Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

İzmir'in Çekim Merkezi: Forum Bornova

17.11.2017 - 11:59

Palmiye ağaçları, ahşap pergola ve tenteleri, her biri özgün nitelikteki çeşme ve havuzlarıyla Ege mimarisinin eşsiz özelliklerini yansıtan İzmir ve Ege Bölgesi’nin ilk açık hava alışveriş merkezi Forum Bornova, zengin marka karması, sunduğu hizmetler ve yıl boyunca devam eden etkinlikleriyle şehrin çekim merkezi olmaya devam ediyor.

Ziyaretçilerini 2006 yılından bu yana ağırlayan, İzmir’in en prestijli alışveriş merkezlerinden biri olan Forum Bornova, zengin mağaza karması ve yıl boyunca hayata geçirdiği projelerle İzmir’in ayrılmaz bir parçası gibi. Yılda 12 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Forum Bornova, palmiye ağaçları, ahşap pergola ve tenteleri, her biri özgün nitelikteki çeşme ve havuzlarıyla Ege mimarisinin eşsiz güzelliklerini yansıtıyor.
Forum Bornova’ya gelen ziyaretçiler, İzmir’in simgelerinden olan ve önemli kişilerin adlarını alan caddeleri, sokak ve meydanları, havuzları, köprüleri ve terasları gezerek adeta küçük bir İzmir’de özgürce alışveriş yapmanın ve eğlenmenin keyfini çıkarıyor. Birçok özelliğiyle ‘klasik’ bir alışveriş merkezinden farklılaşan Forum Bornova, alışveriş merkezinin her köşesinde ziyaretçilerinin yüzünü gülümsetebilmeyi başaran, dönemsel olarak değişen birbirinden renkli dekorlarıyla da dikkat çekiyor.

SEKTÖRÜN OSCARLARI FORUM BORNOVA’YA
10. yaşını kutladığı 2016’da çok özel bir proje ve “10 Yılda 10 Bin Sıcak Kalp” sloganıyla yola çıkan Forum Bornova Alışveriş Merkezi, ihtiyaç sahibi 10 bin çocuğa mont hediye etti. Sosyal medya üzerinden #onbinsicakkalp etiketi ile paylaşılan ve sayısı 10 bini geçen iyi dilek mesajları da montların ceplerinde çocuklara ulaştı. 
Forum Bornova, 2017 yılında İzmirlilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarladığı “Mavi’nin Yeri” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Mavi’nin Yeri adı verilen özel bir evcil hayvan emanet noktası hazırlayan Forum Bornova, ailelerinin bir parçası olan minik dostlarını ücretsiz olarak bu güvenli alana bırakabilen ziyaretçileri mutlu etti.
Forum Bornova “Mavi'nin Yeri” ve “On Bin Sıcak Kalp” projeleri ile Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC tarafından “Müşteri Hizmetleri” ve “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorilerinde iki “SOLAL Altın Ödül”e layık görüldü. 

ÖDÜLLÜ HİZMET KALİTESİ
İzmir'de kurulduğu günden bu yana milyonlarca İzmirlinin uğrak noktası haline gelen Forum Bornova, alışveriş merkezlerinin hizmet kalitesini ölçümlemek amacıyla, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ve SOYSAL işbirliği ile hayata geçirilen “Hizmet Kalitesi Benchmark Projesi (ABP)” kapsamında iki yıl üst üste ödül sahibi oldu. Gizli müşterilerle gerçekleştirilen projede alışveriş merkezlerinde hizmet unsurlarını ölçümlendi. Sunduğu rahat ve konforlu alışveriş deneyimini her geçen gün daha da yukarı taşımaya devam eden Forum Bornova, bu başarısıyla hem 2015 hem de 2016 yıllarında üst üste ödüllendirildi.
İzmir’den aldığı ilhamla hayata geçirdiği projelerin ulusal ve uluslararası alanda en prestijli ödüllerle onurlandırılmasının mutluluğunu yaşayan Forum Bornova, ziyaretçilerinden aldığı destekle yıl boyu sürecek aktivitelere ve yepyeni başarılara imza atmaya devam edecek.

ASDAS

Yukarı