Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

KARAMAN’IN İLK ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ KAPILARINI AÇTI

16.12.2020 - 14:53

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuştu. Kentin en önemli noktalarından birinde yer alan Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, kentin yeni cazibe merkezi olacak. Park Karaman’da yer alan 100’ün üzerinde mağazanın bölge ticaretine ve ekonomisine canlılık getirmesi beklenirken, bin 200 kişiye iş imkanı sağlanacak.

Karaman’ın ilk alışveriş ve yaşam merkezi Park Karaman AVM, 26 Kasım’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. İlk misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayan ve pandemi koşullarına göre hizmet veren Park Karaman; Karamanlıları gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturdu. Şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Park Karaman, Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli ilçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet veriyor.  

 

Pandemi döneminin zorluklarına rağmen 150 Milyon TL yatırımla hayata geçen Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, toplam yatırım değeri 300 Milyon TL’yi bulan bir ticaret hacmi ile 1 bin 200 kişiye iş imkanı sağlıyor. Şehre büyük bir değer katacak olan Park Karaman’da e-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den FLO’ya, DeFacto’dan Karaca’ya, English Home’dan Atasun Optik’e, Burger King’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Kiğılı’ya, Playland’den Toyzz Shop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği ve sevdiği markalar yer alıyor. Alışveriş ve yaşam merkezinin içinde Türk ve dünya mutfaklarının eşsiz lezzetlerini sunacak 11 restoran da Karamanlılara hizmet verecek.

 

ÖNCELİK HİJYEN VE SAĞLIK

 

Park Karaman’ın açılış sürecinde tüm tedbirler en yüksek seviyede alındı. Covid-19 kapsamında AVM’lerde alınacak tedbirleri belirten yönetmeliğe uygun şekilde Park Karaman’da misafirlere anonslarla uyarılarda bulunuyor. AVM içinde bulunacak müşteri sayısından, temizlik planlarına kadar her konuda kurallara uygun olarak hizmet veren Park Karaman, uyulacak sosyal mesafe kuralları ile müşterilerine güvenli ve huzurlu bir alışveriş ortamı sağlanmış durumunda.

 

ŞEHRİN YENİ CAZİBE MERKEZİ

 

Park Karaman Projesi, inşaat sektöründe 25 yılı aşkın tecrübeye sahip İnoğlu İnşaat imzasını taşıyor. İnoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut İnoğlu, Karamanlıları gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından dünyaca ünlü markalarla buluşturacaklarını kaydederek, şöyle konuştu: “Bizim bu sektördeki ilkelerimizin başında, insana, çevreye saygı duymak, her koşulda kaliteli hizmet sunmak ve ülkemiz için daima doğru alanda, doğru projeler üretmek gelir. Park Karaman ile Karamanlıların yaşamını kolaylaştıracak tüm unsurları içinde bulunduracak bir alışveriş ve yaşam merkezini hayata geçirdik. Bir ‘yaşam kompleksi’ olarak tasarladığımız bu projemizin çok kısa bir süre içinde de şehrin yeni ekonomik ve sosyal cazibe merkezi olacağına, bölgeye ticari açıdan büyük bir canlılık getireceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ASDAS

Yukarı