından daha fazla ziyaretçiyi ağırladı. 2008 yılında dünyanın en büyük uluslararası perakende ve gayrimenkul fuarı MAPIC’te ilk üçe girme başarısını yakalayan Forum Mersin, 2009 yılında Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC tarafından ‘Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi’ ödülüne layık görüldü. 2010 yılında ise yine ICSC tarafından dünyada çapında AVM'lerin değerlendirildiği Best of Best organizasyonunda onur ödülüne layık görülürken, kalitesini bir kez daha uluslararası platformda tescillemiş oldu. 
Forum Mersin’in ticari kapsamıyla dikkat çeken zengin perakende karmasının yanı sıra şehrin yerel kültürünü ve alışkanlıklarını ziyaretçilerine yansıtmaya yönelik anlayışı, henüz şehrin hiç tatmadığı keyifleri Mersinlilerin beğenisine sunmasını sağlıyor. 

ŞEHRİN KÜLTÜREL GELİŞİMİNDE ÖNCÜ
Sizce AVM’niz bulunduğu şehre ne katıyor? AVM ile birlikte bölgede neler değişti? 

Forum Mersin’in pek çok mağazayı bünyesinde bulundurması, alışverişin yanı sıra yemek, dinlenme, eğlence gibi farklı imkanlar ve güvenli bir ortam sunmamız, Mersinlilerin ve çevre kentlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Türkiye ve dünyanın seçkin markalarına ait ürünleri tek bir çatı altında sunarak Mersinlilerin trendleri yakından takip etmesini sağlıyoruz ve bu özelliğimizle hem yerli hem yabacı turistin yoğun ilgisini çekiyoruz. Yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve okullarla gerçekleştirdiğimiz kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif etkinliklerin yanı sıra üniversitelerle yaptığımız iş birliği protokolleriyle de birçok projeye ev sahipliği yapabiliyoruz. Bu açıdan şehrin kültürel gelişiminde de önemli bir rol oynadığımızı düşünüyorum. Taş sokaklarımız, geniş meydanlarımız, modern köprülerimiz ile kentin doğal bir parçası gibi görünüyoruz. Forum Mersin’de ilk bakışta gözünüze çarpan palmiye ağaçları, tenteler, küçük su havuzları, sarmaşıklar ve narenciye ağaçları Mersin’in mimari yapısıyla da ahenk içinde bir görüntüye sahip.

“KENT GELİŞTİKÇE FORUM MERSİN GELİŞİYOR”
Böylesi rekabet ortamında bu denli sürdürülebilir olmak zordur. Sizce Forum Mersin’in bu başarısındaki yani sürdürülebilir olmasındaki etmenler neler?

Hem Mersin’in hem de çevre illerin çekim merkezi olarak konumlanıyoruz. Bir araya getirmeyi başardığımız perakende karması ile hem şehrin yerel kültürü ve alışkanlıklarını ziyaretçilerine yansıtıyor hem de henüz şehrin hiç tatmadığı keyifleri Mersinlilerin beğenisine sunuyoruz. Her yıl Mersin’in beklentilerine yönelik analizler yapıyor, yatırım kararlarımızı buna göre alıyoruz. Kent geliştikçe Forum Mersin de gelişiyor, bu da sürdürülebilirlik adına bizi destekleyen en önemli özelliğimiz. 

KENTİN YAŞAM KÜLTÜRÜNE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞI
AVM bundan sonraki süreçte neler yapmayı planlıyor? 

AVM sektörü her geçen yıl hız kesmeden büyüyor. Özellikle Anadolu’da gerçekleşen yatırımların sayısı her geçen gün artmakta. Amacımız sergilediğimiz başarılı performansı daha da üst seviyelere taşıyarak devam ettirmek. Kentin yaşam kültürüne odaklı hizmet anlayışımızı sürdürecek ve Mersinlilerin yalnızca alışveriş yapmak için değil kaliteli zaman geçirmek için de ziyaret ettiği bir yaşam merkezi olmaya devam edeceğiz. 

ASDAS

Yukarı